İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Googlebot Yanlış Indexleme Fikirleriniz?

Honey-Badger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

Nerdeyse 1 senelik hergün düzenli yazı yazılan ve Google tarafından indexlenen bir sitemde son 4 gündür ilginc bir sorun oluşmuştur. Anlatmadan önce site ile alakalı bilgileri vereyim.

- Site WordPress 2.6 tabanlıdır.
- Yazı kalıcı bağlantıları düzenlenmiştir. Yalnızca yazı başlığı olarak gözükmektedir.
- Robots.txt bulunmaktadır. Robotları bilgilendirici şekilde düzenlenmiştir.
- Sitemap bulunmaktadır. Google XML Sitemap eklentisi tarafından oluşturulmaktadır.

Şöyleki son 4 gündür. Google siteyi çok farklı bir şekilde listelemektedir. Google Webmaster Tools ta herşey olması gerektiği gibidir. Robots.txt dosyası düzgün çalışmaktadır. Robotta eskisi gibi gelip indexleyip gitmektedir.

Ama sorun şu,

Yeni bir yazıyı indexlemiyorda o konu içerisindeki etiketi indexliyor. Ör: Yazı adı "Tarkan Online Klip İzle" Etiket ise "Tarkan Klip İzle" Google etiketi görmektedir.

Bazı yazılarda da yine aynı örnek için,
http://www.siteadi.com/tarkan-online-klip-izle olan bağlantı adresini Sitemap.xml içerisinden indexlemektedir. Ama bu şekildede Google'da konuya tıklayınca http://www.siteadi.com/sitemap.xml dosyasına gitmektedir.

Yani konuyu değil ama konu başlığı geçen her yeri indexlemektedir. Bu konuda fikirlerinizi beklemekteyim. Şimdiden teşekkürler.

Honey-Badger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır. Sitemap Google XML Sitemap eklentisi tarafından oluşturulmaktadır.

Honey-Badger

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

15 günlük konuma gözükmemiştir diye bir mesaj atıyorum. Bu konuda bilgili olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

İyi çalışmalar.

BLooDLeSS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
robots.txt ile alakalı bi sorun olduğunu zannediyorum.Robotları etiketlere yönlendiren bi izin olabilir robots.txt dosyasında.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5