İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Googlebot

mavimsi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
6 aydır site yayında ve her googlebot ay ugramasına ragmen bir türlü indexlemedi... Haziran ayı itibariyle Googlebot 13+10 istatistik olarak ugradıgını gösteriyor siteye lakin bir türlü sayfayi indexlemiyor. keyif olsun diyemi ugruyor bu bot ? neden ugradigi halde indexlemiyor nedenini merak ediyorum :)

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
yaw büyük ihtimal google bot gezdiği sayfada degişiklik varmı diye geliyor ama bakıyor hiç bişi yok cıkıyor yani girdiği sayfa 50kb ise diger geldiğinde 50kb duruyorsa google bot diyorki bu sayfa güncellenmiyor. diye indexlemiyor olabilir yani bence sayfalarına tarih kodu koy o biraz etkisi olur ..

Benim forum sayfamda üyeler mesaj yazardı ve sürekli aktif mesaj olurdu ve ben forumda online listesinde 12 googlebot gördüm ama forum ile biraz ilgilenemedim bu botların 1 tanesini sadece bir görmeye başaldım bence güncelllemelere baglı diyorum..

Tabi bu konuda daha iyi bilgili kişiler var onalrıda dinlemek lazım ben kendi fikrimi söyeldim.

S

SiberSehir

Misafir
Arkadaslar Bu gogle botun siteye geldigini nasıl görebiliriz progmı varsa nereden indirebiliriz ??

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siberşehir +1 bende merak ettim benim site açılalı 2 hafta olmadı 33 sayfa indexlemiş.

pacey666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla webhosting servisin 24 saatlik canli log hizmeti veriyosa kimin girdigini botun ne kadar yukledigini falan filan gorebiliyosun ben oyle yapiyorum....

S

SiberSehir

Misafir
Benim domain forsale olarak sedo ya yönlendiriliydi google de domain adımı yazıyorum hala sedo çıkıyo bu bot nasıl indexliyo kafam çalışmadı :(

SeVeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bot ve Google bizim gerçekten tahmin edemedeğimiz bir biçimde çalışıyor. Benim pr 2 idi rpr 4 olcak diye beklerken, 1 e indi ama indexli sayfayı 4000 küsür e çıkardı. Bi anlasam google'ı gözüm arkada kalmayacak.

mavimsi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google

index kb degişiyor bot maşallah gayet de iyi ugruyor suan için sitede 30 defa turlamiş ama genede icraat yok :)
tek çözüm sanırm dmoz a girmek olacak herhalde yoksa bunun indexleyecegi yok :)

M

Metalirik

Misafir
Google hergün yeni aldıgım bir domaine uğruyormuş yeni gördüm statları inceledim :) Ancak http error kısımlarına baktıgımda robot.txt diye bir dosya aramış hep ? Bunu hosta atmam mı gerekli yoksa olmasada olurmu ? Yada olursa iyimi olur :D Son soru cok oldu olursada eğerki yapmam gerekirse robot.txt ye ne yazacagım ki site htm sayfalardan oluşan statik bir site?

M

mavidusler

Misafir
Olmasa da olur. Robot.txt sadece botun girmesini istemediğin sayfaları belirtmek için kullanılan bir şey.
Örnek:
http://www.google.com/robots.txt
disallowlar girilmesi istenmeyen klasörler. Değişik sitelerdekileri de böyle inceleyebilirsin

S

SoruForum.Com

Misafir
oda bişeymi ya googlebot her zaman sitede ama sadece 8 sayfa cıkıyor???

Alobar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bendede öyle yaw gezdigi sayfa 37652, indexli sayfa ise 120 küsür. bide 650 megabyte bw mi yiyo. bida siteme google botu motu almıycam gezsede gezmesede bi halta yaramıyo ne olsa...

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar aynı sorun bende de vardı ama hepsini toptan indexledi belki sitemap'in etkisi vardır ben öyle yapmıştım ama genelde 2 yada 3 ayda indexliyor linkleriniz ? işaretli ise biraz daha geç oluyor ama indexliyor sabredin bence bende sinirden patlıyordum bir günde 13200 sayfa indexlendi

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar sayfa indexlerken sayfanın başka bir yerden alınıp alınmadığınıda kontrol ettiğini unutmayın.Eğer hazır script kullanıyorsanız.Sizi hiç eklemeyebilir.Benim sitem sıfırdan yazılmıştı.1 Hafta içinde şuan tüm sayfalarım indexlendi google tarafından.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
çok yazılır ama içeriğin ya da sitenin daha önceden başka yerde kullanılmasının bir zararını ben görmedim de duymadım da.

sitemap denerseniz faydalı olacaktır..

B

bedafocb

Misafir
KraListe' Alıntı:
Arkadaşlar sayfa indexlerken sayfanın başka bir yerden alınıp alınmadığınıda kontrol ettiğini unutmayın.Eğer hazır script kullanıyorsanız.Sizi hiç eklemeyebilir.Benim sitem sıfırdan yazılmıştı.1 Hafta içinde şuan tüm sayfalarım indexlendi google tarafından.

o zaman nuke BB bulletin kuranlar vazgeçsin o zaman :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5