İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'da Birinciyim

T

türkelit

Misafir
Hayret yani gerçektende hayret..
Hele birde adresine gittiğimde...hayret etmemek elde değil vallahi :)

D

dogangoko

Misafir
valla ben ekstra hiç bişey yapmadım ama google dan "ajdar" ya da benzer şeyleri aratınca ilk benim site çıkıyo.

B

BiCiR.com

Misafir
Dostum,
Bos zamanlarinda Google'da siteni arayip egleniyo musun? Guzel guzel. Iyi eglenceler. Value added seyler yapin bence. Trick'ler bir iki gun calisir, sonra fos cikar. Google engine'in "Pigeon Pick" prensibine gore calistigini hatirlatmama bilmem gerek var mi?

WM @ BiCiR.com

B

BiCiR.com

Misafir
Sticks dostum,
Alinma hemen yaf. Ben USA'de Information Systems dalinda Doktora yapiyorum. Domainlerime gunde yuzlerce kisi giriyor ama ben reklam ve banner olayini rahatsiz edici buldugumdan ilgilenmiyorum.

Basarili Turk web sitelerini ve WM'lari gormek beni cok mutlu eder dostum. Soylediklerimi sakin yanlis anlama. Belki sivri dilliyim biraz. USA boyle yapiyor insani iste :)

Google Berkeley RL'de uc yil once staj yaptigimda, google'in cok buyuk bir sayi anlamina gelmesinden baska kimse ne oldugunu bilmiyordu. Simdi, en iyi Internet markasi (kaynak Media Metrix).

Banner-click olayi eskiden para getiren birseydi websiteleri icin. Dedigin rakamlari bugun gercekten goruyorsan, Turkiye'deki egitim kurumlarina aktarmak icin dusunmek gerekebilir bu sistemi. Mesela, TEG, TED,etc icin cok guzel bir gelir kaynagi olabilir. Sahsen ben domainlerime sadece bu amacla banner koyabilirim.

Sitelerinin isimlerini verirsen, bakip yorum yaparim. Sert olur belki ama yapici yorumlar olur :) Kolay gelsin.

WM @ BiCiR.com

M

mIRCTurk_WiLBuR

Misafir
Arkadaşlar google de birinci çıkmak için çok güzel bir yol var yaparsanız 1 2 3 sıralarda çıkabilirsiniz. Çok faydalı bir yöntem titlebar a birinci çıkmak istediğiniz kelimeleri aralarda boşluk bırakarak doldurun. En iyi yöntem budur çoğunuz zaten biliyorsunuzdur. Google bana günde 150 kisiye yakın ziyaretci gönderiyor.

B

BiCiR.com

Misafir
Arkadaslar kendimi yineliyorum. Google'da devamli olarak (alti cizili) ust siralarda yer almak icin trickler calismaz.

Titlebar'a kelime girme olayiyla MIRCTURK sanirim Meta taglerden bahsediyor. Google, meta taglarinizi sayfanizda bulunan kelimelerle karsilastirir ve page rank'e bu yuzdeleri belli bir oranda ekler. Heuristic yapar yani bir bakima. Meta taglerinizle, sayfadaki kelimeler ortusmuyorsa eger, bu artidan cok eksi getirir sitenize.

Zaten siteniz kalite degilse, gelen bir ziyaretci bir daha gelmez. Onun icin katma deger veren seyler yapin sitenizde. Ziyaretciler eninde sonunda bulacaktir sizi. Hatta bazen serveri bile gocertirler yogunluktan dolayi :)

WM @ BiCiR.com

B

BiCiR.com

Misafir
Sticks yaf,
Bi deney yaptim da acele. Google'a "Host Merkezi" yazinca, senin domain cikmiyor. Ne oldu, bugun optimize edemedin mi siteyi? :)

Bu ornek satasmak icin degil (asla), sadece Google algoritmasinin ne kadar state-of-the-art ve undeceptible oldugunu gostermek icindi. Tum sitelerinde basarilar.

WM @ BiCiR.com

S

Sticks

Misafir
EDIT . !
(eklerim ki : Google hiçbir şekilde Meta Tag Ve Meta Descriptionlardan yola çıkmaz .)

B

BiCiR.com

Misafir
BiCiR.com'dan:
Sticks optimize etmistir siteni belki senin haberin olmadan :)

Akrepcim, PHP siten guzel, yalniz gene kizacaksin ama su "Carsamba pazari" mantigini birakirsan cok daha iyi olacak. Portal demek Pazar demek degil. Portalin de bir focusu olmali. Yahoo'yu maydanoz satarken dusunebiliyo musun?

Sevgiler. Turk Internetinin sizin gibi WM'lara her zaman ihtiyaci var.

WM @ BiCiR.com

O

OakLyn

Misafir
peki google a reklam vermek ne kadardır. benim okuduguma göre 2tıklama=1$ ama yanlış mı anlamışım?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5