İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Soru Google'da Dalgalanma Var mı Sizde ?

mbugrad

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Son zamanlarda Google aramalarında sitelerinizde Sürekli bir yer değişimi varmı ? yada arattığınız anahtar kelimede sürekli farklı siteler çıkıyormu 1. sayfada ? Anormal bir şekilde sürekli yer değiştiriyorlar.

emekli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
1. DNS ayarlarınızı değiştirdiniz mi ?
2. Arama web geçmişini yakında sildiniz mi ?
3. Son günlerde google ssl hatası görüyorum, belki sunucular da güncelleme de oluyorsa, sonuçları etkileyebilir.

lojistiktc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Son zamanlarda Google aramalarında sitelerinizde Sürekli bir yer değişimi varmı ? yada arattığınız anahtar kelimede sürekli farklı siteler çıkıyor
Evet Google'da dalgalanma şuan bütün sitelerde var. Müşterilerimde aynısını söylüyor. Nedeni şu Pagerank güncellemesi veya Sinek benzeri bir güncelleme bekliyoruz. Yeni sitelerin sayısı aşırı şekilde artıyor, bilinçsiz seo uzmanları yanlış yöntemlerle spam oluşturuyor. % 100 Seo makale yazdığını sanan arkadaşlarım SPAM oluşturuyor. Google'ın güncelleme yapmasının bence tam zamanıdır.

erkolay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yaklaşık bir hafta önce başladı.

Webmaster sitesi kelimesinde 2. sıraya yükseldi sitem.

Aslında sıranın başında sitem için 1. yazıyor. Ama üzerimdeki site, sıralama dışı yukarda çıkıyor. Tuhaf bir şekilde...

OktayBZC

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herhangi dalgalama gözlemleyemedim ancak google sıralamaları anlık değişebiliyor artık.

umittoper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet Google'da dalgalanma şuan bütün sitelerde var. Müşterilerimde aynısını söylüyor. Nedeni şu Pagerank güncellemesi veya Sinek benzeri bir güncelleme bekliyoruz. Yeni sitelerin sayısı aşırı şekilde artıyor, bilinçsiz seo uzmanları yanlış yöntemlerle spam oluşturuyor. % 100 Seo makale yazdığını sanan arkadaşlarım SPAM oluşturuyor. Google'ın güncelleme yapmasının bence tam zamanıdır.

%100 seo makale yazan kişi nasıl spam oluşturuyor ? Neyi bilmiyor ?

erkolay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
% 100 seo derken keyword stuffing kavramını kastetmiştir arkadaş.

mbugrad

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1. DNS ayarlarınızı değiştirdiniz mi ?
2. Arama web geçmişini yakında sildiniz mi ?
3. Son günlerde google ssl hatası görüyorum, belki sunucular da güncelleme de oluyorsa, sonuçları etkileyebilir.

1- Türkiye'de yaşayıpta DNS ayarı değiştirmemek mümkün mü ? :)
2- Evet
3- Ben hiç SSL hatası almadım son günlerde

erkolay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
SSL hatası, iktidarın DNS spoofing uygulamasından kaynaklanıyordu. Google bu yönde Türkiye'deki internet kullanıcılarını uyarmıştı. Sitemde o duyuru mevcut.

Sonra bir çözüm buldu sanırım.

lojistiktc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
%100 seo makale yazan kişi nasıl spam oluşturuyor ? Neyi bilmiyor ?

Cevap Bu konu hakkında yazdığımız ilgili makaleye göz atmanızı rica ederim.
Kaynak: http://www.seo-turkey.com/keyword-stuffing-nedir/

% 100 seo derken keyword stuffing kavramını kastetmiştir arkadaş.

Cevaplar: Evet Erkoray arkadaşım doğru söyledi. Teşekkür ederim. Tamamen Keyword Stuffing 'i ifade ettim. Arkadaşlarımızın çoğu seo terimlerini bilmediği için İngilizce yazmamaya özen gösteriyoruz.

erkolay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ezbere seo yapanlar ile semantik, güncellemeleri takip eden seocular bir olmuyor.

İngilizce Seo Stuffing, Türkçesi'ne de anahtar kelime bombardımanı diyelim, demode bir seo tekniğiydi ve artık negatif etki yaratıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5