İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'da kayıtlı sayfaların başlıkları çıkmıyor

vardır

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
500 küsür sayfam google tarafından indexli durumda. Bunları yarısının başlıkları görünmüyor. Sadece url görünüyor.

Yaklaşık 30 gün önce ilk indexlendiğinde hepsinin başlıkları görünüyordu.

Fikri olan var mı?

S

sevdik

Misafir
slm

Günaydın!!!

Arkadaşım burda bakarsan açılan başlıkların son 10tanesi bu konu ile ilgili illaki bir başlık açman gerekmiyor orayı oku anlarsın bazı şeyleri

Ayrıca özentilik yapma Burda "Yoktur" arkadaşımız var diye hemen "Vardır" gibi aptalca bir uye kaydı yapmışsın

S

sevdik

Misafir
herkese karşı saygım sonsuz inanın ama

hem bir konunun defalarca başlık açılmasından hemden "yoktur" nickiyle makara yapiyormus gibi "vardir" nickiyle uye olması beni böyle konuşmaya sürükledi.

Amacım kalp kırmak değil

vardır

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar ben burda sorduğum soruya cevap arıyorum. Adamın biri çıkıyor olayı tartışmaya çeviriyor.

Sevdik
Benim sorduğum soruyu tekrar oku istersen. Bana google ile ilgili başka başlıkları yazmışsın. Ben diyorumki sayfalarım indexli ama sayfanın "title" kısımı görünmüyor google da. Sadece url görünüyor. Önceden görünüyordu şimdi görünmüyor.

Makara yaparım, yapmam seni ilgilendirmez sen kimsin benim nick'ime maydonoz oluyosun? Nick'in anlamı seni ilgilendirmez!

Anlaşılan senin beynin yokki sorumu bile anlayamamışsın.

c4timer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar yeni nickim : yoktur_vardır ;=)
Şaka bir yana ; vardır o sayfaları indexlemiş daha sonra ise gelip örümcek dostlarımız o sayfayı yerinde bulamamışsa , sadece url çıkar , tekrar gelip url 'yi buluncaya kadar böyle devam eder..

S

Senbul

Misafir
Belikide siten googledan banlanmıstır.adresi yazmamıssın zaten ?

vardır

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
c4timer' Alıntı:
vardır o sayfaları indexlemiş daha sonra ise gelip örümcek dostlarımız o sayfayı yerinde bulamamışsa , sadece url çıkar , tekrar gelip url 'yi buluncaya kadar böyle devam eder..

Siteyi hiç kapatmadım veya hosting vs. sorunuda olmadı. Sayfalar sabit yerli yerinde durdu hep. Şimdi baktım 500 sayfam indexli durumda. Ama 250 tanesinin başlıkları görünmüyor.

Şuna bak. Bunun gibi aynı başlık yok url var.
http://www.google.com/search?sourceid=navclient&hl=tr&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=site:iyinet.com

Google sık sorulan sorular diyorki:

Çoğu arama motorundan farklı olarak, Google'ın web tarayıcısı Googlebot hala taramadığı bir sayfadan bile sonuç getirebilir. Bilinen fakat henüz taranmamış olan sayfalar sonuç olarak belirtilebilir, fakat henüz onlara bakmadığımız için, başlıkları yerine adresleri görüntülenir.

Daha önce 500 sayfanın hepsinde başlık vardı...

vardır

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
|AtyMir|' Alıntı:
eee ama adresini vermemek için bukadar debelendiğine göre sende atılmışsın işte bukadar basit..
milletin havaya bakıp azot karbon miktarını anlamasını bekleme

Google'dan atılmadım :) Burda web adresimi vermek istemiyorum sadece.

Atılmış olsam neden gizleyim adresi. Birde zaten tek bir kelimeden günde 200-250 ziyaretçi alıyorum. sitem 2. sırada çıkıyo atılmış olamam.

Google neden böyle başlıkları yazmıyor onu sordum sizlere. Çünkü 500 sayfa ilk indexlendiğinde toplamda 700 kişiyi 1 günde yolluyordu. Şimdi sayfaların 250'sinin başlığı gitti ve gönderdiği ziyaretçide 3' de 1 düştü.

vardır

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
|AtyMir|' Alıntı:
bilmem sence neden böyle yapıyor ?
siteni söylemeden ne yorumu bekliyorsunki milleti oynatma boşuna...
atılmadığına eminsen atılmak üzeresin acı olanı söyliyim sana indexlenmiş sayfaların var git bak googleda bütün sayfalarını incele daha hepsi silinmemiştir. adresini yazmadıktan sonra alacağın en iyi niyetli cevap bu

Atılma olayına taktın sende :p

vardır

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konu değişti ama neyse..

Öncelikle silinme yok. Hile zaten yok. İndexlediği sayfa sayısı aynen duruyor.

İndexlediği sayfaları 10 gün sonra neden silsin? :):)

Hile yapan siteleri görüyoruz adamlar 1-2 ay yapacağını yapıyo

Şu beklenen güncellenme olunca düzelir sanırım.

S

sevdik

Misafir
Açtığı konuya bakın geldiği noktaya bakın

Benim verdiğim linklerde 1tanesi benimde başlığımı açtıgım konularda aynısı yazıyor Google pr0 ları yeni açılan siteleri mesela benim yeniler böyle yaptı

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=site:yabuka.net&meta=

onceden 254sayfası kayıtlıydı ve günde 4bin tekilim vardı şuanda tum sayfalar sadece url yazıyor hitim de 1000tekilde Hile yapmadığım için korkum yok açıkca yazdım sitemi burdaki arkadaşlar da cevapladı bana google yeni açılan pr si düşük siteleri bazen boyle yukseltiyor sonra indiriyor pr guncellemesinden de etkilendim ayrica sitem 2gun kapalı kaldı diye benim tum sayfalar sadece url gözukuyor

seninkisi ise bazıları gozukuyor diğerleri sadece url demekki ya siten pr0 yeni açılmış
yada doğal olan her sitenin başına gelmiş olan googlenin pr guncellemesi yaklaşıyor diye bazı sayfaların silindi veya sadece url yazıyor dürüstçe iş yapıyorsan düzelir

VE BENİM VERDİĞİM ÖRNEK LİNKLERDE ARKADAŞLARIMIZ BUNU PAYLAŞMIŞ VE AÇIKLAMIŞLARDIR.

Sorununun gayet iyi anladım ve gayet doğru bir cevap verdim sana linklerde yazıyordu
Kimin beyinsiz,dengesiz ve ne söylediğini bilmediği gayet ortada Bence senin amacın bu sorunun cevabı değil başka ama unutmaki Ne demiş Atatürk " Geldikleri gibi Giderler" bu forumda da aynen oyle dengesizler GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER...

komsunet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bencede googleden sayfaların banlanmış olabilir yawaş yawaşta hepsi gidebilir

vardır

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir yere gittiğim yok. Senin verdiğin örnek konuların benim sorunla alakası yok..

Her soruya cevap vermek için kendini parçalama

G

GoogleGUY

Misafir
Daha önce konuyla ilgili yazdığım yazıyı buraya yapıştırıyorum.Belki aydınlatıcı olur.

Google'un bunu neden yaptığını kimse tam olarak bilmiyor...

Birçok yabancı forumda da bu tartışılıyor. Bazı kişiler bunun benzer içerikten kaynaklandığını söylüyor. Yani eğer sayfalarınız benzer içerik sunuyorsa önce url-only listeleniyor, sonra siliniyor. Bir ara DMOZ'un sonuçlarının %50 ye yakını url-only listeleniyordu. Hemen hemen benzer içerikli olan Google Directory'de ise bir sorun görülmüyordu. Ama sonradan DMOZ sonuçları da description ile gelmeye başladı yani düzeldi. Oysa DMOZ içerikleri hiç de benzer içerikler sunmuyor. Ben bunun sadece benzer içerikten kaynaklandığını sanmıyorum. Bunun altında başka faktörler de var. Ben, içerikleri benzemediği halde sitelerimde bir çok sayfanın url-only olduğunu daha sonra silindiğini gördüm. Henüz bu duruma çözüm getirebilen olmadı. Google bir şekilde bir sayfanın işe yaramadığına karar veriyor ve önce onun cache'ini uçuruyor, sonra da tamamen sonuçlardan siliyor. Konuyu araştırmak isterseniz url only serp yazıp Google'da aratın derim ben.

"Bildiğimiz herşey tahminlerden oluşuyor. Eğer çözebilseydik Google olmazdı."

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5