İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google’da Nasıl Üst Sıralarda Yer Alınır?

G

guajira

Misafir
Domain (alanadı)
Her şeyden önce kullandığınız ya da aldığınız alan adı sitenizin içeriğini yansıtmalı ve mümkün olduğunca kısa olmalı.

Title (sayfa başlığı)
Hazırladığınız sayfaların meta tag’ına yazacağınız sayfa başlığı o sayfanın içeriğine uygun biçimde en çok aranan kelimeleri ya da kelime gruplarını içermeli. Mesela bir mp3 siteniz olduğunu farz edelim. Kullanılması muhtemel üç başlığın değerlendirmesi şöyle olacaktır.

Türkiye’nin en iyi mp3 sitesi (kötü)
Yerli yabancı mp3ler (iyi)
En yeni yerli yabancı mp3ler (daha iyi)

Sayfa Sayısı

Sitenizin sayfa sayısı ne kadar fazla olursa (tabi bu sayfaların Google’da indexlenmiş olması gerektiğini unutmayın) aramalarda üst sırlarda ve sık çıkmanız o derece fazla olur. Ancak sayfa içeriği birebir aynı kalmak suretiyle farklı adlarda kaydedilen sayfaların Google’da pek işe yaramadığını belirtmeliyim.

Sayfa Adı
Sayfa adı da sayfa başlığı kadar önemli bir husustur. Diyelim ki xxx.com adlı bir siteniz var ve bu site için şarkıcı biyografilerini içeren bir sayfa açtınız. Bu sayfayı sarkici-biyografileri.html olarak adlandırmanız elbette ki yararınıza olacaktır.

Sitenizi Sık Sık Güncelleyin
Sitenizi ne kadar sık güncellerseniz Google Bot değişiklikleri anında fark eder ve sitenize sürekli olarak uğramaya ve yeni sayfaları daha sık güncellemeye başlar. Ayrıca daha sık güncellenen siteler her zaman daha üst sıralarda yer almayı hak eder.

Sitenizden Google’a Link Verin
Her ne kadar benim faydasını doğrudan görme imkanını bulamadığım bir yöntem olsa da yabancı makalelerde sıkça dile getirilen bir olaydır bu. Sitenizden mümkünse değişik sayfalarınızdan Google’a link vermeniz aramalarda üst sıralarda çıkabilmeniz için yabancı webmasterlar tarafından sıkça dile getirilmektedir.

………………………………………………….

Bu yazıyı www.incomer.net adresine link vermek suretiyle yayınlayabilirsiniz.

G

guajira

Misafir
Eyvallah Editör. Bu arada togan tam olarak nasıl bir sorunu var sitenin?

togan1903

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Abi Bi Mp3 Sitesi aldım Ocak 5 de .İlk Php nuke Kurdum Dedim Herhalde Nuke İndexlemiyo_Ondan Sonra 2 Hafta Önce Asp Gectim Baktım Tık Yok...Ondan Sonra Sitenin Gecmisine BAktım... Bir exe Dosyası Oluyorduya Mp3 indirmek icin tıklandıgı zaman yurtdısına baglanıyordu Öyle bir Siteymiş... Sonra Gogle Reklamlarını Denedim Yasaklı Sayfa YAzısı Cıkıyor ..Galiba Gogleden Ban Yemiş...
Addurl ekleyim dedim Kabul etmiyor... Mail Attım .. [email protected] Adresine Yeni Aldım Galiba Sizde Banlı Diye ...Daha etkili Bir MAil Adresi Biliyormuusnuz Acaba.Yada Ne YApmam LAzım

G

guajira

Misafir
Durumun gerçekten berbat. Banlı domain almışsın demek:( bu konuda "yoktur"u bi yoklasan fena olmayacak.

togan1903

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
saol dostum :(
gogle mail cewabı 1 hafta veya 4 haftada gelebilir diyo bekliyecegiz artık ...

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ekleme olarak en önemli şeyin title olduğunu belirtelim hemen. title'ı sayfanızla uyumlu hale getirin, hite hit demezsiniz :p buna ilave olarak, overture ve adwords anahtar kelime araçlarını kullanarak düzenleyebilirsiniz title, description ve keyword kısmını. gizli anahtar kelime kullanarak en üste çıkmak çok kolaydır fakat sonu hayırlı değildir aklına gelen arkadaşlar için. yazı için teşekkürler bu arada.

G

guajira

Misafir
İstek bi parça varsa onu yazayım ne dersin. Hangi yollardan geçtiğini unutma. Bu mesajı buradan silerim 3 gün sonra biri gelir nasıl olacak bu iş der o zaman sen açıklarsın oldu mu?

feverinlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o herzaman olucak zaten. turk insani bu forumda search yaparmi? bi nette search yaparmi? bodoz direk sorucak hazır cevap. o yuzden boşuna yazma diyorum...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5