İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'da Sitenizi Yukarı Çıkarın..

Monkeyman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir siteniz var ve arama motorlarında ya görüntületemiyor ya da hep gerilerde kalıyorsunuz.
Bu durumun düzelmesi ve arama motorlarında üst sıralara çıkmak ve içeriğinizin daha iyi indexlenmesi için

sitenize bağlanıp "www" klasörünün içine robots.txt dosyasını oluşturun.
(www'den kafası karışanlar www.isim.com/robots.txt şeklinde olacak şekilde diyebiliriz.)

robots.txt dosyası oluşturun ve içine şu kodu yazın:

Kod:
Kod:
User-agent: * 
allow: /

Bu kod bütün sitenin indexlenmesini sağlar.

Saygılarımla.
@Monkeyman

M

MasterTR

Misafir
bunu yazmak onemli degilki

aksi bir durum olmadigi surece google bot tum siteyi gezecektir..

saygilar ;)

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tam tersi, eger butun sayfalarinizin indexlenmesini istiyorsaniz, robots.txt e hic bulasmayin, yaratmaniza gerek yok.

eger indexlenmesini "istemediginiz" sayfalariniz ya da klasorleriniz varsa o zaman robots.txt kullanmak yerinde olur.

arama motorlari siteye ilk girdigi zaman robots.txt in olup olmadigina bakar ki webmasterin indexlenmesini istemedigi sayfalari varsa oralari crawl etmesin diye....

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Can' Alıntı:
Tam tersi, eger butun sayfalarinizin indexlenmesini istiyorsaniz, robots.txt e hic bulasmayin, yaratmaniza gerek yok.

eger indexlenmesini "istemediginiz" sayfalariniz ya da klasorleriniz varsa o zaman robots.txt kullanmak yerinde olur.

arama motorlari siteye ilk girdigi zaman robots.txt in olup olmadigina bakar ki webmasterin indexlenmesini istemedigi sayfalari varsa oralari crawl etmesin diye....
Dostum sorun olmaz.O kodu yazsın ve sitesine koysun sorun olmaz.Bulaşmayın sözcüğün yanlış :) İsteyen koyabilir sorun olmaz.Tecrübelerime dayanarak söylüyorum bunları.Hiçbir şekilde sorun olmuyor.

U

umurcan

Misafir
Pcqopat.Com' Alıntı:
Dostum sorun olmaz.O kodu yazsın ve sitesine koysun sorun olmaz.Bulaşmayın sözcüğün yanlış İsteyen koyabilir sorun olmaz.Tecrübelerime dayanarak söylüyorum bunları.Hiçbir şekilde sorun olmuyor.
ne kadar çok sorun olmaz demişin :D o kodu ile robot.txt ister oluştursun ister oluşturmasın.bişeye yaramaz.ama sen seo yapıcam diye o kodu koyarsan boşuna uğraşmış olursun gereksiz bişey olur :)

Varista

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
umurcan' Alıntı:
ne kadar çok sorun olmaz demişin :D o kodu ile robot.txt ister oluştursun ister oluşturmasın.bişeye yaramaz.ama sen seo yapıcam diye o kodu koyarsan boşuna uğraşmış olursun gereksiz bişey olur :)
Gece gece o kadar yazabilmişimu kodu sadece indexlenmesini istemediğiniz sitede kullanın.
Bu kodu koyunca indexlenceksiniz diye bir kural yok.Sadece bota tüm siteyi gezmesini söylüyor.İndexleyip indexlememesi size kalmış.

PieRLuGi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Can'ın dediği doğru,
Robots.txt tam tersidir.
Bu arada bende tecrübeme dayarak bişey söyliyim, robots.txt kullanlılan yerde google hizmet reklamlarından geçilmez :)

Tavsiye etmiyorum..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5