İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'dan çıplak kadın skandalı!

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Google'ın amacı ney?:ıslık:
20110913122615_kadin.jpg

Google'ın dünyadaki büyük şehirleri yerden çektiği 360 derecelik fotoğraflarla gösteren Google Street View uygulamasında bir skandal daha ortaya çıktı.

Google'ın özel kameralarla donatılmış aracı Miami sokaklarında dolaşırken çıplak bir kadının fotoğraflarını çekti. Kadın, bir evin ön bahçesinde elinde, içinde su olduğu düşünülen bir şişeyle dururken görülüyor.

Kadın, Google aracı geçerken, yüzünü yıkamak amacıyla gözlerini kapatıp başını eğiyor. Dolayısıyla çekilen görüntüde, kadının tüm vücudu görünmesine rağmen yüzü belli olmuyor.

SANSÜRDEN NASIL KAÇTIĞI BİLİNMİYOR
Google Street View, aldığı tepkiler üzerine genellikle araç plakaları gibi görüntüye takılanların kimliklerini ortaya koyabilecek bilgileri sansürlüyor. Ancak bu çıplak karenin Google'ın sansüründen nasıl kaçtığı ise bilinmiyor.

Google, Street View yüzünden, aralarında Almanya'nın da bulunduğu pek çok Avrupa ülkesinde, hizmetin insanların özel hayatını ihlal ettiği gerekçesiyle eleştirilmiş, Çek Cumhuriyeti'nde yasaklanmıştı.

Kaynak:Veteknoloji

konuralpd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Ah be ablam sen de anadan üryan çıkmışın sokağa, yazık olmuş.Street Viewi inceliyorum Rusya sokaklarında varmıdır ki çıplak kadın?

BALIKADAM

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kurgulanmış bir reklam diyeceğim ama G harfi bile Google'ın reklamı sayılır. Reklama ihtiyacı yok :)

cleiner

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Normal kullanıcıların elinde böyle imkanlar geçiyorsa şuan nasıl bir teknoloji var ellerinde müthiş valla teknoloji nasıl ilerliyor. newyork sokaklarında dolaşıyorsun kendi evin gibi :)

2dark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
insan evinde dal ta*ak dolaşamayacak mı artık?

1925

0
Yasakli Uye
Reaction score
2
Yüzünü kapattığına göre çekim sırasında haberi vardır hatunun.

gokhan2517

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
tazminatlık bi drum söz konusu olduğunu sanmıyorum cünki kadın doğal haliyle yüzünü bilmeden kapatıyor bi hakimi bile innadıramaz bu koşulllarda kim olduğu bellii deil çünki artı google bu yaş tahtaya basmaz merak etmeyin neyi yayınlayacağını iyi bilir ah google amca bide beni 10 15 kelimede daha 1. sayfada yayınlasan :D züper olcak :D

sevgikelebek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
11
way be street view ilk defa duydum biraz los angelesı gezeyim güzel hatunlar denk gelebilir

Snowmann

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Reklamın iyisi kötüsü olmaz. Google Street View'i kaç kişi biliyordu? Ama şimdi bu haberi okuyan herkes öğrendi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5