İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'dan gelen uyarı

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Merhaba,

Hesabınızı gözden geçirirken, şu an Google reklamlarını program kurallarımıza uyum sağlamayan bir şekilde gösterdiğinizi tespit ettik. Örneğin, turkmuhabbet.com sayfasında AdSense program kurallarını ihlal ettiğinizi görebildik.

Yayıncıların Google reklamlarının davranışını veya hedeflemesini değiştirmelerine müsaade edilmemektedir. Buna dahil olan davranışlar AdSense reklam kodunu bir “kayan metin kutusuna” yerleştirmek, veya reklam hedeflemesini gizli anahtar kelimeleri veya IFRAMES kullanarak değiştirmektir.

Gereken değişiklikleri lütfen gelecek 72 saat içinde yapın. Aynı zamanda bir kez daha program kurallarımızı (https://www.google.com/adsense/policies) gözden geçirip tüm sayfalarınızın kurallarımıza uyum sağladığından emin olmanızı tavsiye ederiz.

Sayfanızı güncellediğiniz an değişiklikleri otomatikman tespit edeceğiz, ve reklam yayını etkilenmeyecektir. Değişiklikleri üç gün içinde yapmamaya karar verirseniz, hesabınız etkin kalacaktır, fakat sayfanızda gelecek için reklam yayınlayamayacaksınızdır. Gelecekte yeniden ihlaller tespit edersek hesabınızı durdurabileceğimizi bildirmek isteriz.

İşbirliğiniz için teşekkür ederiz.

Saygılar,

Google AdSense Ekibi

---------------

Kalın olarak yazdığım yeri tam olarak anlayamadım.

Hesapta bugüne kadar birikmiş olan para ödenecek ama bundan sonra bu hesapla yeni reklam gösterimi yapılamayacak, öyle mi ? reklam gösteremeyeceksem nasıl kural ihlali yapabilirim ?

bu uyarıyı daha önce alanlar var mı ?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Değişiklikleri üç gün içinde yapmamaya karar verirseniz...

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
evet haketten görmemişim :D

acayip mutlu oldum bi anda :)

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bazen direk banlıyolar bazen iyi taraflarına geliyor heralde. Çok acayip adamlar yaw.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Evet bu tarz mail gönderilen arkadaşlar biraz daha şanslı.Sanırım bu mail gönderim olayı müşteri temscilcilerine göre değişiyor.Bu arkadaşınki insaflıymış mesala...

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitene elveda diyebilirsin bence... bende bu tip maillerden aldım siteyi offline yapmama rağmen yinede siteler banlandı. hesap değil sadece siteler... hala aynı hesabı kullanıyorum ama o siteler için reklam olayı bitti...

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
ne güzel. uyarılmadan atılan o kadar kişi var ki. dua etmelisin :)

veya adsense.tr de gelişmeler var diyebilir miyiz :? belki yaptıklarının farkına varmışlardır :p

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Yayıncıların Google reklamlarının davranışını veya hedeflemesini değiştirmelerine müsaade edilmemektedir. Buna dahil olan davranışlar AdSense reklam kodunu bir “kayan metin kutusuna” yerleştirmek, veya reklam hedeflemesini gizli anahtar kelimeleri veya IFRAMES kullanarak değiştirmektir."

ben bu sitede böyle bir kural ihlali göremedim yada varda benmi göremedim yoksa vardı düzelttinmi?

bytuncay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı mailden ingilizce olarak banada gelmişti. bana ait olmayan bi site için göndermişlerdi.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
reklamlar daha önce sağ tarafta, dikey olarak vardı. ama reklam kaymıyordu veya reklama tıklamayı hedefletecek bir durum yoktu, yani haketten kurallara aykırı bir durum söz konusu değildi. ama değiştirmek amaçllı kodu ortaya aldık.

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben tam olarak anlayamadım benim gördüğüm kadarı ile de program kurallarına aykırı veya hile sayılabilecek bir şey yok ama bana da buna benzer bir mail gelmişti fakat süre tanımamışlardı direk domaini banlamışlardı

şimdi merak ettiğim birşey var gerçekten google belli kuralları var ve bizmi onları anlayamıyoruz yoksa kurallar genel için ama kişiden kişiye farklımı tavır alıyorlar.Çünkü bazen aynı durumlara farklı tepkiler veriyorlar.Belki de gerçekten biz onların kurallarını anlayamıyoruz.

Mohti

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben tam olarak anlayamadım benim gördüğüm kadarı ile de program kurallarına aykırı veya hile sayılabilecek bir şey yok ama bana da buna benzer bir mail gelmişti fakat süre tanımamışlardı direk domaini banlamışlardı

şimdi merak ettiğim birşey var gerçekten google belli kuralları var ve bizmi onları anlayamıyoruz yoksa kurallar genel için ama kişiden kişiye farklımı tavır alıyorlar.Çünkü bazen aynı durumlara farklı tepkiler veriyorlar.Belki de gerçekten biz onların kurallarını anlayamıyoruz.

Şans Diyeceğim Ama Google işini şansa birakmaz ki :)
Vardir bir hikmet..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5