İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'dan silinmek istedim ama...

feverinlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google'dan butun sayfalarimi silinmesini istedim cunku sitede toplu bir dizayn ve icerik degisikligi yaptim. Bu yuzden bu urlyi kullanip robots.txt dosyami submit ettim Google'a.

http://services.google.com:8882/urlconsole/controller?cmd=reload&lastcmd=login

Ama bunu yaptiktan sonra tekrar submit edebilirmiyim kendimi google'a ? Yani en bastan indexlenmesini istiyorum. PR im herzaman 5 ti. Googledan genelde 1000 e yakin hit alirim gunluk. Heralde boyle bisey yaptigim icin google beni tamamen unutmaz diimi? Tekrar sitemi google ADD-URL formundan submit etmelimiyim?

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İndex lemeye başlayınca tekrar hitlerine kavuşursun ama pr değişebilir. Submit etmene gerek yok ama edersen bişey kaybetmessin
;)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
neden gerek duydun ki sayfalarının silinmesine? yavaş yavaş yenilemesi daha iyi olurdu..

feverinlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla o kadar cok hatali sayfa vardiki dayanamadim. Ayrica bu hatali sayfalardan dolayi indexli sayfa sayim artmiyordu 2 aydir. Takili kalmisti resmen.

MICROSOFT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Herhangi bir kayda gerek yok zaten o kayıtlar aslında fasa fiso kendisi belirli aralıklarla gelip index atar , pr de değişiklik olacağını sanmıyorum eski linklerde duracaktır yeni linklerde yani senin yapman gereken eski linkleri yeni indexine yönlendirmen. Bunun tam anlamıyla nasıl yapıldığını bilmiyorum ama, eski linkleri uzantısı farklı olan linkleri indexe yönlendirebiliyorsun. bunu yaparsan googledeki eski linklerine tıkladıkları zamanda yeni sitene yönlenmiş olacaklar hata vermez.

feverinlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
su an silinmis durumdayim. Robots.txt yi eski haline getirdim ve ADD-URL kismindan google 'a tekrar submit ettim. Sizce ne yapmaliyim simdi?

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Sana baglanti vermis yerler duruyorsa (backlink) direkt sitene gelmese bile tekrar gelip indeksleyecektir. Tekrar indekslenme suresi hakkinda sadece Google bilgi sahibi... robots.txt ile cozum bulmak yerine yeni tasarimla duzenleme yapip eski dosyalardan bir sure yeni sayfana yonlendirme yapabilirdin...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5