İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'den 2 nisan şakası " r10 " sandbox'da

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
X

Xman

Misafir
Google R10'nun başarısının farkında , güncelleme vardır , saçmaladı bazı arkadaşlar , kısa sürede düzelecektir.

Arkadaşım bizim bu durumdan bir menfaatimiz yada kaybımız yok, birer webmaster olarak zaman zaman kullandığımız bir siteyle ilgili teknik bir konuda görüşlerimizi paylaşıyoruz. Saçmalama vs. gibi ortamı gerecek mesajlar yazmayın lütfen konuya.

Tek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
Google R10'nun başarısının farkında , güncelleme vardır , saçmaladı bazı arkadaşlar , kısa sürede düzelecektir.

Resmen siz sacmalamissiniz evet google farkinda biraz inceleyip yazmis olsaydiniz keske bu mesajinizi r10 farkli sitelerden pingletin arama motorlarindan siteye bot yollamaya calisin connection timout hatasini goreceksiniz bunun sebebi ise r10 yurt disi iplerine komple ama komple kapali olmasindan :)) gecmis olsun

Gwindor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
güvenliği sağlamak için yapılan önlemler belliki örümcekleri kızdırmış.

büyük ihtimal botlarda yurt dışı ip taşıdıkları için r10'un her sayfasını timeout görmekte.

saldırılar yurtdışından büyük ölçekli boyutlarda yapıldığı için bir takım önlemler alınmıştı.

kesin olmamakla birlikte sorunlar buna işaret etmekte.

byhosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
:alkış::D:hmmm: dalgalanma var ama yorumsuz..,

diğer yandan germiyelim birbirimizi boşyere arkadaşlar..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Valla Gwindor sana PM atmaya giriyorduk, banladilar o da yok.

Own

0
İyinet Üyesi
Reaction score
11
Gwindor en doğrusunu söylemiş.. güncelleme vs. gibi şeyler saçmalık

T

trgy

Misafir
Örümcekleri blokladıkları için bir süre sonra örümcekler ulaşamayınca filtreye atıyorlar olay bundan ibaret. Sandbox falan yok dikkatli bakın.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
dualarım kabul mü ediliyor ne, neyse antilik yapmaya gerek yok
hayırlı olsun r10 için

Own

0
İyinet Üyesi
Reaction score
11
r10 geri geldi wsdekiler baya uçmuştu bu haberden sonra suratlarını görmek lazım r10 büyük bi ihtimal yurtdışı engellemeyi kaldırdı bu arada r10 a saldırıları bu durumdan sonra ben ws nin yapabileceğini düşünüyorum kişisel düşüncem çok sevinmişlerdi?

oyuncum26

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
R10 çöküşe gidiyor diyen arkadaşlar olmuş. Mesela r10 çökse :p ardından iyinet üyelikleri kapatsa, acaba nasıl olurdu :D

cilginsolist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Yurtdisi girisleri komple kapatmis sanirim, giris yapamiyoruz.

Bu konuda az önce sok bir cevap aldim bir kisi araciligla bende yurtdisinda yasiyorum ve bahsi gecen sitede senelik ödememi yapmis silver üyeyim o sitenin sahibinin cevabi bana su olmus;
Türkiyeye yerlesin,böyle bir cevap olamaz hem para alacaksin ve sitene yapilan saldiriyi engelleyecek kapasiteye sahip olmayacaksin böyle bir cevap olamaz hukuki olarak verdikleri email adreslerine email attim cevabini bekliyorum ona göre hareket edicem

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Hiç bir site için böyle bir şey olmasını istemeyiz.
En kısa sürede sorunu çözeceklerdir.

Oleey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bu konuda az önce sok bir cevap aldim bir kisi araciligla bende yurtdisinda yasiyorum ve bahsi gecen sitede senelik ödememi yapmis silver üyeyim o sitenin sahibinin cevabi bana su olmus;
Türkiyeye yerlesin,böyle bir cevap olamaz hem para alacaksin ve sitene yapilan saldiriyi engelleyecek kapasiteye sahip olmayacaksin böyle bir cevap olamaz hukuki olarak verdikleri email adreslerine email attim cevabini bekliyorum ona göre hareket edicem

Ne kadar anormal oranin yöneticisi zaten. Yurtdisinda olan Türk tasarimcilar faydalanamasin cabasi neyse artik.

Türkiyenin en büyük siteleride muhakkak böyle saldirilar aliyorlardir yurtdisi kaynakli. Onlar bile bunlari atlatiyor. Sen Türkiye´nin en büyük webmaster sitelerinden birisin. Sen atlatamiyor musun?

Demek ki site sahibi beceriksiz. :)

demreli

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Beyler sonuçta orasıda sayılı wm sitelerinden biri ki saldırılar sonucu yapılan önemleri google yanlış anladı.Meyve veren ağaç taşlanır ki google da bunu görünce filtreye sokmuş sanırım.İşallah düzelir.

cilginsolist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Ne kadar anormal oranin yöneticisi zaten. Yurtdisinda olan Türk tasarimcilar faydalanamasin cabasi neyse artik.

Türkiyenin en büyük siteleride muhakkak böyle saldirilar aliyorlardir yurtdisi kaynakli. Onlar bile bunlari atlatiyor. Sen Türkiye´nin en büyük webmaster sitelerinden birisin. Sen atlatamiyor musun?

Demek ki site sahibi beceriksiz. :)

Bunlar kendilerini bulunmaz hint kumasi zannediyorlar icin girgirindalar ama gercekten cok ciddiyim emailime gelecek cevabi bekliyorum insallah olumlu bir cevap gelir 1 haftayi askin bir süredir giris yapamiyorum oraya.
Öyle yagma yok parayi alacaksin saldiri var diye yurtdisina erisimi kapatacaksin cuvalla para götürüyorlar ben bunlarin vergi verdiklerinden bile süpheliyim..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5