İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'den 2 nisan şakası " r10 " sandbox'da

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
radmin:

Türkiyenin en çok botnet saldırı alan sitesi ödülünü heralde r10 açık ara fark ile alır.
Şu an ki durumumuzu özetleyen en güzel cümle " 2 ucu moklu degnek"
1 saniyede milyonlarca paket saldırı gelince önlemek için bu çözüme gidilti.
Sitenin ayakta kalması için dış dünyaya erişimi kapattık. Dış dünyaya erişimi kapatınca bu seferde google'dan gelen ziyaretçilere siteyi kapattık.

Peki size olsaydınız ne yapardınız?

O durumun ciddiyetinin farkında, yapılanlar gerçekten adilik. Böylesi büyük siteler iyinette dahil sürekli saldırı altında. Keşke kolay olsaydı da yapanları bulmak, cadde ortasında bir meydan dayağı çekseydik.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
O durumun ciddiyetinin farkında, yapılanlar gerçekten adilik. Böylesi büyük siteler iyinette dahil sürekli saldırı altında. Keşke kolay olsaydı da yapanları bulmak, cadde ortasında bir meydan dayağı çekseydik.

Aynen katılıyorum üstadım.

Benimde R10 üyeliğim yoktu, bu olaydan sonra üye olmak istedim, davet geldi site yöneticilerinden sağolsunlar. Tabiki tek bir üyenin foruma katkısı hiçbirşeydir belkide, ama elden gelen bu kadardı napalım.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Aynen katılıyorum üstadım.

Benimde R10 üyeliğim yoktu, bu olaydan sonra üye olmak istedim, davet geldi site yöneticilerinden sağolsunlar. Tabiki tek bir üyenin foruma katkısı hiçbirşeydir belkide, ama elden gelen bu kadardı napalım.

Böyle bir şey yaparak katkı mı sağlamış oluyorsun. :eek:lmadı:

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Ticaret dışında ve bi kaç üyenin paylaşımları dışında pekte sevdiğim bi mekan değildi zaten. Yine de yazık olmuş, ülkemizi temsil eden bi siteydi.

cilginsolist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Adamlarin umrunda degil ama onlara diyorumki siteye yurtdisindan erisilmiyor adam bana diyorki ozaman Türkiyeye yerlesin zihniyete bak adamda,coluk cogun elinde böyle bir sitenin olacagi buydu ben sahsim adina hicte üzülmüyorum.
Benim bu siteye bu problemi iletmem evet onlari kaile aldigimi gösterir ama bana verilen cevaptan sonra gercekten umrumda degil artik.

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Adamlarin umrunda degil ama onlara diyorumki siteye yurtdisindan erisilmiyor adam bana diyorki ozaman Türkiyeye yerlesin zihniyete bak adamda,coluk cogun elinde böyle bir sitenin olacagi buydu ben sahsim adina hicte üzülmüyorum.
Benim bu siteye bu problemi iletmem evet onlari kaile aldigimi gösterir ama bana verilen cevaptan sonra gercekten umrumda degil artik.

Cıvkını çıkarmışlardı zaten.

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Örümcekleri blokladıkları için bir süre sonra örümcekler ulaşamayınca filtreye atıyorlar olay bundan ibaret. Sandbox falan yok dikkatli bakın.

Konudaki en mantıklı cevap bu sanırım. R10 da bunu hakkettilerini zaten kabullenmişler. Sonuç itibariyle her site saldırı alır ama her site yurt dışına kapatmaz. Kapatıldıında sonuç bu olur. Hukuki işleme bile gidilse sonuç alamazlar. Anca yurt dışına giriş izni verilince tekrar eskisi gibi olur.

cilginsolist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Konudaki en mantıklı cevap bu sanırım. R10 da bunu hakkettilerini zaten kabullenmişler. Sonuç itibariyle her site saldırı alır ama her site yurt dışına kapatmaz. Kapatıldıında sonuç bu olur. Hukuki işleme bile gidilse sonuç alamazlar. Anca yurt dışına giriş izni verilince tekrar eskisi gibi olur.

Akillari baslarina gelmis acmislar yurtdisina ve aciklamayida yapmislar anladilar anyayi konyayi...

Xedal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
valla ben oldum olası sevmedim o siteyi.. bana hiç bir zararı yoktu ama bir türlü ısınamadım

R

RadoyNet

Misafir
bazı arkadaşlar hakaret içerikli yazı yazmışlar ceza vermek yerine yazılarını düzenledim. lütfen saygı çerçevesinde yazalım.

zonbadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu konuda az önce sok bir cevap aldim bir kisi araciligla bende yurtdisinda yasiyorum ve bahsi gecen sitede senelik ödememi yapmis silver üyeyim o sitenin sahibinin cevabi bana su olmus;
Türkiyeye yerlesin,böyle bir cevap olamaz hem para alacaksin ve sitene yapilan saldiriyi engelleyecek kapasiteye sahip olmayacaksin böyle bir cevap olamaz hukuki olarak verdikleri email adreslerine email attim cevabini bekliyorum ona göre hareket edicem

durumunun hukuki boyutunu bilmiyorum ama r10 moderatörü marks ın milletin özel hayatını içeren video görüntülerini toplayıp şantaj ve tehtid yoluyla para sızdırmaya çalıştığına dair hatırı sayılır bilgilerim var.. böyle bir işten çekinmeyen adam senin durumuna gülüp geçer..

Vbdestabe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
durumunun hukuki boyutunu bilmiyorum ama r10 moderatörü marks ın milletin özel hayatını içeren video görüntülerini toplayıp şantaj ve tehtid yoluyla para sızdırmaya çalıştığına dair hatırı sayılır bilgilerim var.. böyle bir işten çekinmeyen adam senin durumuna gülüp geçer..

İspatlayabilirmisin? Kusura bakma ama sana inanmıyorum

phpbot

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Yurtdışına kapandığı için google otları erişim yapamamış bu yüzden banlanmıştı.

PR3D4T0R

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Çoluk Çocuk Bölgesi R10
Oldum Olası Yöneticilerine Uyuzum.

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
arkadaşlar konu amacı dışına çıkmış , report ettim

ve r10 sandbox dan çıktı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5