İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Googleden En Iyi Sekilde Yararlanmak.

Kalyoncu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

Benim bir sitem vardi 2003'de acmistik son 6 aydir kapali idi ve 6 gun once yine actik,

Sitem PR6'ya kadar ciktigini gordum, toolarda kapali iken bile. Siteyi accagim hafta PR4 dustu.

Suan hala PR4, ve guncel PR sitelerine bakiyorum update olursa bile PR4 olcak diyorlar.

Neyse konumuza dönelim, Simdi 6 gun once actigimda google acaba nas1l indexlicek diye dusunmustum ve son 3 gundur aktif olarak indexlemede,

Sitem Hazir Portal PHP

Indexleme yolu soyle arkadaslar,

1. Gun Ana Sayfa indexlendi
2. Ana Sayfadaki Linkleri Gezdi tek tek.
3. Gun Ise Bir Onceki Gece Aldigi Linlikeri Dolasmaya Basladi ve Linklere girerek indexlemeye basladi.

Ornek: Ana Sayfa > Dokumanlar > Windows XP de bilmem ne yapmak

Dokumanlar kismini indexledi ve dokumanlar kiminda en üstte bulunan Dokumani indexli ve bir geri dondu Dokumanlardan , Programlara gecti. ordada 1. program sayfai indexledi sitede diger kisimlari.

Suan 3 Gunde toplam 40'a yakin sayfa indexledi ve etkisi hemen basladi. googlen suan 100 yekil geliyor 40 yeni indx ile + PR4 oldugu icin aramalara mesala 8.500 sonuclu aramada ilk sayfada cikiyorum :)

Simdi benim burda takildigim yer sura, Googl amcam her gece sabah doru gelio ve izliyorum hep dokumanlarimi indexliyor, peki GOOGLEDAN DAHA NASIL IYI YARARLANIRIZ ??

normal sartlar altinda illegal bisi yapmadan, Banlanmadan ? Fikirlerinizi nelerdir ?

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sitenin önem kazanması için google gözünde;

"başka insanların sitene karşılıksız link vermesi gerek.Sana link verenlere sen link vermeyeceksin.Tek taraflı link alman gerek"

insanların link verdigi site, kötü bir site olamaz.İnsanlar kötü bir siteye link vermezler.çok link verilmiş siteye daha çok önem verelim.
O siteyi daha üste alalım.

Eger karşılıklı link alışverişi yaparsan,
pagerank dengesini bozmaya çalıştıgın için hafifte bir ceza yersin..
karşılıksız link almaya çalış...
Türkler bunu yapamadıgından işte durumumuz çok vahim.iyinet ana sayfasına bakın.3000 küsür üye var.pr6 olan site sayısı 4 çok vahim bir durum.
ama yabancılara bakıyorsunuz, en dandik siteler bile pr6 :rolleyes:
çünkü adamlar bir şey alırsa sitenizden, url vermeyi ihmal etmiyor size. bu yazı yada makale yada resim şu siteden alınmıştır diye hep sayfanın en altına dip not düşerler...
hep saygılılar birbirlerine...

hep mantık bu.Gerisi boş...

c4timer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@yoktur , bence sen şey yap , genel bir mesaj yaz bilgisayarında kaydet bir yere ;) Nasılsa herkez aynı tip soruları sorma şeklini değiştirip soruyorlar , hemen copy-paste yaparsın ;=)

SeVeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yoktur' Alıntı:
....
çünkü adamlar bir şey alırsa sitenizden, url vermeyi ihmal etmiyor size. bu yazı yada makale yada resim şu siteden alınmıştır diye hep sayfanın en altına dip not düşerler...
hep saygılılar birbirlerine...

hep mantık bu.Gerisi boş...
Abi mükemmel bir noktaya değinmişsin. Türkiye'de dünyanın en ünlü portalı Php-Nuke'u kullanan dallamalar bile altından Php-Nuke copyright'ını siliyorlar. Onu silmek parayla, ama para ödediklerini hiç sanmıyorum!
Örnekler çok..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5