İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'den örnek reklam yerleşimleri

StyLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
large_standout.gif

large_embedded.gif

large_blend.gif

inline_wraptop.gif

inline_bottom.gif

wide_embedded.gif

wide_left.gif

wide_right.gif

Bileniniz vardır, başlığım görmeyenlere

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
En iyi reklam yerleşimi ortada üst kısımda olanıdır. Yani
https://www.google.com/adsense/images/large_blend.gif
veya
https://www.google.com/adsense/images/large_embedded.gif

çok fazla tık getirecektir.

Bir de bence site yapıyorsanız site menüsünü kesinlikle "SAĞ" tarafa koyunuz.
Sol tarafa ise direk yukarıya bir gökdelen reklam koyunuz. Çünkü insanlar sol taraftaki menülere tıklamaya alışmışlardır. Ve reklamlarınız da onlara menü gibi gelecektir.Tıklama oranının büyük ölçüde artacaktır.

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hakanizm dediklerin gerçekten çok iyi tık getirecektir ama 1. nin yerleşmi sayfa tasarımı açısından en iyisi. ben bunları uzun uzun incelemiştim.

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bence birincinin bir esprisi yok o dizaynda. Neden diyeceksin.... Çünkü uzun bir yazı var.. Ben o up uzun yazıyı okuyacağım.. Sonra aradığım bilgiye ulaşamayıp altındaki reklama tıklayacağım... Bence uzun iş gibi görünüyor.

Ama atıyorum bir firma rehberin var.. şirketleri tanıtırken web sitesi adreslerini yazmıyorsun ve ufak kısa şirket bilgilerinin altında bu reklamı koyuyorsun (tek linklik reklam koymak daha mantıklı)... O zaman illa ki çok tık getirecektir.. Ama uzun bilginin altına koymak bence gereksiz..

Ama eğer sayfan 2-3 reklamı gösterebilmeye elverişli ise sen o uzun bilginin hem üstüne hem altına koy reklamını.. tıklamayı garantile :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5