İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'ın marez siteleri sevmediğinin kanıtını arıyorum

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
Merhaba arkadaşlar
google'dan aradığım her türlü illegal nanede Türk siteleri en başlarda çıkıyor. peki bu google hangi evrendeki marez siteleri engelliyor?
örnek
@eif bir açıklaman olabilir mi?

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Türkiye'den aradığın için (üstelik indir Türkçe kelimesi ile) o nanelerde Türk siteleri çıkıyor.
Bizzat Srilanka'ya git ve oradan Hintçe arama yap bakalım, kaç Türk nanesi çıkacak?

Marez'i gugıl ayıklasa bile, yenileri çıktığından (gugıl destek bekliyor); yetişemiyor ayrıca

Şöyle uyduruk bir açıklama da ilave edebilirim;
Google kullanıcıya faydaları desteklemekle, *arez siteleri aramadan düşürmek arasında kalıyor.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
srilanka da elbette tr arama yapıp bizimkilere ulaşamayız ama ben google.com.tr den türkçe olarak arama yapıyorum, ben türk arayıcısıyım ne işim var srilankada?
türkçe arama yapacam tabiki de

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
[MENTION=18675]depresan[/MENTION] öncelikle illegal ve w*rez arama motorunun ve yasaların gözünde biraz farklı şeylerdir. Türkiye'de serbest olmayan bir olayın ABD'de serbest olması gibi olaylar da bunlara ek olarak incelenebilir. Çok fazla çeşidi olduğunu görüyoruz; programlar, oyunlar, filmler, kitaplar, yetişkin içerikler....diye devam ediyor. Bunlardan bazıları için arama motoru otomatik yaptırım uyguluyor, uygulayabiliyor. Bazı kelimelere link verildiğinde sitelerin uçmalarının sebebi olarak bunu görebiliyoruz. Bunun dışında zararlı içerik bulunduran sitelere yönelik de otomatik önlemler alabiliyor. Ancak bu alınabilecek otomatik önlemler sınırlıdır, otomatik olmayan önlem kapsamında da tüm arama motorları bildirimleri bulunmaktadır. Bununla ilgili de "Dijital Binyıl Telif Hakkı (DMCA) ve diğer geçerli telif hakkı yasalarına uyarız ve gerektiği gibi bildirildiğinde telif hakkını ihlal eden içerikleri hemen kaldırırız. " demekte ve bunu uygulamaktadır.

Bence de bazı kelimeler o içeriğin w*rez olduğunu kanıtlamaya yetmeyebilir.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
işin yasal boyutlarından elbette haberim var ama bu kapatılamayan siteler neden kapatılamıyor? yıllardır onbinlerce lirayı cebine götüren insanlar bu işi nasıl başarıyor?
hiç kafam almıyor valla

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Yasaların ülkeden ülkeye değişiklik göstermesindeki açıkları kullanıyorlar. Bazı gelişmemiş ülkelerde yasak bile değil. O ülkede barındırırsan ne olacak? Yolunu bulan buluyor bir şekilde. Dosya barındırmalar da uyanana kadar yayınlıyorlar sonra siliyorlar.

Ek olarak da web'in ne kadarını görüyoruz :)

Dream Prince

1
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Wa--rez sitelerim çok daha fazla hit alıyor sevmediğini düşünmüyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5