İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'ın ofisine şok baskın!

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
22398.jpg

Polis özel timleri, Google'ın merkez ofisini basarak tüm bilgisayarlara el koydu. İşte ayrıntılar

Google'ın Street View uygulaması için sokak sokak bilgi toplayan ve derleyen sistemi sorun çıkarmayı sürdürüyor. Firmanın kablosuz ağlar üzerinden kişisel bilgileri de toplayıp kaydettiği iddiası üzerine Güney Kore polisi özel timleri merkez ofisi bastı.

Seul'daki Google ofisine aniden gelen 19 özel tim memuru, tüm sabit disklerle diğer belgelere el koydu.

Güney Kore Ulusal Polis Ajansı'ndan yapılan açıklamada, firmanın Street View araçlarının şifresiz kablosuz ağlara bağlanarak yetkisiz şekilde hat sahiplerinin bilgilerini topladığının araştırıldığı belirtildi. Polis, iddiaların doğruluğunu tespit için son baskın operasyonunun gerçekleştirildiğini kaydetti.

Google, yakın zaman önce Street View araçlarının şifresiz ağlardan otomatik olarak bilgi toplamasını 'hata' olarak nitelemiş ve özür dilemişti. Firma halen aynı nedenle 20'den fazla ülkede soruşturma geçiriyor.

Google Kore'den yapılan açıklamada ise yetkililerle tam işbirliği yapılacağı belirtildi.

O

Orion

Misafir
google iyice abarttı tamam siteleri kaydediyorsun da milletin özel bilgilerini neden kaydediyorsun

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Abartması normal. Milletin ağzına bir parça bal çalıyor millet şakşakçısı oluyor oda kafasına göre takılıyor.

£rturk

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
asıl tehlike facebook maşallah insanlarımız yedi sülalesine varana kadar yazıyor paylaşıyor paylaşın bakalım :) bu bir stratejidir amerikanın tamamen o ülkenin gen haritasını cizmeye yönelik amerikan sermayeli bir sanal kayıt sistemi.aynı sistemde bir türk site yapsa kimse girmez ama elin gavuru yapınca tatlı oluyor : )

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
asıl tehlike facebook maşallah insanlarımız yedi sülalesine varana kadar yazıyor paylaşıyor paylaşın bakalım :) bu bir stratejidir amerikanın tamamen o ülkenin gen haritasını cizmeye yönelik amerikan sermayeli bir sanal kayıt sistemi.aynı sistemde bir türk site yapsa kimse girmez ama elin gavuru yapınca tatlı oluyor : )

Tamamen katılıyorum,
Aynı domainde aynı siteyi(tasarımı kodlaması hepsi aynı) Türk girişimciler yapsaydı asla bu kadar büyüyemezdi...

Yabancımı? o zaman iyidir...

£rturk

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Tamamen katılıyorum,
Aynı domainde aynı siteyi(tasarımı kodlaması hepsi aynı) Türk girişimciler yapsaydı asla bu kadar büyüyemezdi...

Yabancımı? o zaman iyidir...

aynen hacı biz yapsak sitenin yüzüne bakmaz bu bizim millet daha önce facebook yokken askerler için asker arkadaşını bul tarzında bu tarz bir site kodlamıştım ama askerler dışında kullanan olmayınca sermaye gerektiren bu işten vazgeçmiştim niketim 1 sene sonrada face ve bunun gibiler patladı.ve şunu anladım bu bizim millete gavurun sitesi tatlı gelio ne yazıkki özenti toplumuyuz.

mwt

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ingilizce yap bakalım asker sitesini o nasıl olacak nasıl olsa elinde kodlama var :)
editle bak bakalım faydasını görecekmisin

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
bizim türkler yapsaydı 5 tane resim yükletir 6.cı için para isterdi :) Mynet facebookta önce bu tarz girişlerde bulunduda ne oldu her tıklama için para istediler. Birini kötülemden önce hakkını vermelisiniz.

Facebook'un bilgilerini gizli kuruluşlarla paylaştığına adım gibi eminim ama hiçte umrumda değil açıkcası.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5