İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'ın yeni ürününün adı tehlikede!

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
Google'ın büyük iddialarla piyasaya süreceği son bombasının ismi, bakın Google'a nasıl bela oldu...
Google'ın merakla beklenen dizüstü bilgisayarları ve yeni işletim sisteminin adı tehlikede. Chromebook olarak duyurulan yeni bilgisayarlar için ISYS Technologies isimli bir firma dava açtı.

Chromebook'un isim hakkı kendilerine ait olan "ChromiumPC"ye çok benzediğini belirten ISYS, bu konuda Google'la mahkemede karşılaşmayı seçti. Chromebook'la ilişkili olan herhangi bir üretici için de mahkemeden geçici kısıtlama kararı isteyen ISYS bu işin peşini bırakmayacak gibi. İlişkili üreticilerin arasında Acer, Amazon.com, Best Buy ve Samsung'un bulunduğunu da söyleyelim.

ISYS, tüketicinin ChromiumPC denildiğinde Google'la büyük ölçüde karıştırılacaklarını düşünüyor. Davanın nasıl sonuçlanacağını iki tarafın anlaşma yapıp yapmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
benzerlik menzerlik...
sanırım bu da reklam peşinde...
google satın alır gerekirse şirketi; o problem mi?

roymand

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
ISYS Technologies büyük bir firmadır bu işin peşini bırakmazlar diye düşünüyorum şahsen ben olsam bende dava açardım ısys kazanır gibi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5