İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'nin Amacı Ne Google Sahtekarmı ?

sonefsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Demin Google Aralıklarla 3 Adsense Hesabımı Banladı Amacı Nedir Neden Bakiye 70 80 Dolara Ulaşırken Banlıyor Biri Bunu Acıklıyabilirmi

İNŞALLAH TEZ ZAMANDA Türkiyede Googlenin Tüm Hizmetleri Kapatılır Canı Cehenneme Googlenin

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Sebep olarak ne göstermişler onuda açıklayabilirmisiniz acaba?

Sitenizin blogspot bağlantısı varmıydı?

sonefsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Sayın Kullanıcımız,

Kayıtlarımızı inceledikten sonra, AdSense hesabınızın geçersiz etkinlik oluşturma riski taşıdığını saptadık. AdWords reklamverenlerini, geçersiz etkinlikler nedeniyle suni olarak artan maliyetlerden koruma sorumluluğumuz bulunduğundan, AdSense hesabınızın devre dışı bırakılmasını gerekli gördük. Ödenmemiş bakiyeniz ve Google'ın payına düşen gelir, etkilenen reklamverenlere tümüyle iade edilecektir.

Google'ın reklamcılık sisteminin ve özellikle reklamveren-yayıncı ilişkisinin etkinliğini korumaya devam etmek için atmamız gereken bu tür adımları anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz. Bunun sizin açınızdan bir takım sıkıntılara yol açabileceğinin farkındayız. Gösterdiğiniz anlayış ve işbirliği için şimdiden teşekkür ederiz.

Yaptığımız işlemler, bu karara nasıl itiraz edebileceğiniz veya genel olarak geçersiz etkinliklerle ilgili sorularınız veya kaygılarınız varsa http://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=57153 adresini ziyaret ederek daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Google AdSense Ekibi

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Buraya tıkla

altınlardan sonraki paragrafı okursan ne olduğunu anlarsın :)

Avokado falan yazıyor anlamadım, direk yazıyı kopyalasanız size zahmet üstadım?

Edit: Sonefsane site adresin neydi üstadım, niye kapatmışlar ben anlayamadım pek, acemiyim azcık google adsensede, sitene bakayım birde iznin olursa.

The GoDFather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Avokado falan yazıyor anlamadım, direk yazıyı kopyalasanız size zahmet üstadım?

Edit: Sonefsane site adresin neydi üstadım, niye kapatmışlar ben anlayamadım pek, acemiyim azcık google adsensede, sitene bakayım birde iznin olursa.

O zaman herkezin anladığı dilden konuşayım... Ben çok gördüm forumlarda adsense uzmanıyım diyeni sonra özel mesajla yalvaranları çok gördüm... Zaten uzman adsenseciyim diyen yalan söylüyordur bu işlerin nasıl işlediğini bilmiyorsunuz, sizin tek bildiğiniz şey tıklanınca para gelmesi; birde bu taktiklerden başka bildiğiniz birşey yok... Londra'da master yaparken bir rektörüm sayesinde Google London Şirketinden biri ile tanıştım hani şu mühendis dediklerinizden... masa başı işleri yok.İşleri laptoplarında tek tuşa basmak... Adsense giderlerini görünce şok oldum siz zannediyorsunuz ki aman indexinize bakacaklar.Yok işte efenim üye tıklamasına bakacaklar falan... tamamen yalan... Şunuda söyleyeyim adsense size amaaaan bu gün buna işte 0.50 $ vereyim demiyor dikkat edenler olursa 3-4 yıl gibi rakamlar devir daim oluyor... Bunuda eski ve dikkatli adsense kullananlar bilir... Bilgileri yetersiz buluyorsanız 700tl verip kitabını okursunuz bu kadar basit... O zaman gelişmiş taktikleri anlarsanız. O kitap bendede var ben buraya onlarıda yazabilirdim, yazmadım çünkü sizin sitelerinizle benim sitelerim arasında bir fark olması lazım değilmi? Makaleler gelişime açıktır hiç kimseye "hadi leen senin dediğinde olurmu" öyle dediğimi gördünüz mü hiç?

Lafın kısası bana teknik bilgisi yok diyenler amatör diyen arkadaşlara olsun... bu yazıyı üstüne alan olursa sorun olmaz benim için.Emin olunki sizin SEO'nun başı Adsense'nin başı bu işler ondan sorulur dediğiniz adamların hiçbirşey bildiği yok.

Ayrıca bazı şeyleri bilmeden pot kırdığımı zanneden arkadaşlara buradan açık bir duyurum olsun;
Dediklerinizle çelişenler sizsiniz...En azından sizin gönüzde pot kıracak kadar bilgim var keşke herkezin o kadar bilgisi olsaydı.

Diyeceklerim bu kadar konuyu ne kadar saptırır kişiye yönelik yorum yaparsanız bir sonraki yorumum bu kadar yumuşak ve genele yönelik olmaz...

İyi Forumlar Teşekkürler.

Not:
O başlıkta bazı arkadaşlara kızdığım için sert yazdım oradan kopyaladım buraya yapıştırdım üzerinze alınmayın sakın :)

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
O zaman herkezin anladığı dilden konuşayım... Ben çok gördüm forumlarda adsense uzmanıyım diyeni sonra özel mesajla yalvaranları çok gördüm... Zaten uzman adsenseciyim diyen yalan söylüyordur bu işlerin nasıl işlediğini bilmiyorsunuz, sizin tek bildiğiniz şey tıklanınca para gelmesi; birde bu taktiklerden başka bildiğiniz birşey yok... Londra'da master yaparken bir rektörüm sayesinde Google London Şirketinden biri ile tanıştım hani şu mühendis dediklerinizden... masa başı işleri yok.İşleri laptoplarında tek tuşa basmak... Adsense giderlerini görünce şok oldum siz zannediyorsunuz ki aman indexinize bakacaklar.Yok işte efenim üye tıklamasına bakacaklar falan... tamamen yalan... Şunuda söyleyeyim adsense size amaaaan bu gün buna işte 0.50 $ vereyim demiyor dikkat edenler olursa 3-4 yıl gibi rakamlar devir daim oluyor... Bunuda eski ve dikkatli adsense kullananlar bilir... Bilgileri yetersiz buluyorsanız 700tl verip kitabını okursunuz bu kadar basit... O zaman gelişmiş taktikleri anlarsanız. O kitap bendede var ben buraya onlarıda yazabilirdim, yazmadım çünkü sizin sitelerinizle benim sitelerim arasında bir fark olması lazım değilmi? Makaleler gelişime açıktır hiç kimseye "hadi leen senin dediğinde olurmu" öyle dediğimi gördünüz mü hiç?

Lafın kısası bana teknik bilgisi yok diyenler amatör diyen arkadaşlara olsun... bu yazıyı üstüne alan olursa sorun olmaz benim için.Emin olunki sizin SEO'nun başı Adsense'nin başı bu işler ondan sorulur dediğiniz adamların hiçbirşey bildiği yok.

Ayrıca bazı şeyleri bilmeden pot kırdığımı zanneden arkadaşlara buradan açık bir duyurum olsun;
Dediklerinizle çelişenler sizsiniz...En azından sizin gönüzde pot kıracak kadar bilgim var keşke herkezin o kadar bilgisi olsaydı.

Diyeceklerim bu kadar konuyu ne kadar saptırır kişiye yönelik yorum yaparsanız bir sonraki yorumum bu kadar yumuşak ve genele yönelik olmaz...

İyi Forumlar Teşekkürler.

Not:
O başlıkta bazı arkadaşlara kızdığım için sert yazdım oradan kopyaladım buraya yapıştırdım üzerinze alınmayın sakın :)

Bu yazınızı okudum ama sonefsane arkadaşın problemi ile arada bağ kuramamıştım.

Sonefsane siten açılmıyor ki? edit: sayfaıyı yeniledim açıldı şimdi.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Demin Google Aralıklarla 3 Adsense Hesabımı Banladı Amacı Nedir Neden Bakiye 70 80 Dolara Ulaşırken Banlıyor Biri Bunu Acıklıyabilirmi

İNŞALLAH TEZ ZAMANDA Türkiyede Googlenin Tüm Hizmetleri Kapatılır Canı Cehenneme Googlenin

Peki hocam senin niye 3 tane hesabın var, böyle bir hakkımız var mı?

Rafet hocam anladım şimdi, ben site kapanmasıyla ilgili cevap verdiniz sanmıştım. Sahtekar mı sorusunu düşünmedim.

sonefsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hayır Hocam 3 Tane Hesabım Yoktu Her Banlandığımda Yeni Bi Hesap İçin Basvurup Alıyordum Ve Bakiyeler 70 80 Dolara Ulaşırken Banlanıyorum

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Galiba ads'yi de hep aynı sitede kullanıyordunuz.
O zaman 3 defa banlanmanız doğal.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
Domaini bannlaması lazım ama siz aynı sitede nasıl kullanıyorsunuz adsense onuda anlamadım üstadım. Keşke verileriniz görebilsek sayfa to vs. daha fazla yardımcı olabilirdi bilgili arkadaşlar.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Domaini banladığı durumlarda var hesabı banladığı durumlarda.

Domain banlandı ise zaten orada reklamları göstermez bir daha. Ama hesabı o sitedeki kural ihlalinden dolayı banladıysa başka bir hesap ile tekrar orada gösterim yapmanız ile kural ihlali gene olacağı için hesabın zarar görme riski vardır.

PutTLD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
13
Ödenmemiş bakiyeniz ve Google'ın payına düşen gelir, etkilenen reklamverenlere tümüyle iade edilecektir.

Tamamen yalan...

adwords'e reklam verirken kaç kez hile yapan siteler için mesaj gönderdim saçma saçma yanıt verdiler,

Adwordsde tüm tıklamaların referans sayfalarını görebiliyorsunuz, örneğin 25 tık veren xxxx sitesi için 3,75 TL hesabımdan düşmüşler, siteyi kontrol ediyorum lütfen tıklayın destek olun yazıyor, bunu gördüğümde adwords'e bildiriyorum saçma sapan yanıt veriyorlar, bir kaç kerede mesaj gönderdikten sonra site banlanıyor, benden reklam ücreti olarak o site için 3.75 tl para alındığı halde bana yapılan geri ödeme 0.05TL :D

Yani reklam verenden aldığı parayı iade etmiyor, tamamen yalan...

X

Xman

Misafir
Eğer birilerine siteme girde adsenseye bir tık at diyorsanız, o kişide direk tarayıcıya site adını yazıyor ve site açar açmaz direk reklama tıklıyorsa, adsense bunu geçersiz etkinlik oluşturma olarak algılıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5