İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Google'nin domain uzantılarına bakışı farklımı ?

Eklotje

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,

xxxxxx.tc uzantılı bir domain aldım, web sitemi yapılandırıp hosta yükledim. Aradan 15 - 20 gün geçmesine rağmen google 1 sayfayı bile index'lemedi, google adsense de sitemin tanıtımını yaptığım halde henüz birşey yok. Dün aksamda sitemap yaparak googleye tanıttım, sitemapdan sonuç alacakmıyım bilemiyorum.
Google alan adlarında com - net ve org gibi uzantılara daha fazlamı önem veriyor acaba, googlede böyle bir sıralama varmı sizce ?

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
bildiğim kadarıyla google uzantıya bakmıyor
google içerik ve içeriği faydalı bulanlara dikkat ediyor ağırlıkta
domain adresini buraya yazmış olsaydın, backlink hesabı sitene google uğrardı,
.com yada .xxx farketmez

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Uzantının önemi yok. Özellikle .tc pahalı domain değer verse .com dan daha çok değer verir. Mantıklı düşünmek gerekirse, değer vermeyeceği domainler arasında .info olabilir. Ben .info domaini iki günde banlatıp banlanma rekoru kırmıştım.

Bence backlink al.

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siteni backlink alarak ekletebilirsin.
Google için domain uzantısının önemi tabi ki var. Örneğin türkiyeden yapılan aramalarda .tr üstte olması gibi doğal birşey yok. Bu bir artı değerdir. Ancak her Türk google.com.tr adresinden arama yapmıyor. google.com adresinden de arama yapanlar mevcut. Tabi bu açıdan bakıldığın en iyi uzantı bence .com olarak görünüyor. :)

Eklotje

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Bilgi arkadaşım,
buraya linki yazmamla backlink olacaksa ve bu da googlenin beni index'lemesini sağlayacaksa linki yazayım ozaman.

http://www.gelinlik.tc

mdaltyapi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilgi arkadaşıma katılıyorum google bu sayfayı indexlediği zaman senin sitenede gelecekti yazmışsın fakat sayfanın cache sine bakılırsa en son siber in yazısını görmüş bi dahaki sefere artık

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
forumdan çıkan linkleri google botlar izlemek arkadaşlar :)

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
web sitenin linkini googleye değil googlede ekli ve google tarafından sık ziyaret edilen sayfalara yerleştirirsen çabucak indexlenir :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bence uzantıda etkenlerden biri...google'ın 4-5 tane ayrıntıya baktığını sanmıyorsunuz dimi ? com.tr uzantısının yabancı aramalarda üst seviyede olmıyacağı gibi de uzantılı bir uzantınında bizim aramalarda yeri yok (zorlamazsan) ...

Makawork

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domain uzantilarinin bazi durumlarda katkisi var ancak her site Google'da ortak degerler icerisinde karsilastirilip listeleniyor.

".ws" uzantili yeni aldigim domain Google'da 3 gunde indexlendi ve ilk hafta 10 sayfa listeleme aldi. (blog)

Eklotje

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,
Bu uzantıların önceliği olup olmadığı konusunda Googlenin bir açıklaması veya bir anlatımı varmı acaba ?. Bu konuda fikir yürüten arkadaşlar tecrübelerine dayanarakmı konuşuyorlar, yoksa Googlenin yayınladığı bir makale varmı bu konuda ?.
Googlenin uzantılar konusunda yayınladığı bir yazı varsa adres verirseniz kontrol etmek isterim.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Merhabalar,
Bu uzantıların önceliği olup olmadığı konusunda Googlenin bir açıklaması veya bir anlatımı varmı acaba ?. Bu konuda fikir yürüten arkadaşlar tecrübelerine dayanarakmı konuşuyorlar, yoksa Googlenin yayınladığı bir makale varmı bu konuda ?.
Googlenin uzantılar konusunda yayınladığı bir yazı varsa adres verirseniz kontrol etmek isterim.

Google bilerek kendi yöntemlerini açığa çıkarmaz onun için google ak dese bile siz kara olabileceğinizi aklınızdan çıkarmayın... Doğru bilgi sınanmış bilgidir

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5