İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Googlenin Sözleşmesi varmı ve bizde kabul ediyormuşuz

ahmetekinler

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
googlenin Sözleşmesi var sizde kabul ettiniz onu mahkemeye falan veremezsiniz diyen arkadaslar size sesleniyorum bu sözleşmede şu madde varmıdır.

Sayın webmaster ben google olarak kafam ne zaman eserse seni atarım banlarım kabul ediyormusun diye bi madde göremedim ben .....
iyi bende o zaman kafam bozuldugunda bu iyinetteki tüm webmasterlerin sitesindeki google reklamlarına 50 şer defa tıklarsam ve google de geçersiz tıklama diye kapatsa tüm siteleri kim suçlu olur googe mi zavallı webmasterler mi yoksa o reklama 50 defa tıklayan mı ??? bir de bu tür baslıkları neden kilitliyorsunuz sonuçta bilgi paylaşıyoruz....

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
In addition, Google reserves the right to terminate without notice any account that has not generated a sufficient number of valid clicks on Ads or Referral Buttons or valid impressions of Ads (in each case as measured by Google) for a period of two (2) months or more.

M

Metalirik

Misafir
Şartlar ve Koşullar metnini bence iyi oku.

O zaman söylenecek pek bir söz kalmıyor, sanırım.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fesih; İptal. Diğer Google müşterileriyle (örneğin, Web barındırma şirketiniz) yapmış olabileceğiniz herhangi bir üçüncü taraf sözleşmesine bağlı olarak Program dahilindeki herhangi bir Site'de Reklamlar, Bağlantılar, Arama Kutuları veya Yönlendirme Düğmeleri'ni görüntülemeyi, Google JavaScript uygulamasını ya da benzeri programları Siteleriniz'den kaldırmak suretiyle gerekçeli veya gerekçesiz olarak istediğiniz an sonlandırabilirsiniz. Bu Sözleşme'yi, [email protected] adresine Program'a Katılım'ınızı iptal etme isteğinizi belirtilen yazılı bir bildirim göndermek suretiyle gerekçeli veya gerekçesiz olarak istediğiniz an feshedebilirsiniz. Sözleşme, Bildiriminiz'in Google tarafından alınmasını izleyen on (10) işgünü içerisinde feshedilmiş kabul edilecektir. Google, bu Sözleşmeyi ihlal eden herhangi bir faaliyet hakkında araştırma yapabilir. Google, tümüyle kendi takdirinde olmak kaydıyla, herhangi bir nedenden ötürü Program'ın tümünü veya bir kısmını sonlandırabilir, bu Sözleşmeyi feshedebilir veya herhangi bir Site'nin Program'ın tümüne veya bir kısmına katılımını askıya alabilir ya da sonlandırabilir. Ayrıca Google, iki (2) ay ya da daha uzun bir süre boyunca Reklamlar veya Yönlendirme Düğmeleri'ne (her durumda Google’ca tespit edilecek) yeterli sayıda geçerli tıklama almayan ve Reklamlara dönük yeterli düzeyde geçerli görüntülenme oluşturamayan herhangi bir hesabı, bildirimde bulunmadan iptal etme hakkını saklı tutar. Herhangi bir gerekçeyle Program'daki herhangi bir Site'nin katılımının iptal edilmesi veya bu Sözleşme'nin feshedilmesinden sonra Madde 3, 6-10 ve 14-17 yürürlükte kalmaya devam edecektir.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google, tümüyle kendi takdirinde olmak kaydıyla, herhangi bir nedenden ötürü Program'ın tümünü veya bir kısmını sonlandırabilir

mahkemeye verdiğinizde alabileceğiniz en büyük sonuç Google 'nin takdirinin sizin hakkınızda ne olduğu olabilir ki bu da masraflı bir öğrenme şekli olur.

ahmetekinler

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
abi bırak Allah aşkına yaa bizin anlımızda enayi yazıyorrr. haram olsun googleye yayınladıgım reklamlar anca bunu soyleyebiliriz demi webmaster arkadaslarım.. birbirimizi koruyacagımıza Allahın google sine destek olun bi gün sizin basınıza da gelirde görürüm o zaman sizi ah ah dersinizde iş işten geçer Benden söylemesi

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sen neden bu kadar takıyorsun ki dostum... Kendim ettim kendim buldum diye bi şarkı var... Kullanıp kullanmamakta herkez serbest... Kaldı ki google reklamı yerine siten fevkalede ise burdan rahat rahat reklam alabilirsin... Ayda 25 ytl 4 reklam alsan 100 ytl yapar ve hiç bir derdin olmaz... Bence boşver olmuş bitmiş bi mevzu için boşu boşuna sinirlerini harap etme... Arkadaşlarda kötü bir şey sölemiyor sadece googlenin sözleşme metninde olanları kopyalamışlar... Ve sözleşmeyi kabul ettim diyen herkezde sonuçlarınıda kabul etmiş oluyor...

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım bize para getiriyor ve sanmıyorum ki durup duruken sistemden atsın... Çünkü bizler de google ın ekmek parasıyız :p

symbiantech

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Her banlanan aynı şeyleri yazıyor bir gün google out olacak :) Bence google haksız yere atmaz çünkü eline ne gecicek ki senin alacağın miktar google koyarmı sanıyorsun bir hisse senedi 400$ kiminle muhattap oluyorsun bunuda bir düşün derim arkadasım. Kaldı ki google'nin yerinde olsan sende aynı seyi yapardın buna emin ol. Belki canın yandı ama gerçekler böyle ister kulak arkası yaparsın ister düşünüp çözüm yolu bulursun. Kaldı ki hile yapmadıysan bile bunun mantıklı bir açıklaması vardır. Bence fazla kurcalama..

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya haklı-haksız bakış açısına göre değişir. Ya tabiki atmasın kimseyi bizde istemeyiz. Elin gavurunuda koruyacak değiliz. Ama reklamvereni korumak amacı ile ya da sadece kaliteli (gerçekten kaliteli) siteler kalsın diye birçok hesap banlandı. İlla kendi reklamına tıklamak gerekmiyo banlanmak için. Adamlar sohbet sitelerini banlamak istiyorsa kim bişey diyebilirki? (Sohbet örnektir) Belli bir hedef kitlesi düzenliyorlar. Bunun içinde bu aralar bayağı bir temizlik yapıldı. Herkese ayrı mesaj atmadılar. Sorun olan bu aslında..

ahmetekinler

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
"ya da sadece kaliteli (gerçekten kaliteli) siteler kalsın diye birçok hesap banlandı."

Ne demek bu yaa adamlar mysiteyi bile kabul ediyorlar yap bi tane mysitede adını soyadını yaz 3 tanede link koy bak hemen 3 gunde kabul ediyorlar ne temizlemesi birde keyfine bak.com arkadasım ne demek Kendim ettim kendim buldum diye bi şarkı var... bi gün basına gelirde gorurum seni o zaman haksız olsak bu kadar ugrasmayız heralde...

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ahmetekinler' Alıntı:
"ya da sadece kaliteli (gerçekten kaliteli) siteler kalsın diye birçok hesap banlandı."

Ne demek bu yaa adamlar mysiteyi bile kabul ediyorlar yap bi tane mysitede adını soyadını yaz 3 tanede link koy bak hemen 3 gunde kabul ediyorlar ne temizlemesi birde keyfine bak.com arkadasım ne demek Kendim ettim kendim buldum diye bi şarkı var... bi gün basına gelirde gorurum seni o zaman haksız olsak bu kadar ugrasmayız heralde...

Banlanmadığımı kim söyLiyedi ki...

Kendim ettim kendim buldum şarkısıda GOOGLE SÖZLEŞMESİ denen kısım için söylenmiştir... Kabul eTTim ve sonuçLarına kaTLanırım, kuTucuğu işareTLe ve devam eT... Bu kısmı herkez kayıt oLurken görmüşTür... KuTucuk işareTLendiyse daha fazLa söze gerek kaLmıyor... Bu arada bir çok defa bende banLandım :) Ve yine banLanabiLirim normaLdir(gelir birileri tık tık tıklar olur biter bu kadar basit), kabuL ediyorum ki google haLen sitemde mevcut durumda... 300 USD benimde vakti zamanında bir hesabımla beraber gümLemişTi, senin konun olmasaydı bu meblayı buraya yazmazdım bile... Ama bak bakalım bir gün bile ağlanmış sızlanmışmıyım... Gerek yok çünkü GOOGLE SÖZLEŞMESİ kutucuğunu bende işareTLemişTim, Haklıyım veyahut haksızım benim sözüm o adamın sözleşmesine erişmez, hile yapma veya yaptırma diye uyarıyor, sen yapmasanda gelip birileri 30-40 defa tıklar reklamları ve sonuç vahim(eğer o değişimi kontrol panelinde görebiliyorsan mail atar durumu izah edersin)... Adamlar reklamverenini koruması gerekiyor ve sonuna kadarda bu mücadeleleri devam eder...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5