İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

"Göz izi" Uygun Adsense yerleşimi

qooqle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar foruma ilk mesajım bu. Umarım iyi vakit geciririz hep beraber.

Adsense yerleşimi oldukça önemli. Yüzde 100 kazanç artışları yakalayabilirsiniz.Forumda oldukça yararlı bilgiler var bu konuda ( zıpkın, beceriksiz acemi vs.)

Bilmiyorum bu bilgiler verildi mi eger verildiyse kusuruma bakmayın:(

my.php

Yukarıdaki resim: gözlerimizin, yeni bir site açıldıgında ne tarz bi yön izlediğini göstermektedir.Bu 2000 kişi üzerinde yapılan bir araştırmanın sonucu.
Adsense yerleşimini yukarıdaki resmi göz önüne alarak yaparsanız oldukca yararı olur sizlere.

Ayrıca aşagıdaki resimde gözlerimizin hangi alanlara daha duyarlı oldugunu renklerle gösteriyor.

my.php

Priority: Öncelik

Tüm bunların yanında eger sitenizdeki yazıların okunmasını istiyorsanız yazıların büyüklüğü fazla abartmayın cünkü büyük yazılarda insan gözü scan yapma özelliğine sahip direk es gecebilir yazıları.

Anasayfaya reklam koymamanızı öneririm. Cünkü ne kadar cok gösterim yaparsanız o denli kazancınız düşüyor. Anasayfada diger sayfalara oldukça fazla link oldugundan diger alt sayfalarınıza oranla tıklama oranı daha düşük.

tık / çokgösterim = kazanç katsayısı

Arkadaşlar bu saatte ancak bu kadar yazabildim.Yazdıklarımda yanlış olarak gördüğüz yerler varsa lütfen söyleyin.

Bilgi paylaştıkça cogalır

Herkeze tekrar merhaba

qooqle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Büyük ingilizce içerikli siteleri incelersiniz anasayfalarında reklam yok denecek kadar azdır. Gösterimin cpm degerini düşürdüğü yaygın bir kanı. Ancak Yüzde 100 emin değilim. Sitelerimin istatistikleri de bu genel kanıyı dogrular sonuçlar veriyor bana.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
çok güzel bilgiler.Bende birşeyler eklemek isterim.Arkadaşımız çok bilimsel olarak yaklaşmış ve bende kendimde test ettiğimde sanırım o 2.000 kişiden biriyim :)

Google olayı çok büyük bir kuyu gerçektende.Ben şu kadar kazanıyorum dediğimde insanlar neden ve nasıl sorularını soruyorlar.Aslında 2 basit kural var.
1. Karar vermek
2. Verdiğin karardan şaşmamak

Çok kısa yollarla para kazanabilirsiniz.. İnternet üzerinde ilaç tarzı besin maddeleri satabilirsiniz.Yada gidip affilatie programlarından yararlanabilirsiniz.Ama google ve parking olayı çok farklı ve özel meseleler.Park etmenin bile takdiği olduğu kanaatindeyim.

Genelde Parking dediğimizde, sitemizi kapatırken bile kazanmak derdik.Oysaki bilinçli yapılan parking işlemleri çok büyük meblağlar kazandırmakta.Süreli park etme, gün içerisinde saatlerde park etme ve parking için özel domain çalışmaları..

Parking için domain seçiminde, çok rakibiniz olmamalı.Az rakiple çok kazanabilirsiniz.Hiti sağlamak kolaydır.Zaten türk hite yönelmek intihardır.

Adsense için altın kurallar vardır.İşe başlamadan önce konu seçimi yapılmalı.Sabırlımıyım ? Ciddimiyim ? Maddi durumum nasıl ?

Sabırlı değilseniz ; fazla rakibiniz olmadığı konulara ağırlık vermelisiniz.Çok kazanmak istiyorsanız insurance, car hire, travel gibi konulara yönelmelisiniz ama...

Maalesefki ama sı var.. bu konularda faaliyet veren, milyon dolarca reklam bütçeleri ayıran firmalarla ve koca bir pastayla rekabet hazır olmalısınız.Çoğu site sizden binlerce adım önde.Aralarından sıyrılmak zor ama imkansız değil.İşde bu noktada sabır devreye girecektir.

Car hire içerikli bir sitem var ve bu site üzerinden ayda 1.000 dolardan fazla kazanıyorum.Ama tam 3 ay boyunca her akşam 8 sabah 6 arası durmadan kategori, alt kategori eklediğimi, her kategoriye 100 lerce firma eklediğimi bilirim.Bunu yapmak gerçektende zor oldu.Ondan bu yanada öle büyük işlere girmeme kararı aldım.Oysaki daha az rekabetin olduğu ve hiti bol olan konular hem kısa sürede kazandırmaya başlıyacak, hemde sizi üst sıralarda kalma şansı verecektir.Ama bunun içinde öncelikle kelime aranma analizi yapmanız gerekmektedir.

domain önemlidir, pr önemlidir gibi detaylara girmek istemiyorum.Ben sitelerimde kullandığım kopya içerikleri daima iki şeyle beslemekteyim.Güncelleme açısından, siteye xml olarak veya aspx olarak eklenen güncel haberler kısmıyla botun sürekli sitemde kalmasını sağlamaktayım.İkinci yöntemim ise; haber eklenme saatlerini bildiğim sitelerden o anda haberi alıp ufak oynamalarla 1 dakikalık gecikmeyle siteme ekleyerek, taze içerikli dinamik bir site haline getirmeye çalışmaktayım..

Site içeriğime uygun olan kelimeleri analiz etmekte sürekli yapdığım bir işdir.Oyun sitesi yapıyorsam, oyun, oyun oyna oyuncak gibi kelimelerin aranma oranların bakıyor, yüksek arananlar adında alt sayfa, klasör, subdomain yapıyor, hem hitten hem reklamdan kazanıyorum..

Daha sonra yine devam ederiz umarım..Bu gecelik bende bunları paylaşmak istedim.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
sağol arkadaş.
gösterim ile cpc arasında bir ilişki olduğundan emin olan var mı?

Bence bunu test etmeye bile gerek yok.Kanal ekleyerek tıklanma oranlarını ölçebilirsiniz.Ana sayfaanıza kanal ekleyin 1 hafta ana sayfada reklam yayınlayın.Sonra kaldırın ve aradaki değişim size bilgi verecektir.Zaten sitelerde genelde arama motorundan gelen hitlerde ; %70 ' i alt sayfalara girmektedir.Popup sitelerde ise oran % 20 olarak kabul edilmektedir.

qooqle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beceriksiz_acemi arkadaşımızın dediklerine aynen katılıyorum. Rakibinizin az oldugunu konularla ilgili siteler açmaya çalışın. Kelime analizine cok önem verin. webpositon tarzı programlar kullanın.En önemlisi devamlı olun. Aksatmadan işlerinizi yapın.

webrlis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Gece gece güzel bilgiler oldu iki arkadaşada teşekkürler.özellikle göz olayını öğrendiğimiz iyi oldu.

Ama ""Beceriksiz acemi"" nin yazısında tam olarak katılmadığım bi nokta var.
Eğer siteyi sadece adsense için yapıyorsanız herzman çok fazla içerik iyi değildir çünkü sitenize giren ziyaretçi hertürlü bilgiyi sitenizde buluyora reklamlara tıklayıp başka bi siteye gitme ihtiyacı duymayacaktır.
Reklamların site içeriğiyle alakalı olduğunu varsayarak söylüyorum bunu.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Gece gece güzel bilgiler oldu iki arkadaşada teşekkürler.özellikle göz olayını öğrendiğimiz iyi oldu.

Ama ""Beceriksiz acemi"" nin yazısında tam olarak katılmadığım bi nokta var.
Eğer siteyi sadece adsense için yapıyorsanız herzman çok fazla içerik iyi değildir çünkü sitenize giren ziyaretçi hertürlü bilgiyi sitenizde buluyora reklamlara tıklayıp başka bi siteye gitme ihtiyacı duymayacaktır.
Reklamların site içeriğiyle alakalı olduğunu varsayarak söylüyorum bunu.

bu içerik için geçerli değil bana göre.Bu konuda fikrim ; Sitede her türlü bilgi bulunmalıdır.Ama açıklanan konuda basit hileler yapılmalıdır.Örneğin bir konu tanıtılıyor yada bir site tanıtılıyorsa, siteye link verilmemeli.Linksiz halde sayfaya adresi yazılmalı, hemen altınada küçük google reklamı konmalıdır.Ziyaretçi sitede doymamalıdır.Ama içeriğiniz zengin değilse, hem hit alamazsınız, hemde süreklilik sağlayamazsınız.Zaten içerik kısa tutulmalıdır tezi benim favorimdir.10 sayfalık bir konu yerine, kısa bir sayfalık yazı ve iki reklam birimi daima kazandırır.

Dip not : Hit için yapılacak site genellikle tek konu üzerine olmalıdır.Car hire sitesinde, sadece o konuyla ilgili bilgi verilmelidir.Google botları buna bile dikkat etmekte, sıralamada yerinizi buna göre ayarlamaktadır..

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bende bi şeyler yazıp çiziyim ekeyim dedim ama google yüzünden bu aralar kafam karmakarışık, cheap hotels olayında google sandbox yedikten sonra alternative medicine kelimesinde de 14. sıralarda 3 - 5 saat kaldıktan sonra 51. sıraya attı ve hala ben bu iki olaydan da adamakıllı para kazanamadım. bunu şunun için yazdım, herkesin bildiği gibi rakibin az olduğu bir alan seçerseniz hep az veya orta halli kazanırsınız ama "KAZANIRSINIZ", rakibin çok ve kuvvetli olduğu bir alan seçerseniz başardığınız takdirde çok büyük paralar kazanırsınız fakat başarıcam diye şimdi oldu olacak diye AB kapısında dönen Türkiye ye dönersiniz ve harcadığınız zaman, harcadığınız para ve kazanamadığınız para yanınıza zarar olarak kalır. ama diyorsanız ki "ben adsenseten günlük 2000 usd kazanma ihtimali sevdim" o zaman başka ;)

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende bi şeyler yazıp çiziyim ekeyim dedim ama google yüzünden bu aralar kafam karmakarışık, cheap hotels olayında google sandbox yedikten sonra alternative medicine kelimesinde de 14. sıralarda 3 - 5 saat kaldıktan sonra 51. sıraya attı ve hala ben bu iki olaydan da adamakıllı para kazanamadım. bunu şunun için yazdım, herkesin bildiği gibi rakibin az olduğu bir alan seçerseniz hep az veya orta halli kazanırsınız ama "KAZANIRSINIZ", rakibin çok ve kuvvetli olduğu bir alan seçerseniz başardığınız takdirde çok büyük paralar kazanırsınız fakat başarıcam diye şimdi oldu olacak diye AB kapısında dönen Türkiye ye dönersiniz ve harcadığınız zaman, harcadığınız para ve kazanamadığınız para yanınıza zarar olarak kalır. ama diyorsanız ki "ben adsenseten günlük 2000 usd kazanma ihtimali sevdim" o zaman başka ;)

Kafam karışık demişsiniz
ben bunu google nin zikzakları diye isimlendiriyorum

google adaletli ve doğru sonuç üretme amacının dışında bir amacı daha gerçekleştirme derdinde
aramada 1. olmayı korumak ve algoritmasının açığa çıkmasını önlemek

bunun için zikzaklar yapıyor google

örneğin: bir sitem 2. sayfadan 7. sayfaya bir gecede indi ve 1 gün durduktan sonra 1. sayfaya geldi. (domain adındaki kelime aramasından bahsediyorum: örneğin xxx.com xxx aranınca ....)

Saygılarımla

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitemizin herhangi bir kelimede google da kaçıncı sırada olduğuna nasıl bakıyoruz?

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abi düşünmüştür google bunun kolayını !bende denemeye kalkıştımda !!!adamı ağlatır:Dhele arkalardaysan

sayfa gösterim sayısını 10 dan 100 'e çıkart
sonra da CTRL + F ile gelen sonuçta kendi sitenin adını arat

2 ye bölme yöntemini kullan.

yani ilk 100 de yoksan 2. yüze geçtiğinde bulduğun yere gitmek için scrolün nerede olduğuna bak gösterim sayısını 100 den yarıya düşür

bu şekilde 1 dakika gibi kısa bir sürede 1000 sonucu gözden geçirebilirsin.

Saygılarımla

xxxx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sayfa gösterim sayısını 10 dan 100 'e çıkart
sonra da CTRL + F ile gelen sonuçta kendi sitenin adını arat

2 ye bölme yöntemini kullan.

yani ilk 100 de yoksan 2. yüze geçtiğinde bulduğun yere gitmek için scrolün nerede olduğuna bak gösterim sayısını 100 den yarıya düşür

bu şekilde 1 dakika gibi kısa bir sürede 1000 sonucu gözden geçirebilirsin.

Saygılarımla

eyvallah süper oldu şimdi

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5