İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Güç Birliği Telekom Protesto

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Bizim webmaster arkadaşalardan yeterince tepki göremiyorum.
Sanırım bize atılan kazığın hiç kimse farkında değil.

Akıl yürütelim.
Türkiyede internet kullanıcı sayısı düşerse bundan en büyük zararı kim görür.
Tabiki bu işten para kazanmaya çalışan insanlar.
Bunlar kimler
1- internet kafeler
2- webmasterlar
3- Pc satıcıları
4- Sen ben Herkez (uzatmak istemedim)

Şöyle bir daha düşünelim. İnternet gerçekten ucuzlamış olsa bu günkü kullanıcı sayısı 2 ye katlansa bu bizlere yansımaz mı?
Tabiki kazancımız 2 ye katlanır.

Bu noktada iş kimlere düşüyor peki. Siyasetçiler demeyin çünki onları güdenler yine bizleriz. Biz gereken tepkiyi vermeliyiz. İmkanlar dahilinde internetin gelişmesi için çaba sarfetmeliyiz ki kazancımızı arttırabilelim.

Neler yapabiliriz.
İlk akla gelen protesto etmek ve insanları bilinçlendirmek.

Güzelbir bildiri hazırlayalım. Ve bunu tüm sitelerimize koyalım. İnsanlara okutalım anlatalım öğretelim.
O site bu site ayrımı yapmayalım.

http://www.internetime-dokunma.com/ gibi bir site yapılmış. veya bizden tanıdık birileri bir sayfa hazırlasın ve bizde bunu tüm sitelerimize yerleştirelim.

Bu da bizim halka hizmetimiz olsun. Pr gütmeden hit düşünmeden,
Üstelik Bedava :p
(Forumda bazı arkadaşlar hızları arttı diye seviniyorlar, umarım bu sevinçleri kursaklarında kalmaz)

123mp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sadece mp3 sitesi olanların işine yaramaz. Ama diğer siteleri etkileyeceğini düşünmüyorum. Koyun gibi gözlerinin olduğunu düşündüm wishmaster.Sınırsız 256 ADSL 512 olsunda tüm apartmana dağıtayım diye bakıyormuşsun.

M

Maksim

Misafir
Finlandiya: 1 Mbps 35 dolar.
Fransa: 20 Mbps 35 dolar.
Japonya: 47 Mbps 38 dolar.
Türkiye: 2 Mbps 202 dolar.
Türkiye: 0.5 Mbps 75 dolar.

Ülkenin internetini bu şekilde yaygınlaştırabilirsiniz sayın yetkililer :rolleyes:

H

hostcu1

Misafir
işte Size Tepki
ulan her ay internete girmeye japaonyaya gidip gelsek bu kadar para harcamayız:D

Wishmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
123mp3' Alıntı:
Sadece mp3 sitesi olanların işine yaramaz. Ama diğer siteleri etkileyeceğini düşünmüyorum. Koyun gibi gözlerinin olduğunu düşündüm wishmaster.Sınırsız 256 ADSL 512 olsunda tüm apartmana dağıtayım diye bakıyormuşsun.

Bu da ne tatlı çocuk ya mesajlarıma bakıyo nereye yazmışsam aklı yettiğince cevap vermeye çalışıyo aferin yazdıklarımı okuyarak bişeyler öğrenirsin. Bu arada koyun diyince hemen alındı hayırdır inşallah :D

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
123mp3' Alıntı:

Bu kadar olur. Nasıl etkilenmessin.
Şu anda sitene giren sayısı 5000 se eğer kullanıcı sayısı 2 katına çıkarsa senin ziyaretçi sayında 10000 olacaktır.
haliyele fazla kazanacaksın.

Ama bu kadarına bile akıl yürütemiyorsunuz ya helal olsun.

Adam sanki bana ne dercesine yazmış. Gerçekten koyunuz galiba. Umursamıyoruz hiçbir şeyi.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
123mp3 yeter arkadaşım artık.. neyin savunmasını yapıyosun. telekomdan paramı alıyorsun??? yapmayın arkadaşlar herşeey at gözlüğüyle bakmayın herkes deli bi tek senmi akıllısın??? bekir arkadaşım artık inatlaşmayı bırak! BURADA BİR GERÇEK VAR TELEKOM BİZİ SÖMÜRÜYOR!!!

T

Turkeywebnet

Misafir
Maksim' Alıntı:
Finlandiya: 1 Mbps 35 dolar.
Fransa: 20 Mbps 35 dolar.
Japonya: 47 Mbps 38 dolar.
Türkiye: 2 Mbps 202 dolar.
Türkiye: 0.5 Mbps 75 dolar.

Ülkenin internetini bu şekilde yaygınlaştırabilirsiniz sayın yetkililer :rolleyes:

Almanya 60 Mbps 25 eu(yaklasik 30 dolar)

inanilmaz ama gercek aol 6binlik dsl i kullanicilarina dagitti bile.

Bu protesto fikri cok iyi ancak kizmayin hic bir ise yaramaz,Türkiye de interneti tekeline alan telekom a rakipler cikmadikca fiyat indirimi filan hava civa.Avrupa daki ülkelerde 10 larca internet firmasi var,e rekabetide siz düsünün artik.Türkiye de rekabet yok rekabet icin ortam hazirlanmiyor.Bu iste tayyip aga ile telekom ortak calisiyor galiba diyicem ama eskiden de böyleydi kimsenin günahini almamak lazim.Basbakanligi mail bombardimina tutalim derim,basbakanligin internet sitesine mailleri gönderelim belki bizleri farkeden birisi olabilir.

123mp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
lovemove bir gün kayıp oluyon, ertesi gün geri çıkıyon :) Kardeş kendi fikirlerimi savunuyorum ve sonuna kadar da savunurum. At gözlüğü meselesi değil, insanların fırsatları sömürmesi meselesi bu. Ve defalarca açıkladım.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hayır arkadaşım sen at gözlüğü takıyorsun... sadece inat yapıyorsun. GERÇEĞİ GÖRDÜĞÜN HALDE KENDİ FİKİRLERİNİ SAVUNMAYA ÇALIŞIYORSUN!!! her neyse nasıl düşünürsen düşün ama buradaki gerçeği değiştiremez... TELEKOMU SAVUNMAYIN BİDE BURADA!!!

123mp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben telekomun nesini savuncam? Telekom adı üstünde TEKEL. Adamlar kendilerince iş yapıyor. Burada onlar suçlı değil. Zamanında telelkom özelleşmedi, zamanında tekel kalkmadı. E şimdi olayı mevcut iktidara yükleyenlere kızıyorum ben. Bende isterim fiyatların kat be kat düşük olmasını ama imkan yoksa olmaz. Zaten telekomdan başka çare yok. Veya gidip uydu internet alırsın. Tekel olduğu sürece böyle olur.

123mp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu da ne tatlı çocuk ya mesajlarıma bakıyo nereye yazmışsam aklı yettiğince cevap vermeye çalışıyo aferin yazdıklarımı okuyarak bişeyler öğrenirsin. Bu arada koyun diyince hemen alındı hayırdır inşallah
Git biraz değişik akrobasi hareketleri yap. Mesela kabuğunu soymadan amuda kalkmış şekilde muz yemeye çalış.
Anladın sen anladın

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iktidar da suç yok. ama bakan gelipte söz vermişse bunun tutulması lazım. %100 indirim dediler ne yaptılar %100 Zam... ARTIK BUNUDA GÖRÜN BE KARDEŞİM...

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
lovemove' Alıntı:
http://www.binaliyildirim.com.tr/ziyaretci/index.php haydi herkes binali yıldırımın ziyaretçi defterine
Ben iki gün önce girdim ve güzel akılcı yazılar yazdım.
yani adama hakaret yerine öneride bulunun kızgınlıkla bu iş hallolmaz.
adam kesin genel müdürlerin etkisinde kalıyor.

Yoksa hiçbir siyasetçi yalan söyleyen konumuna girmek istemez.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Turkeywebnet' Alıntı:
Almanya 60 Mbps 25 eu(yaklasik 30 dolar)

inanilmaz ama gercek aol 6binlik dsl i kullanicilarina dagitti bile.

Bu protesto fikri cok iyi ancak kizmayin hic bir ise yaramaz,Türkiye de interneti tekeline alan telekom a rakipler cikmadikca fiyat indirimi filan hava civa.Avrupa daki ülkelerde 10 larca internet firmasi var,e rekabetide siz düsünün artik.Türkiye de rekabet yok rekabet icin ortam hazirlanmiyor.Bu iste tayyip aga ile telekom ortak calisiyor galiba diyicem ama eskiden de böyleydi kimsenin günahini almamak lazim.Basbakanligi mail bombardimina tutalim derim,basbakanligin internet sitesine mailleri gönderelim belki bizleri farkeden birisi olabilir.

Hepsinin bir zamanı var. Özelleşecek bakalım neler olacak.
Mail bombasını yapan zaten yüzlerce insan var. aklı mantığı olan çoğu adsl kullanıcısı sınırlı sınırsız binlerce kişi olayın boyutunu anlayıp maillerini yolladı.

Ve genel müdür sanırım ntv de sınırsız 256 yı aynı fiyatla geri verdiğini söyledi.
Ve bakanı yalancı çıkardılar. Fiyat aynı hız aynı. ucuzlamada yok hızlanmada.
İşte biz websitesi olanlar bu noktada iyi bir kullanımla bakan üzerinde bir etki oluşturup aynı fiyatla hızımızın artmasını sağlayabiliriz.

Umarım anlatabilmişimdir.

Gelin sahip çıkalım protesto eden sitelere. bannerleri koyalım sitelere.
bunun sonucunda karlı yine biz çıkarız. sitemizden dışarı bir link vermekle ölmeyiz.

123mp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben iki gün önce girdim ve güzel akılcı yazılar yazdım.
yani adama hakaret yerine öneride bulunun kızgınlıkla bu iş hallolmaz.
adam kesin genel müdürlerin etkisinde kalıyor.

Yoksa hiçbir siyasetçi yalan söyleyen konumuna girmek istemez.
Herkes böyle yapıcı ve mantıklı olsa.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Bu protestoya katılan 100 tane webmaster olsa dünyayı yerinden oynatırız.
iyinete takılan 100 den fazla insan var. Ben ortalama 100 diyorum.
Ve bunların içinde gerçekten büyük denilebilecek siteleri olanlar var kiminin 20 den fazla sitesi var.

Ortalama 300 site protesto olayına girse türkiyede tepkini okutamayacağın birtane bile adam kalmaz.

Tüm tv lere çıkarsınız. Telekomu yerinden oynatır müdürleri amirleri bile değiştirebilirsiniz.
Şu anda biz kandırılan pozisyonundayız. Aldatıldık resmen. Ve bizimle dalga geçenlerin mutlaka bir bedel ödemesi gerekir ki bir daha aynı hatalara düşülmesin.

Acayip seviniyorduk hızımız iki katına çıkacak diye. Çünki yine aynı adamlar 128 den 256 ya çıkartmışlardı hızımızı.
Ama bu defa kazıkladılar bizi. Ve benim gibi sevinen binlerce insanı.

Sınırlı adsl kullanıcıları şimdi mutlu ama yakın bir zamanda faturaları elinize aldığınızda yüz ifadelerinizi görünce bende mutlu olacağım. Hatta üstüne sıratacağım. (şaka)

Ortada bir yanlışlık var. Ve bu yanlışı düzeltmekte internetten para kazanan kişilerin işi olmalı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5