Gülfem Saydan Sanver kimdir?

YelizTurkmen

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
13 Aralık 2018
Mesajlar
160
Reaction score
17
Konum
Meram
Gülfem Saydan Sanver, CNN Türk ekranlarında canlı yayınlanan tartışma programlarının en önemli isimlerinden biridir. Stratejist ve Siyasal İletişim Uzmanı olan Gülfem Saydan Sanver, seçim kampanyalarının da aranan uzmanlarındandır. Hatta Dünyanın En Başarılı 100 Stratejisti ödülüne layık görülen Gülfem Saydan Sanver, aynı zamanda Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği ve Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği üyesi. Amerikan Siyasi Danışmanlar Derneği tarafından verilen, siyasal iletişim ve halkla ilişkiler alanlarındaki en prestijli ödül olarak tanınan Pollie Ödülü’nün sahibi Dr. Gülfem Saydan Sanver oldu.

Mesleki kariyerine pek çok başarı öyküsü sığdırmanın yanında siyasal iletişim ve seçim kampanyaları alanında gerçekleştirdiği çalışmalarla Dünyanın En Başarılı 100 Stratejisti ödülüne layık görülen Gülfem Saydan Sanver, aynı zamanda Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği ve Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği üyesi.

Siyasal İletişim Uzmanı Dr. Gülfem Saydan Sanver kimdir

Lise eğitimini Fevziye Mektepleri Vakfı Özel Işık Lisesi’nde alan Gülfem Saydan Sanver, Marmara Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2004 yılında Sorbonne Üniversitesi’nde “Siyasal İletişim” yüksek lisansı yaparak “Algılama Teorileri” üzerine çalışan Sanver, 2012 yılında da aynı üniversitede “Siyasal İletişim” doktorasını tamamladı.

gulfem-saydan-sanver_kacyasinda-kimdir.jpg


Türkiye’deki siyasi partilerin karşılaştırmalı seçim stratejileri üzerine yaptığı çalışma, 2013 yılında A.N.R.T Yayınevi tarafından Fransa’da basılarak bu konuda Avrupa’da basılan ilk kitap oldu. Sosyo-ekonomik ve kültürel sınıf farklılıklarının algılama üzerindeki etkileri hakkında yazdığı ikinci kitabı “Yorumlayan Topluluklar” da Editions Universitaires Européennes Yayınevi tarafından 2014 yılında Fransa’da basıldı

2015 yılında Amerikan Siyasi Danışmanlar Derneği (AAPC)’nin her yıl başarılı kampanyalara verdiği ve Siyasal İletişimin Oscar’ı kabul edilen Pollie Ödülü’nü kazandı. 2017 yılında Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği (EAPC) tarafından verilen Polaris Ödülü’nü kazandı. Aynı yıl, merkezi Washington’da bulunan ComPol dergisi tarafından Dünyanın En Başarılı 100 Stratejisti arasında seçildi.

CNNTurk’te Ocak-Temmuz 2018 dönemi Türkiye’nin Gündemi Programı’nda siyasi analist olan Sanver halen çeşitli TV kanallarında ve Internet gazetelerinde Türkiye’de siyaset ve seçim gündemi konularında analist olarak katılıyor.

Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği (IAPC) üyesi olan Gülfem Saydan Sanver kendi kurduğu Element Strateji Yönetimi şirketi ile siyasal iletişim hizmetleri vermeye devam ediyor.

Gülfem Saydan Sanver kiminle evli kaç yaşında
  • Gulfem Saydan Sanver Kac Yasinda : 1979 doğumludur ve 40 yaşındadır.
  • Gülfem Saydan Sanver Eşi Selim Sanver'dir
  • Gülfem Saydan Sanver Kimdir Nereli : İstanbul'da doğmuştur
  • Gülfem Saydan Sanver Eşi Kim Selim Sanver
  • Gülfem Saydan Sanver Evlidir ve eşi Selim Sanver'dir
  • Gülfem Saydan Sanver Kiminle Evli eşi Selim Sanver'dir
  • Gülfem Sanver Kimdir
  • Gülfem Saydan Sanver Dogum Tarihi 1979
 
Son düzenleme:

marasli-baskan

Onaylı Üye
Katılım
4 Ocak 2019
Mesajlar
98
Reaction score
32
Konum
Erzincan
Gülfem Hanım'ın yorumları çok değerlidir. CNN Türk'teki programlarını genellikle izlerim. Yalakalık yapıp paraları cugga edenler gibi değil. Yanlışa yanlış diyebiliyor. Duyarlılığı konusunda da tebrik ediyorum kendisini.
 

Alparslan_Sultan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
18 Nisan 2008
Mesajlar
773
Reaction score
39
Gülfem Saydan Sanver'in siyasi ve sosyal yorumlarını çok yerinde buluyorum. Sosyal medyadan da takip ettiğim ender isimlerden biri. Umarım daha iyi yerlere gelir. Ülkemizin böyle öngörülü, kendini geliştirmiş isimlere ihtiyacı var.
 

esracengiz

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
11 Nisan 2019
Mesajlar
12
Reaction score
1
Başarılı birisi, lakin fikirleri biraz daha olgunlaşmalıdır. Çok takip edilen bir kişi haline geldi. Gülfem Saydan siyasi konularda uç fikirlere sahip biri gibi geldi bana.
 

marasli-baskan

Onaylı Üye
Katılım
4 Ocak 2019
Mesajlar
98
Reaction score
32
Konum
Erzincan
Yok bence gayet mantıklı ve güzel yorumları var. Bize garip gelmesinin nedeni; artık kimsenin fikirlerini tarafsızca söyleyememesinden kaynaklanıyor.
 

seotanitim

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Katılım
9 Şubat 2016
Mesajlar
14
Reaction score
3
Yorumlarını takip ediyorum. Her ne kadar aynı düşüncede olmasam da çok güzel bir çizgisi var hanımefendinin.
 

Figen_Dogan

0
İyinet Üyesi
Katılım
4 Eylül 2016
Mesajlar
68
Reaction score
18
Gülfem Saydan Sanver'in en taktir ettiğim yönü de kendinden emin olmasına rağmen kimseyi aşağılayarak yorum yapmaması. Benim dışımda kimse birşey bilmiyor edalarında olan bazı yorumcuların aksine gayet nazik ve sabırlı bir insan. Çizgisini bozmasın.
 

Mehmet Budak

Onaylı Üye
Katılım
24 Mart 2019
Mesajlar
57
Reaction score
17
Konum
İstanbul
Seçim döneminde yorumlarını dikkatle takip ettim. Hükümet yetkililerini açık açık uyarmıştı. Dikkate alan olmadı. Böyle açık konuşan insanlara ihtiyaç var.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

Üst