İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Gümrükten araba sokmak.

dreamz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Eskiden bir tanıgımız sayesinde biliyorum sokuldugunu fakat halen gümrükten araba sokup,işlemlerini yapıp üstümüze alabiliyormuyuz?

Gümrükten geçişi,evrakları falan kaça patlıyor biliyormusunuz ?

teşekkürler,

AlemTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Biraz adamalara bakarsan rahat bir şekilde geçirirsin tamamen duygusal davran :)

GLadiatoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Gümrükten araba geçirmenin masrafı bi araba kadar daha para ediyor diye biliyorum ben.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bi araba değil hatta 2 araba kadar ama duygusallık işe yarıyosa bizde alalım bitane:p

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
duygusallık işe zor yarar :) Şu hakkınız var.. KEsin dönüş yapan bir gurbetçinin bir araç getirme hakkı var.

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
gümrükten iki türlü araç geçirme olayı var.

1. yutdışında çalışıyorsan, 1 adet geçirme hakkın var. araç 3 yaşından büyük olmayacak ve bir sürü vergi olayı var. neredeyse yerli piyasadaki fiyatı buluyor.

2. biliyorsunuz yurtdışından araba ile tatile felam gelenler var. bu araç sürücüsünün üzerine pasaporta işlenir. kişinin yurtdışına çıkabilmesi o araçla birlikte çıkması gerekir.

ama bazı olumsuzluklar. örneğin sürücünün tatilde iken vefatı yada aracın kaza geçirip sınırdan çıkış yapamayacak duruma gelmesi gibi daha birçok neden...

bu durumlarda araç gümrüğe bırakılır(atatürk havalimanı yakınında ve edirnede var) ve sahibi belirli bir zaman için aracını alması gerekir. almazsa devletin zimmetine geçer ve ihale yolu ile satılır. bu ihalelerden kazalı yada temiz arabalar alınabilir. ama ihalelerden her gelenin araba almasının zor olduğunu duymuştum. (ihale mafiası gibi durumlar...)

bu bilgilerim 7-8 sene öncesine ait. değişklikler oldumu bilmiyorum...

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
:) Haydar Pasa Limanında çalıstım az çok biliyoruz birseyleri arkadaşlar yeterki bir tanıdıklariniz olsun

arabayı gümrükten geçirmekle iş bitse olabilir ama onun trafiğe tescili nasıl olacak nerden geldiği belli değil.

başka bir mal için dediklerin olabilir ama araba için çok zor.

AlemTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arabayı gümrükten geçirmekle iş bitse olabilir ama onun trafiğe tescili nasıl olacak nerden geldiği belli değil.

başka bir mal için dediklerin olabilir ama araba için çok zor.

İş orasina geldimi aklına hersey gelir sayin memurlarimiz hizmet için seve seve bizi bekliyeceklerdir buna inanıyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5