İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Guncelleme 3

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaslar

Beni taniyanlar bilir daha once (cok once), internette nasil para kazandigimi yazmistim, ve de gelismeleri buradan duyuracagimi soylemistim. Gelismeler:

Hosting Isim:
2005 ocak ayinda hosting isine girdim. Su an 324 musterim var. Musterilerin hemem hemen hepsi yabanci (bir Turk sirket haric). Su an bana aylik 1.386$ para geliyor hostingden, ama bunun hepsi kar degil, tum musteriler 1 serverde onada ayda $200 oduyorum.
Su an itibari ile her hafta yaklasik 5-10 arasi yeni musteri geliyor.

Kilim isi:
Yaklasik 7-8 ay once kilim satmak geldi aklima, rastgele internette bir kilim sitesini gordukten sonra. Turk el yapimi kilimler. Bunun icinde ingilizce bir site yaptim. Kayseriden de bir tuccarla anlastim (el yapimi kilimci). Bu adami hic gormedim, internetten buldum kendisini. Ayda 2-3 kilim satisi oluyor. Satis olunca, ben kayserideki adama bilgileri gonderiyorum oda UPS ile benim musteriye benim adimda kilimi gonderiyor. Kayserideki, eger ben satis yaparsam, bana kilimleri yaklasik $80 satiyor bende onlari en az $350 dolardan satiyorum.

Adsense:
adsenden ayda eskiden $1000 kazaniyordum, adsense ilk ciktiginda cok veriyordu. Simdi dustu yaklasik $200 ayda.

Link satisi:
Bir de link satiyorum, benim siteler pr 6. Oda yaklasik $150 getiriyor aylik.

hepsi bu kadar.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Bence güzel fikir vermiş. Özellikle kilim satışı bazılarında şimşekler çakabilir. :)

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kaynaklarını yazmadığı icin bana hiç inandırıcı gelmedi, temenniden öteye gitmeyen düşünceler gibi gördüm..
Devir, Paranoyak olma devri :p

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
madem inandırıcı gelmedi o zaman internetten para kazanma işi senin icin bir hayal bence bişiyleri denemeden yapmadan para kazanılmaz

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anlattıkları mantıklı ancak yazanın yaptığına inanmadım sadece ;)
Herkes birşeyler kazanıyor ama bu abartı geldi + şu bu var dedi ama kaynak hiç göstermemiş hepsinin kaynağını gösterse daha iyi bir örnekleme olurdu.
Ben bunu kazandım demek neye hizmet pek anlamadım ki..

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
burda kaynak göstermek demek git yağmala demek gibi bişi oluyor :) bence yalın haliyle yol gösterici bir yazı olmuş arkadaşın olayı... Allah daha çok versin...

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O da olabilir, dediğim gibi piyasada paranoyak olmak lazım.
Sadece şüphe ile yaklaştım, yoksa bir itham ve yalan söylüyorsun demek haddime düşmez..
Başarılar ;)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
at sada atmasada kilim işini bende düşünüyodum ama genelde buraya gelen turistler için avlanmaya geliyolar arasıra ilk istedikleri şey kilim oluyo

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben bişi soliim mi bu Developer varya bu yazılardan sonra kilim işine girer :D aynı adamı bulur 80 den alır 350 değil de 300 den satar piyasanın *******. :p

dsgnr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
haa bide kaynak istemiş utanmadan sitelerin nasıl olduğunuda merak edio ona göre yapcak :D

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teesüf ederim 80'den alıp 500'e satıyorum ben - bu 1
100 dolarlık sunucum var 555 müşterim var hergün 5 müşteri ekleniyor, 1 tane türk var - bu 2
pr7 sitelerim var link satıom 250 $ kazanıom - bu 3
Bunları söylüyorum ama sitelerimi gösteremem yoksa sizde benim işimi yaparsanız ben size yolu gösterdim nasıl gidersiniz bilmem o kadaaaaaaaar :D

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hotweb bayağıdır yoktun hoşgeldin :) kilim işini iyi düşünmüşsün gerçekten, yorulmadan işini hallediyorsun. hosting işinde de yabancılarda sohbet/radyo gibi saçma şeyler olmadığı için onlara hosting satmak daha mantıklı. adamlarda 1000 tekil olunca süper gözüyle bakıyorlar. sanırım genelde hiti düşük siteler. gerçi iyi bir makine her türlü kaldırır. genel olarak stratejin güzel, en azından oyun sitesi açayım parayı vurayım, chat sitesi açayım user dolsun düşüncesinden sıyrılıp farklı açılımlar elde edebilmene sevindim. internetten paranın sadece domain parking ya da adsense olmadığını gösterdin en azından bize. eline sağlık.
edit: pr6 sitelerini ve fiyatları gönderirsen ben de müşterin olabilirim duruma göre.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
ben satacam kilim başka kimse satamaya kalkışmasın :D gidin lokum falan satın

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslara tesekkurler. Inanmayanlarada tesekkurler.
Soylediklerimin hepsi dogru. Banada birisi bunlari anlatsa herhalde biraz kuskulu olurdum.
daha bende cok fikir var ama zaman yok uygulayacak.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5