İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

günde 50-150 yabancı hit

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
günde 50-150 yabancı hit

arkadaşalr bir sayfa yaptım siteme ve bu sayfaya yanabcı hit sagalmak istiyorum yani günde 100-200 hit olsa yeter abartıcı hit istemiyorum..

nerelere sitemi eklemem gerekli aslında site ads için yapıldı ama zamanla sayfa hit alacak öle o sayfayı pop vs.. şey yapmak niyetinde degilim kendi kendine hitini alsın diyorum bana günde 100-200 gelse yeter ben zamana bıakcam cünkü sayfanın tutulmasını hemen 1000-2000 istemiyorum..

bana öneride bulunacak kişilere sesleniyorum nereye ekleyeyeim sitemi hangi yabancı toplistlere link sitelerine ekleyeyim yanai o sitenein banner eklemeli de olsa eklerim sayfama..

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
permission dışarıda toplist- link listeleri bizdeki gibi değil. r10 da birisi adresleri vermişti 100 ün üzerinde directory e kaydettim sitemi gelen maalesef hiç yok. yabancı sitelerde googleda yarışmak zaten başlıca dert.. demek istediğim dışarıda toplistlerden öyle hitler alamazsın ben yabancı sitelerle link değiştirmeni tavsiye ederim..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
mesala senin bu evciltoplistte acılan bir site var pop bu tür site yapmak nasıl kuralalra uygunmu ve bir siteden oraya hit basmak sence sakıncalımı hileye girermi sonuçta full pop acmıyoruz yanai sitede içerik var ama tek konu hakkında konu site sadece o konu ile ilgili site acıklama , analizler, sözlükelri vs.. böle tek konu hakkında bilgilndişrme sitesi..

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
googleda arat mail at tüm sitelere elbet 3-4 tane çıkacaktır. şansını bir dene.. zaten googleda ki ilk sitelerin hiti çok fazla binli ! o da olursa yeter sana sanırım.. r10 dan da directorylerin listesini al istersen vaktin varsa onlara da ekle.. bunun dışında ben çözüm bilmiyorum bulamadım da zaten..yabancı sitem var ekleyeyim diyecemde hit gelmez sana..
[email protected] dan konuşalım istersen.

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya yabancı hit yollayan bi google var yabancı bi sitemle hiç ilgilenmediğim halde gunde 300 e yakın ziyaretçi geliyor google dan birde aynı içerikli yabancı sitelerle link değişimi yapsam coşar heralde.
aynı içerikli yabancı sitelerle link değişimine git derim.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Sayın Permission, Siteye sayfa yaptım demişsiniz. Tam anlayamadım. Yani yeni bir site mi yoksa ek bir sayfa mı veya bölüm mü?

Benim size tavsiyem şu;
Sitenize http://www.phplinkdirectory.com/ dan indireceğiniz link scriptiyle DIRECTORY diye bir dizin yapın. Nasılsa türkçeleştirilmesi de gerekmediğinden ads'lerinizi de kolayca eklersiniz.
Bunu dememin amacı şu;
Şu anda SEO Friendly Lists (Arama motoru uyumlu listeler), Niche directory'ler (emsal link diyeyim) ve Reciprocal linkler (link takas tarzı) çok revaçta. Bu siteyi yaptığınız zaman (herhalde 10 dakikada kurarsınız) VE örnek: www.iyinet/directory/ linkinizi Niche directories ve Reciprocal link directories tanıtan SEO sitelerine ekleyebilirsiniz.
(Not: Arama yapabilmeniz için bazı terimleri ingilizce yazdım, özür dilerim)

Ben henüz www.hukukara.com 'u yaptım ama amacım yabancı ziyaretçiler olmadığından bu kadar ileri götürmedim.

Yapacağınıza benzer siteleri bulacağınız ve buraya eklemenizi de önerdiğim site;
http://info.vilesilencer.com/main.php?rock=seo-friendly-list.php

Saygılar.

pexolas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben de ikiyüzün üzerinde ücretsiz directory sitesine ekledim ama kayda değer bir başarı elde edemedim. SEO açısından reciprocal link exchange sistemlerinin çok faydalı olduklarını düşünmüyorum GOOGLE örümceği de reciprocal link exchange olayını backlink babında dikkate almıyor -en azından bu yönde bir çok makale okudum yabancı forumlarda-

fikir olarak çok sıcak gelmese de PR değeri yüksek , eklenme ücreti 5-25$ arasında değişen güzel directory ve arama motorları var. bir miktar bütçe ve doğru seçimler ile yağmur gibi hit yağmasa da en azından PR anlamında bir katkı sağlarsın siteye. yok bende para kum gibi diyorsan YAHOO'nun directorysini tavsiye ediyorum (249$mıydı?)

bunun dışında kendi kategorindeki yabancı sitelere link değişimi teklif et derim ben de arkadaşlar gibi. sağlam bir kulvarda at koşturuyorsan ilk sayfada çıkanları direkt ele , 2.3. sayfadan itibaren mail at adamlara. arkadaşların dediği gibi 5-10 kişi mutlaka yakalarsın.

bir de DMOZa girmek için çabala biraz diyebilirim ne bileyim tanıdık bul bişeyler yap.DMOZ gönüllülerinin forumları var orada becerebilirsen gönüllülere sitenden haberdar et yada niye eklemiyonuz diye uyar..

tek yol google-yahoo-altavista-msn'den geçiyor ama en nihayetinde.. PR ve backlink herşey olmasa da çok şey demektir bunu unutma..

kolay gele..

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Sayın pexolas, permissionun derdi google rank değil , o sitenin bir bölümüne yabancıları getirip orda adsense ten para kazanmaya çalışıyor... Nasılsa bir miktar PR 'i vardır.
Diğer taraftan Sizin dediklerine katılıyorum. Benim kastettiğim directory lere kayıt değil. Ben de denedim ama alt dizinlere kayıt yaptıklarından en fazla PR3 sayflarına kayıt oluyorsun ki bunun PR açısından pek bir kazanımı yok.
Ben niche diectory listlere veya search engine friendly listelerine kayıt olmaktan bahsetmeye çalıştım. Kısacası hedef olacaksın mantığı, sen gitmeyeceksin, site eklemek isteyenler gelecek mantığı. Yoksa gidip bulduğum tüm directorylere kayıt yapmanın gerçekten fazla faydası yok. Bahsettiğim scriptlerle de zaten sitelerini ekleyenlerden backlinkler alınacak...

Ha ben soruyu yanlış anladıysam ve permission 0'dan bir site yapıyorsa senin dediklerine tamamen katılıyorum.

Ve bir noktayı daha vurgulamak istiyorum. Reciporical linklerle önceleri free yada backlink karşılığı site alanlar rankleri iyice yükselince ÜCRETLİ (sponsor/öncelikli vs) linkler de almaya başlıyorlar. Bu da bir kazanım ...

Saygılarımla.

webmasterrifo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar,

arada bir kisi "ben 2000 yabanci hit gonderirim" diyo ki soru da buydu ama herkes çözüm alternatiflerini arastirmaya bir arastirmaci gibi devam ediyo.. ilginç! :D

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
:)
evet ben 2000 hitten istiyorum. şartları öğrenebilir miyim lütfen?

webmasterrifo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaslar isin GIRGIRINI birakin isterseniz, adam gönderirim diyor, kendisiyle görüsün sartlarini..... Benimle ne alakasi var

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5