İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Günlük 10k hıtlı - 25 - 40$ arası gelirli sitesi ne kadar?

jokerivar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba. Günlük tekil hit 10k ortalama
Adsense aylık kazanç 700 - 900 arası
içerik söylemeyeceğim temiz, belli bir kesime hitap eden, alanında başarılı sitelerden biridir. Gelir 1 2 aylık değil daimi gelirdir. 2-3 yıldır.

Ne kadar eder ortalama olarak fikrinizi belirtirseniz sevinirim.

Sport

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
sektörelmi?
video, oyun, dizi sitesi felammı?

konusuna göre fiyatı değişebilir.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
5-6 aylık gelirine satılabilir. Ekstra çalışmalarınız olduysa, yatırım yaptıysanız fiyat dahada artabilir.

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Detaylara bağlı olarak değişir. Linki verseydin keşke diyecem ama içeriğini bile söylememişsin.
En kötü ihtimalle; 5,000 $
En iyi ihtimalle; 14,000-16,000 $
Ortalama yaparsak; 10,000 $
Tabi bu benim tahminim, kim ne kadar verir bilemem...

Düzeltme: Gelirin dolar bazında olduğunu atlamışım

sadeceprn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
5-6 aylık gelirine satılabilir. Ekstra çalışmalarınız olduysa, yatırım yaptıysanız fiyat dahada artabilir.

:D Abi bilmiyorsanız gerçekten konuşmayın bence. Düşün bakalım gerçek hayatta ayda 700-900$ gelir getiren bir dükkanı 5000$'a alabiliyor musun? Gülerler adama açıkcası. Eğer 2-3 yıldır düzgün bir gelir elde ediyorsa bu site, geleceği de varsa 100.000TL bile edebilir.
Şöyle söyleyeyim, aylık 1000TL kira geliri olan bir ev Ankarada ortalama 200.000TL eder ortalama.
Bence sen araştır biraz 5000$'a aylık 900$ geliri olan bir site bulabilirsin :D

Ekleme:
Detaylara bağlı olarak değişir. Linki verseydin keşke diyecem ama içeriğini bile söylememişsin.
En kötü ihtimalle; 5,000 TL
En iyi ihtimalle; 14,000-16,000 TL
Ortalama yaparsak; 10,000 TL
Tabi bu benim tahminim, kim ne kadar verir bilemem...

Bu rakamları verirken kullandığın kaynağın üzerinde oturuyorsun bence şu an. Neye göre veriyosunuz böyle rakamlara çok ama çok merak ediyorum. Ortada ekonomik gerçekler vardır, her türlü işletmeye şu anki gelirine ve gelecekte getireceği öngörülen gelire göre fiyat biçilir.

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
:D Abi bilmiyorsanız gerçekten konuşmayın bence. Düşün bakalım gerçek hayatta ayda 700-900$ gelir getiren bir dükkanı 5000$'a alabiliyor musun? Gülerler adama açıkcası. Eğer 2-3 yıldır düzgün bir gelir elde ediyorsa bu site, geleceği de varsa 100.000TL bile edebilir.
Şöyle söyleyeyim, aylık 1000TL kira geliri olan bir ev Ankarada ortalama 200.000TL eder ortalama.

Hocam iyi güzel diyosun, mantığında iyi ama konut ile siteyi bir tutamazsın..

Bu arada;
Bu siteye 100,000 TL verecek adamı bulursan çekerim elimi ayağımı bu işlerden, buraya bile takılmam.. :)

Turgut

0
Yasakli Uye
Reaction score
6
Sitenin değeri geleceğinin sağlam olması ve geliştirilebilir olması koşullarına göre değerlendirilir.

Bunun içinde iyi bir domain, iyi bir konu ve tasarımın olması şarttır.

Eğer bu koşullara uyuyor ve 700-900$ arası aylık düzenli bir geliri varsa

Bu gelirin yıllarca düzenli olarak alınabileceğine emin olunmuşsa $5.000-$10.000 arası

Gelişerek çok daha fazla para kazanılacağına emin olmuşsa $10.000-$20.000 verilebilir.

Siteyi görsem daha net birşey söyleyebilirdim.

jokerivar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
oyun dizi video sitesi değildir. herkesin o alanda kolay hit alabileceği, tutturabileceği bir alanda değildir. Daha fazla detay vermek istemiyorum. Fikirlerinizi belirttiğiniz için teşekkür ediyorum.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100

Arkdaşım sen ev almayla site almayı aynı şey zannediyorsan eğer, bence sen biraz araştırda gel. Ne alaka 1000 liralık ankarada kirası olan ev 200.000 eder diyorsun, site ile ev aynı şey mi? Ne kadar mantıksız, saçma bir yaklaşım anlamadım üstadım bunu. Gerçek hayatla sanal dünyanın farkına varın bence biran önce ;)

Verilen istatistikler bu kadarken, sitenin adı bile belli değilken, yapabileceğim yorum bu kadardır.

Bu yorumda bana ait değil aslında, site satışında kabul edilen genel prosedürdür. Siteler genelde 5-6 aylık karına satılır, ama sitenin özelliklerine göre artabilir veya azalabilir.

jokerivar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar tartışmaya gerek yok. sadece fikir alıyorum söylediğim gibi. Gelen yorumlardan ben anlayacağımı anlarım zaten görüş çokluğuna göre.

ykkazanc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
seo kuyruk alanında bir site olabilir mi site. Google adsense vurkac teknikleri...:)

sadeceprn

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Arkdaşım sen ev almayla site almayı aynı şey zannediyorsan eğer, bence sen biraz araştırda gel. Ne alaka 1000 liralık ankarada kirası olan ev 200.000 eder diyorsun, site ile ev aynı şey mi? Ne kadar mantıksız, saçma bir yaklaşım anlamadım üstadım bunu. Gerçek hayatla sanal dünyanın farkına varın bence biran önce ;)

Verilen istatistikler bu kadarken, sitenin adı bile belli değilken, yapabileceğim yorum bu kadardır.

Bu yorumda bana ait değil aslında, site satışında kabul edilen genel prosedürdür. Siteler genelde 5-6 aylık karına satılır, ama sitenin özelliklerine göre artabilir veya azalabilir.

O zaman bana 3 yıldır sabit 1000$ karı olan site bul da yarın bastırayım 6000$'ı alayım. Valla bak ertesi gün veriyorum parayı.

daniel1336

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
100
O zaman bana 3 yıldır sabit 1000$ karı olan site bul da yarın bastırayım 6000$'ı alayım. Valla bak ertesi gün veriyorum parayı.

Site satış kategorisini inceleyin biraz. Sitenin özelliklerini bilmiyoruz, domain adınıda bilmiyoruz, ekstralara göre fiyat artabilirde düşebilirde. Mesela domain adı akdeniz.com ise sadece domain 20-30bin dolar edebilir. Varsayımlar, ama ev almakla, dükkan kirasıyla domain sohbetine girmeniz gerçekten mantıksız. Bilgili arkadaşlarınıza sorun onlardan da aynı cevabı alırsınız, sitelerin satış prosedüründe 5-6 aylık karına satılacağı varsayılır (marka değeri yoksa)

Zaten sizden başka kimsede öyle uçuk rakamlar söylemiyor, 1000 tl ev kirası, ankarada ev 200.000 tl ise bu sitede 200.000 eder mantığında olan bitek siz varsınız.

Ortalama 10bin, maksimum 20 bin eder diyor arkadaşlar (tabi siteyi görmeden yapılabilen tahminler bu kadar. Marka değeri varsa fiyat artabilir, yada illegal içerik varsa düşebilir belki)

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
oyun dizi video sitesi değildir. herkesin o alanda kolay hit alabileceği, tutturabileceği bir alanda değildir. Daha fazla detay vermek istemiyorum. Fikirlerinizi belirttiğiniz için teşekkür ediyorum.

Az açıklama verpi fikir alırsanız ; bu fikirler ancak sizin aklınızı karıştırmaya yetecektir.Başka bir işe pek yarayacağını sanmam.

akahaita

0
İyinet Üyesi
Reaction score
38
Aslında konuyu açan arkadaş site adresini yazsaydı bu kadar tartışmaya gerek kalmazdı.. :)

Fiyatın 5,000$'dan aşağı olacağını hiç düşünmüyorum, acilen satılması gerekse bile 5,000 TL'den aşağı satılmaması gerek.
Zaten adsenseden ayda 700 dolar getiriyosa ve kazancı 2-3 yıldır var ise illegal bi durum yoktur.
daniel1336'nın söylediği gibi domain iyiyse, marka ise veya alanında otoriter bir site ise fiyat kat ve kat artabilir..
Ve ben gerçekten merak ettim, en azından site adresini bana özel mesaj ile atabilirse çok iyi olacak.. :p

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12

Ekleme:

Bu rakamları verirken kullandığın kaynağın üzerinde oturuyorsun bence şu an. Neye göre veriyosunuz böyle rakamlara çok ama çok merak ediyorum. Ortada ekonomik gerçekler vardır, her türlü işletmeye şu anki gelirine ve gelecekte getireceği öngörülen gelire göre fiyat biçilir.

Genel piyasa ekonomisi ile internet ekonomisini aynı kategoride almaman gerek. Bir ev almak farklı bir yatırımdır, sonuçta bir toprak parçası alıyorsun, yıllarca oturabilir, miras bırakabilir, devredebilirsin. Fiziki bir meta var elinde.

Websitesini ise çok farklı kriterlerle incelemek lazım. Eğer sadece adsense gelirine dayalıysa, adsense kullanmanın risklerini hepimiz biliyoruz sanırım. Siteyi aldıktan sonra, gerekçesiz bir domain banla tüm yatırımın yatar. Bunun dışında herşey olabilir, hosting sorunun çıkar googledaki sıralaman değişir, vs.

Genel gördüğüm, sitelerin Türkiye'de yaklaşık 10 ay-1.5 yıllık; yurtdışında, ingilizce siteler içinse 2 - 3 yıllık gelirine satıldığı. Tabii sitenin genel özellikleri de bunu etkilemekte. 3-5 aylık siteleri bu fiyata satamazsın. Yerleşik ve ömürlü siteler olması lazım, güvenilir kanıtlar sunman lazım, vs. Aylık 8.5k $ gelirli bir siteye 130k $ teklif edildiğini gördüm. Hemen al fiyatı 205k $ idi. Kimse hemen al fiyatını vermedi, site sahibi de 130k'yı kabul etmedi. Site satılmadan kaldı. ( 3 yıllık, her türlü kanıtı olan, gerçekten iyi bir site )

jokerivar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yazdıklarınıza göre sitenin ölüsü 6000 7000$
benım ogrenmek ıstedıgımde buydu açıkçası. İçerik olarak düşündüğünüzden daha kaliteli içerikte, özgünlükte ve söylediğim gibi hit almanız kolay olmayan bir alan. Kendi alanında en iyi bir kaç siteden biri ztn. Sitenin yaşı + domain + düzenli gelir + emek gibi durumları göz önünde tutarsak sanıyorum en azından 10 12 bin $ eder. Satma hedefim yok ztn o sebeple içerik belirtmedim. Bu durumu anlayışla karşıladığınız içinde ekstradan teşekkür ederim.

İlginiz ve fiyat fikirleriniz için çok teşekkür ediyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5