İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Guvenli bir sekilde paypal bozulur.

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hesabiniz "verified" ise ve paranin kaynagini gosterebildiginiz surece, paypaldaki paranizi, Turkiyedeki bankalara aktaririm. Odeme ayni gun icinde yapilir.

Yapilmasi gerekenler:

1. Bana pm atmaniz yeterli. Gonderdiginiz mesajda banka hesap numaranizi, paypal emailinizi, iletisim bilgilerinizi ve paranin kaynagini lutfen belirtin.

2. Bu asamada benim size mesaj gondermemi bekleyin. Size paypal emailimi, adimi soyadimi, iletisim bilgilerini gonderecegim.

3. Odemeyi yapin. Odemeyi yaparken suna dikkat etmeniz gerekiyor. Paypalin parayi gonderdiginiz websayfasinda "Note" kismi var. Oraya sunu yazmanizi istiyorum.

This is "A". "I am sending "x" to "y". In return, he will send me "zz.zz" new Turkish Liras to my checking account at "k". My account number is "bhs". If a dispute occurs, the records in Turkiye Is Bankasi and "k" will be used for resolution."

Bu yazidaki A,x, y, zz.zz gibi terimlerin karsiligini asagidan bulabilirsiniz.

A: Sizin adiniz.
x: Paypal odeme tutariniz
y: Benim adim.
zz.zz: Odemenizin YTL karsiligi. Tam doviz kuru karsiligi girmenize gerek yok. Ama paranizin karsiligi 900 YTL civarinda ise, ve siz bu kisma 300 YTL yazarsaniz, sorun cikabilir.
k:Bankanizin adi
bhs:Banka hesap numaraniz

Gonderdiginiz yazinin Turkcesi:

Adim "A". "y" a $"x" gonderiyorum. Bunun karsiliginda, "k" bankasi "bhs" hesabima zz.zz YTL yatirilacak. Eger bu islemde bir sorun cikarsa, Turkiye Is Bankasi ve "k" bankasinin kayitlari esas alinacaktir.

Bu sekilde bir notu odemeye eklemeniz hem sizin hemde benim icin cok yararli. Yarin bir gun sorun cikarsa, (cikacagini pek zannetmiyorum ama yinede iki tarafin guvenligi icin), bankadaki hesap biligilerinizi kullanarak sorunu paypal araciligi ile cozme imkani saglamis oluyoruz.

Su anda Is Bankasi ve HSBC de hesaplarim var. Aralik 2006 da Turkiyeye geldigimde, Garanti bankasindada hesap acacagim. Tum param su anda Is Bankasinda. Dovizi YTL ye cevirirken, Is Bankasinin kurlarini baz alirim.

Paranizi bana paypal ile gonderdiginizde, ayni gun icin havale ve/veya EFT yaparim. Eger hesabiniz Is Bankasinda ise, paypal odemesinden 3-5 dakika sonra, paraniz size havale edilir.

Hesabiniz Is Bankasinda degilse, EFT yaparim. Is Bankasi 9.00 ve 16.30 saatleri arasinda EFT gonderir. Eger gun icinde para aktarma zamanini gecirirsek, ertesi gun saat 9.00 da hesabiniza para EFT ile gecer.

Komisyon orani 10%. Eger gondereceginiz miktar yuklu ise, orani dusururum.

Simdiden tesekkur eder, hayirli kazanclar dilerim.

loaf_bread

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorunsuz olarak paypal bozdurulmuştur.

Teşekkürler.

Ayrıca bugüne kadar iş yaptığım kişiler arasında en dostça davranan ve ilgili kişi olduğunu da yazmazsam ayıp etmiş olurum.

Bir teşekkür de bunun için....

alpos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaptığım işi kaliteli yapmayı severim, bozma işine de benim kadar özen ve düzen gösteren biri olduğunuz için sizi tebrik ederim. bu vesile ile paypal ın Türklere karşı olan yaklaşımına katkıda bulunuyoruz uzun vadede.

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaptığım işi kaliteli yapmayı severim, bozma işine de benim kadar özen ve düzen gösteren biri olduğunuz için sizi tebrik ederim. bu vesile ile paypal ın Türklere karşı olan yaklaşımına katkıda bulunuyoruz uzun vadede.

Guzel sozleriniz icin tesekkurler. Elimden geldigince bu isi yapmaya calisiyorum.

Paypalda pek irk, din, dil sorunu olmaz. Sonucta adamlar Turkiyeye direkt olarak para transferi yapmamasinin sebebi bizim memleketteki dolandiricilik olaylari. Biz ne kadar ugrasirsak ugrasalim, paypalin karar veren mercileri sadece ellerindeki uluslarasi internet uzerinden yapilan dolandiricilik istatistiklerine bakar.

Zaten benim paypal hesabim Turkiyeden degil. Paypalin Turklere yaklasimini degistirecegini dusunmuyorum. Amacim sadece guvenilir olan, dogru duzgun is yapan bazi insanlarin paypaldaki paralarini Turkiyeye gondermesine vesile olmak. Bunuda arkadaslarin kara kasi, kara gozu icin yapmiyorum, yardim kurumu degilim. Piyasadaki en kaliteli servislerden birini uygun fiyata satmaya calisiyorum. Paypalin Turklere karsi tutumunu pek degistirecek birsey yaptigimi zannetmiyorum. Daha dogrusu paypala zarar vermedigim surece beni takmadigini dusunuyorum.

Paypalin tutumu sadece Turkiyedeki Internet uzerinden dolandiricilik orani dustugunde degisir. Su anda Is Bankasinda hesabim var. En ufak bankacilik islemi icin 3-4 sifre giriyorum. Sanirim kisa vadede Paypalin Turklere karsi tutumu degismeyecek.

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
paypal USA bankaları dışında başka ülkelere transfer yapıyor mu ki? Türkiye'de dolandırıcılar yüzünden buna izin vermesin?

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
paypal USA bankaları dışında başka ülkelere transfer yapıyor mu ki? Türkiye'de dolandırıcılar yüzünden buna izin vermesin?
Paypal eu daki bir cok ulkede verified bile olmana gerek kalmadan para kabul etme gonderme ve banka transferi yapmana imkan veriyor zaten
Paypalin tutumu sadece Turkiyedeki Internet uzerinden dolandiricilik orani dustugunde degisir. Su anda Is Bankasinda hesabim var. En ufak bankacilik islemi icin 3-4 sifre giriyorum. Sanirim kisa vadede Paypalin Turklere karsi tutumu degismeyecek.
Isbankasina 3-4 sifre girmenin turkiyede internet dolandirciliginin ne alakasi var bu kismi anlamis degilim

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Isbankasina 3-4 sifre girmenin turkiyede internet dolandirciliginin ne alakasi var bu kismi anlamis degilim

Kotu niyetli bazi insanlar vatandasin bankadaki sifresini caliyor. Bankalarda bunlari engellemek icin devamli yeni sifre icat ediyor. Benim amerikada 3 bankada hesabim var. Butun hesaplarimin sadece bir sifresi var. Email hesabina girer gibi banka hesabima giriyorum.

Is Bankasindaki hesabimda 3-4 tane sifrem var. Simdide mobil onay kodu diye bir icat cikarmislar. Yurtdisinda oldugum icin alamiyorum. Is Bankasinda calisan ve internet isleri ile ugrasan arkadaslarima da soyledim, su andaki sistem sifre bollugundan kullanilmaz durumda, bana musterinin guvenligi nedeniyle yapmak zorunda olduklarini soyluyorlar.

Bankalar dolandiriciligin onune gecmek icin sifre olayini abarttikca abartilar.

Ilk interaktif bankacilik sifremi 1996 yilinda almistim. Sadece bir sifre vardi. Hersey internet uzerinden yapiliyordu. Guzel bir sistemdi. Gun gectikce, servis kalitesi dustu.

masques

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Cep telefonu olmayanlar ne yapacaklar ? Böyle bir şey mümkün mü diye düşünenler için söyleyeyim hala cep telefonu olmayan ya da kullanmayı sevmeyenler var.

Hesap işlemleri sırasında bende kullanıyorum mobil onayı ve benim çok işime yarıyor. Çünkü bir gün hesaptaki paraların benden habersiz boşaltılmasını engellemiş olacak. Yapacağım iş için tuttuğum paranın gitmesi hiç de hoş olmazdı.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Kotu niyetli bazi insanlar vatandasin bankadaki sifresini caliyor. Bankalarda bunlari engellemek icin devamli yeni sifre icat ediyor. Benim amerikada 3 bankada hesabim var. Butun hesaplarimin sadece bir sifresi var. Email hesabina girer gibi banka hesabima giriyorum.

Is Bankasindaki hesabimda 3-4 tane sifrem var. Simdide mobil onay kodu diye bir icat cikarmislar. Yurtdisinda oldugum icin alamiyorum. Is Bankasinda calisan ve internet isleri ile ugrasan arkadaslarima da soyledim, su andaki sistem sifre bollugundan kullanilmaz durumda, bana musterinin guvenligi nedeniyle yapmak zorunda olduklarini soyluyorlar.

Bankalar dolandiriciligin onune gecmek icin sifre olayini abarttikca abartilar.

Ilk interaktif bankacilik sifremi 1996 yilinda almistim. Sadece bir sifre vardi. Hersey internet uzerinden yapiliyordu. Guzel bir sistemdi. Gun gectikce, servis kalitesi dustu.

Gordugum en kotu internet bankaciligi sistemi "Turkiye Isbankasi" nin sistemi.
Adamlar nasil yaparim da kullaniciya bu sistemi kullandirmam kullanirkende sikinti veririm diye dusunmusler, bu sistemi yaratmislar.
Garanti Bankasi'ni da alkisliyorum, cok guzel sistemleri var.
Aynen dedigin gibi, Amerikada banka hesabina girmek icin bir kullanici adi ve sifre yeterli oluyor.

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
türkiye iş bankası hesabında mobil onay kodun yoksa, kartınla birlikte iş bankası atm'lerinden birine gideceksin, cep telefonu numaranı tanımlayacaksın. EFT yollayacağın zaman onay kodunun gelmesini bekleyeceksin bir sürü iş :) yine de iş bankasından memnunum :)

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Her EFT/Havale yaptiginda onay kodu mu gerekiyor? Yoksa bu mobil onay kodu bir kerelik birsey mi?

Cafo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Her EFT/Havale yaptiginda onay kodu mu gerekiyor? Yoksa bu mobil onay kodu bir kerelik birsey mi?

1 kere havale yaptığınız hesabı tanımlı hesaplara kaydederseniz tekrarında mobil kodu istemez. (Yanlış hatırlamıyosam)

Ama her farklı hesap için o kod zımbırtısı gerekli.

protos78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Paypal bozmaya devam ediyorum. Bozdurmak isteyenler pm gonderebilir.

Tesekkurler.

bymega

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güvenli bir şekilde 10 dk bile sürmeden 500 dolar bozuldu... Güvenebilirsiniz...

GLadiatoR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Yukarıda arkadaşların dediği gibi işbank sı internet bankacılığını bende yıllardır kullanıyorum ve perişan ediyorlar beni. Ama yapa bilcek birşey yok genelde işbank var herkeste yani önceden öyle idi eskiden şu sıra garanti populer açtırıcam bi hesap bi türlü zaman bulamadım. İŞ bank mobil onay kodu olayını hiç sevmedim.

korayx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sorunsuz bir şekilde 5000 dolar protos bozdu teşekkür ettim protos

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Gordugum en kotu internet bankaciligi sistemi "Turkiye Isbankasi" nin sistemi.
Adamlar nasil yaparim da kullaniciya bu sistemi kullandirmam kullanirkende sikinti veririm diye dusunmusler, bu sistemi yaratmislar.
Garanti Bankasi'ni da alkisliyorum, cok guzel sistemleri var.
Aynen dedigin gibi, Amerikada banka hesabina girmek icin bir kullanici adi ve sifre yeterli oluyor.

Amerikada insanlar ne zamandır internet kullanıyor türkiyede ki insanlar anca sohbet sitelerine girerler geçen hafta interaktif hesabından 40 bin ytl çeken bir kişinin mahkeme sonucu banka hatalıdır oldu daha çok güvenlik önlemi alması gerekiyormuş. E durum böyle olunca bankalar buna mecbur.

TaLiP

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
protos78 arkadaşım dün 240 euro, bugün 150 euro paypal ımı bozdu. işlemler 2 dakika içinde hızlı ve sorunsuzca gerçekleşti. Teşekkürler, saygılar, + iTrader

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5