İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Güvenlik için süreli form yollama

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar benim bir formum var (forum değil bilinen boş kutu ve gönder özelliği) ve bu forma görsel doğrulama kodu olmadan atıyorum 30 sn'de bir mesaj atılabilmesini nasıl sağlarım. Yani. 30 sn öncesine atmak isteyene atmazsınız mesajı yollamak istiyorum...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
62
Bir cozum yazmadan once boyle bir yontemi daha once gormedigimi ve pek kullanissiz oldugunu belirtmek isterim.
Belki ne yapmak istediginiz konusunda konusursak, baska bir yontem kullanisli olabilir.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Amaç herhangi bir görsel doğrulama kodu olmadan normal bir formumda spam yapmalarını önlemek..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
62
Amaç herhangi bir görsel doğrulama kodu olmadan normal bir formumda spam yapmalarını önlemek..

Gorsel olmayan, ancak duysal olan yontemi kullanabilirsin.
Tahminimce sen bu yontemlerin hicbirini kullanmak istemiyorsun.

Bu yontemleri kullanmadan birseyler yapmak mumkun ancak, spam i durduramazsin.
Proxyler uzerinden girip yapacaklarini yine yaparlar...

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Oldukça basit birşey olmasını istiyordum aslında yani forma a yazıp enter dediklerinde bile yollamalarını önleyebilmek :) Ama yine görsel doğrulama yapacaz sanırım :)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
veritabanı/text üzerinde ip adresi ve form atma zamanını kaydedip, onu daha sonra 30 saniye aralıkta kontrol ettirebilirsin. IP değiştiği zaman o da değişir. Cookie ile yap dersen ona da çare bulunur. Böyle birşey için IP değişecek adam yoktur, zaten ip değişmek 30 saniye kadar sürüyor.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
forumda bu konuda yazılmış bir kod var sanırım, caesar a ait

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
PHP:
$floodkontrol    =    "120";
if ($_SESSION[kontrol]+$floodkontrol>time()) {
$kalanzaman=$floodkontrol+$_SESSION[kontrol];
$kalanzaman=$kalanzaman-time();
echo "<script>";
echo "alert('2 dakika içerisinde 1 mesaj yazabilirsiniz. Yeni mesaj yazabilmenize ".$kalanzaman." saniye var."."');";
echo "location.href='forumoku.php?forumid=$forumid&konuid=$konuid&sayfa=ss';";
echo "</script>";
die();
}
$_SESSION[kontrol]=time();

ceviz.net'dekinin biraz daha kısa hali. şu anda aynısını kendi forumununda kullanıyorum, ayrıca yukardaki gibi 120 saniye yapmanı tavsiye ederim.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Üyelik gerektiren alanlarda bunu kullanmak işe yarayacaktır. ama ziyaretçilere açık bir form işleriminde Curl ile php_sid rastgele atanip yüklü saldiri yapilabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5