İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

güvenlik politikası ?!

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
bazı sitelerime güvenlik politikası - absürt contents sebebiyle erişim sağlanamıyor.
koçnet kullanan arkadaşlarımda böyle açıklama çıkıyor, siteyi açmıyor.

konu hakkında fikri olan var mı?

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
koçnetle çlışmaktayız bizde, websense adlı programı kullanıyorlar

web sitende bulunan bir kodun sahibi site google dizininde saks dizininde bulunabilir

yada kullandığın IP yi daha önceden bu tarz sitelerden biri kullanmıştır

kullanılan yazılımın sitesi

http://www.websense.com/

Çözüm olarak sıfır alan adı alıp parklayabilrisin (güvenlik seviyesine göre sadece alan adı kontrolü varsa yasak kalkar alternatif için)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
web sitende bulunan bir kodun sahibi site google dizininde saks dizininde bulunabilir

dmozda absürt kategorisinde yer alan bir link ekledim. bu olabilir sebep o halde.
peki siteye link eklendiği an güvenlik başlıyor mu? ya da şöyle sorayım linki kaldırdığım an erişim izni verecek mi? yoksa benim bir işlem yapmam gerekiyor mu?

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
işte o kısım koçnetin veri tabanı güncelleme keyfine kalmış diye biliyorum. misal bir siyasi partinin sitesini saks kategorisi diye yasaklıyordu, koçnete yazdık, iplemediler; bizde partiye yazı gönderdik, adamlar ne yaptılarsa yarım saatte site açıldı.

ama zaman zaman siteler bahsettiğin gibi linklerden; açılıp kapanıyorlar ama ne zamanlar güncelleniyor gerçekten bilmiyorum

ayrıca web siteni aşağıdaki formdan kategori değişimi başvurusu yapabilirsin yanlız dikkat et zararlı içerikten tamamen temizle çünkü manuel kontrol ediyorlar

http://www.websense.com/global/en/ProductsServices/MasterDatabase/URLChange.php

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
peki benzer filtrelemelerin mantığında siteden geçen bazı kelimelere göre filtreleme durumu var mı? varsa bu filtre kelimeleri öğrenebileceğimiz bir kaynak var mı?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5