İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Güvenlikte Zaaf Noktaları ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Y

YaraMaZzz

Misafir
Sorum ve sorun şu: Bir web sitesine girdiğinizde (ve dolayısıyla o web sitesinin içindeki forum,chat gibi sayfalara) sitenin sahibi ve hatta o web sitesini bir şirketin parçası haline dönüştürecek kadar işi büyütmüş ve genişletmiş olan kişi (bir şirkete dönüştürmüş kişi) yani burda anlatmak istediğim site ve şirkete tamamıyla her yönüyle sahip olan bir kişinin sitesini gezinip e-mailimizle bazı şeylere site içinde üye olduğumuzda yani e-mailimiz o sitede kayıtlı olduğunda normal şartlarda kimliğimiz açığa çıkabilir mi?

Bu kimlikten kastım;

-isim soyisimden tutun
-ülke,şehir ve hatta
-ev adresi ve hatta hatta
-çok özel kişisel bilgiler

bunları elde edebilir mi?

ederse bu kolay mı olur (web sitesine her şekilde hakim olduğundan)

ve hangi yoldan olur?

benim aklıma gelen bir tek bilgisayarın ip numarası var kişilere bilgi sağlayabilecek kaynak bakımından ama biliyoruz ki bir web sitesini yöneten kişi (kodlarıyla,scriptleriyle,sistemleriyle,açık ve gizli kontrol mekanizmasıyla vs.vs.vs....) elbette siteyi ziyaret edenlere göre çok daha büyük bilgilere sahip

Bildiğim kadarıyla şöyle uyduruk bir forum administatorü bile olsanız mesela sayaç bilgilerinden bile ziyaretçilerin bilgisayar hızına varana kadar internet sağlayıcısı,bulunduğu şehir gibi bilgileri edinebiliyorsunuz)

Ki bir şirketleşmiş bir web sitesi sahibi bundan hayli fazlasını elde edebilirmiş gibi geliyor insana..

Konuyu fazla karıştırmak istemiyorum,

webmasterlar diyeyim nelerini öğrenebilir normal bir web ziyaretçisinin?

saygılar,,,,,sevgiler,,,,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5