İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Güzel Bir yerleşim daha

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bence yinede eksik kalmış.Kategorilerin aralarındaki çizgileride kaldırıp tam google uyumu sağlayabilirlerdi.. Sanırım bunlar bilerek google reklamını ön plana çıkartmışlar.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bence çok kötü bir yerleşim. Ben sayfayı görür görmez kaçmak istedim çünkü; bir sürü text link "sitede kaybolacağım ve aradığıma ulaşamayacağım bir site" hissini uyandırıyor. Ben google veya yahoo arama'dan buraya yönlensem, ya google reklamı dışında bir yere tıklar ya da direk sayfayı kapatırdım. Bu sayfanın tıklanma oranının %4 ü geçeceğini sanmıyorum. Bu arada buraya yazılan ve "başarılı yerleşim" olarak nitelendirilen yerleşimlerin hemen hepsi "reklam olduğu belli olmayan google reklamları". İyi de başarılı yerleşim demek bu değilki.

Bi yerleşim örneği benden,
http://img241.imageshack.us/img241/7972/altmedscreenshotor0.jpg

Tabii bu örnekteki sayfa tek bir ekrana sığmayacak kadar uzun ve 3 scrollde gezilebiliyor ve her scroll de ilgisini çekecek bir google reklamı var ve google reklamlarını sayfaya tamamen uydurmak yerine, tam tersine sayfayla uyum sağlayacak ama fazlaca farkedilecek kadar farklı renkler kullanıldı.(tıklanma oranı %24 civarında )
Yalnız bu da başarılı bir yerleşim değil. Çünkü; en çok tıklamayı en alttaki alıyor ve en çok tıklama alan reklam dan önce 1 adet 160*600, 1 adet 468*60 reklam kullandığım için en sona genelde en ucuz reklamlar düşüyor. O yüzden soldaki 160*600 lük reklamın kalkması gerekiyor. Demek ki marifet çok tıklama almada da değil, marifet o sayfadan en yüksek verimi elde etmekte. Yanıldığım veya atladığım bir nokta varmı?!??

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Benim kullanmadığım tarzda bir yerleşim planı açıkcası.Ben bu tezat yerleşimi çocuk sitelerinde genelde kullanıyorum.Bunun nedenide ; bilinçli ve yaşı büyük internet kkullanıcısı, google reklamlarını bilmekte ve tıklamamaktadır.İçerikle aynı renk olan reklamlara ise, tıklama oranı daha fazladır.Ama hitap ettiğiniz kesim, küçük yaş ortlamasına sahipse, pembe renkler yada içerikle karşıt renkler çok tıklama kazandırmaktadır.

Dediğin bir şeye katılıyorum.Sayfalardan verim almak için az sayıda google reklamı kullanılmalı ve bu sayede tıklama ile alınacak para artıralabilir.Ben resimdeki gibi uzun sayfalarında taraftarı değilim.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Benim kullanmadığım tarzda bir yerleşim planı açıkcası.Ben bu tezat yerleşimi çocuk sitelerinde genelde kullanıyorum.Bunun nedenide ; bilinçli ve yaşı büyük internet kkullanıcısı, google reklamlarını bilmekte ve tıklamamaktadır.İçerikle aynı renk olan reklamlara ise, tıklama oranı daha fazladır.Ama hitap ettiğiniz kesim, küçük yaş ortlamasına sahipse, pembe renkler yada içerikle karşıt renkler çok tıklama kazandırmaktadır.

Dediğin bir şeye katılıyorum.Sayfalardan verim almak için az sayıda google reklamı kullanılmalı ve bu sayede tıklama ile alınacak para artıralabilir.Ben resimdeki gibi uzun sayfalarında taraftarı değilim.

ben her zaman tezat kullanılmalı demiyorum, yanlış anlaşılmasın. benim dediğim başarılı yerleşim demek her zaman "reklam olduğu belli olmayan google reklamları" demek değildir diyorum.çocuk sitelerim olmadığı için çocuk piskolojisi ile pek uğraşmıyorum fakat benim verdiğim örnekteki renkler çocukları cezbedecek cinsten değil. (ya bi de merak ettim, çocuk sitelerinde ne reklamı çıkıyorki, yani çocuklara yönelik reklam veren varmı? ) sayfada kullanılan diğer renklerin farklı bir karışımı. ama şu da varki özellikle sol tarafa konulan ve menüymüş gibi görünen reklam yerleşimlerinin tıklanma oranı her zaman daha fazla. bende uzun sayfaların taraftarı değilim, bu sayfanın uzunluğu SEO ile alakalı, o yüzden mecburen uzun kaldı. normalde ikiye bölünmesi gerekirdi.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bence renkler çok güzel insana tıklanma hissi uyandırıyo bi siteyi bu renklerde tasarlarsam kızmassın dimi

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bence çok zekice hazırlanmış bir sayfa ve güzel bir yerleşim.Benim merak ettiğim bunu sistemli halde neden yapmıyorlar.GEniş içerikli bir sitede bu tarz da bir yerleşim iyi gelir getirebilir.

Ben hemen başlayım :p

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ikisi de aynı kişinin sitesi heralde ama bu yasak deil benim bildiğim kadarıyla zıpkın

valla pembekedi, ben resmi görür görmez tıklıyodum son anda farkettim reklam olduğunu, ama ben o reklam ilgimi çektiği için değil hatuna bakıcam diye tıklayacaktım :) yani direk bir yanıltma var ve bence 99 kusurlu hareketten biri :)

bence çok zekice hazırlanmış bir sayfa ve güzel bir yerleşim.Benim merak ettiğim bunu sistemli halde neden yapmıyorlar.GEniş içerikli bir sitede bu tarz da bir yerleşim iyi gelir getirebilir.

Ben hemen başlayım

google amcam bi şey demediği sürece tabi ki güzel gelir getirir, sen de hesap çok nasıl olsa dene bakalım :D

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben bu konuyu google ye sormuştum yasakmı diye 2 ay sonra cavap geldi pek hoş bakmıyorlar bu tarz yerleşimlere ve eğer bunun kurallara aykırı bir hareket olduğuna karar verirsek emin olun ki biz sizi bu olaydan dolayı ya sistem dışı bırakır yada bir defaya mahsus uyarırız gibi birşey yazmışlardı kısacası g pek sıcak bakmıyor bu işe diye yorumladım ben ve çok uzun yıllardır takip ettiğim iki site verdı bu şekilde bir yerleşim kullanıyorlardı yaklaşık 3-4 ay önce her ikiside banlandı ardında biri yahoo reklamı koydu ama yahoo da çok kısa bir sürede onuda banladı şuan smiley reklamı gösteriyorlar her ikiside bence bu tarz bir yerleşim yapmadan önce çok iyi düşünün!

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
evet çok iyi yerleştirilmişler ama yasak.
google site içeriğinden ayırt edilemeyen reklam yerleşimlerini yasaklar. içeriğe uydurun ama içerik gibi göstermeyin.. bu çizgi çoğu zaman karışıtırılıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5