İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Gzip bir Database'i Normal açılmış bir vaziyete getirme

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selamlar arkadaşlar,

Elimde bir gzipped Database var, fakat bunu benim normal ziplenmemiş bir database haline getirip açmam gerekiyor. Ancak winzip ile baktığım zaman Unzip et diye bir seçenek yok, sadece "Add to Zip" diye seçenekler var. Bunu nasıl yapıcam, bana acil yardım edebilecek biri var mı?

Teşekkürler...

java

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Unix altında ssh veya telnet ile erişim yapabileceğin bir account var ise
dosyayı at oraya ve
tar -zxvf dosya.adı.tar.gz yap açılır.

oda olmassa winrar'ı indir onunla açarsın.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkürler cevap için, Ancak, Linux kulanmıyorum. Winrar da kurulu. Açmak soeun değil, Text Editör ile zaten açıyorum, görüntü olarak normal SQL dosya gibi gzip edilmiş olduğu için hepsi de karman çorman, hiç bişey anlaşılmıyor.

Benim bu gzip hali normal bi hale getirmem lazım. Yani içindeki yazoları okunabilir bir hale. Winrar da kurulu zaten, o da "arşive ekle" diye soruyor. Yani onlar da normal bir text dosyası gibi görüyor.

Billmem anlatabildim mi?

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Acaba gzip olarak edek alırken mi değişik bişey yapıyorum diye aklıma geliyor. Ama ne olabilir ki. Normal phpyadmin 'den dönüştüre gelip oradan tabloyu seçip en sağdaki "gziplenmiş" dediğimiz anda, örneğin adına "yedek" diyelim :

yedek[1].sql olarak kaydet diye, alta ta kaıt türü diye bişey çıkıyor. "Tüm dosyalar" yada "Winzip File" diye bir seçenek var. Ben normal dosyaları işaretliyorum, ama gzip olarak değil de sanki normal bir SQL dosyasıymış gibi açılıyor. Sadece açtığın zaman içi karışık yazılarla dolu, tek farkı o.

"Winzip File" olarak seçtiğim zaman ise "İnvalid Archive Directory" diye bir hata çıkıyor ve açmıyor.

Demek ki Winzip File olarak değik benim ilk yaptığım gibi yapmamız gerekiyor sanırım. Ama onu normal, sanki gziplenmeiş gibi açmam lazım tekrar ama olmadı bir türlü

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5