İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Haber Ajansları Aboneliği

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Elimde bulunan bir haber domainini değerlendirmek istiyorum ve bunun içeriğini de haber ajasnlarından ücret karşılığı almak istiyorum. Fakat hiçbiri ücretlerini açıkça belirtmiyorlar, bu da bende pazarlık usulu fiyatın belirlendiği hakkında düşüncelere yol açıyor.

Acaba içinizden temas edip fiyatları öğrenenen oldu mu? Yahut izledikleri yol nedir?

Resim ve haberleri bu ajanslardan sundukları şekli ile muhtemelen xml rss yapısında çebilecek gerekli bilgiye de sahibim, fakat hepsi resim sunuyormu bilemiyorum.

Mail vasıtası ile de birkaç yer ile irtibata geçtim, burda da bir ön araştırma yapmak istedim, birçok kişinin ilgisini çebilcek bir konu sanırım...

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Resim ve haberleri bu ajanslardan sundukları şekli ile muhtemelen xml rss yapısında çebilecek gerekli bilgiye de sahibim, fakat hepsi resim sunuyormu bilemiyorum.
Daha önce hiç abone olmadım,kodlamanızda kontrol mekanizması iyi çalışmalı yoksa hız ve performans açısından sakıncalar doğurabilir.
Muhtemelen xml de resim için bir field vardır,field yoksa haber içine gömülüyse bunu kodla kontrol yaptırıp resim var yada yok diyerekten eklemeler yapabilirsin.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bu konu benimde ilgimi çekiyor. Aslında bu konuda en iyi bilgiyi verebilecek bence ejder'dir. Malümunuz haber34.com var. Ajanslara üyeliği var.

Kendisine şimdi bir pm attım. herhalde online olunca bizi kırmayıp gerekli açıklamayı yapacaktır...

hergunkampanya

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
haber ajanslarına üye olmadan sitelerin sunduğu son dakika haberlerini kullanarak bi site yapmak da bi opsiyon olarak aklında bulunsun ;)
maliyetsiz olur ama tabi getirisi de ona göre az olur

insideman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Anadolu ajansının haber sitesi aboneliği günlük ortalama 75 haber içeren net bülten paketi aylık 150 ytl + kdv olarak sunuluyor. Açmayı düşündüğüm haber sitesi için başvuruda bulunmuştum.

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Fiyat koymamaları aslında normal çünkü çok farklı abonelik seçenekleri var. Net bülten aboneliği, il aboneliği, spor gibi çeşitli paketler var. Özellikle AA'da durum bu şekilde. İsterseniz fotoğrafları aboneliğe dahil etmeyerek daha ucuza gelmesini sağlayabilirsiniz. Fiyatlar için telefonla bilgi almanız daha sağlıklı olacaktır. Aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz.

http://www.aa.com.tr/tr/internet-editorlerine-2.html
http://www.iha.com.tr/haber/abonelik.aspx
http://www.ankaajansi.com.tr/index.php?option=com_ankaforms&t=uyelik
http://www.cihan.com.tr/abonelik.php
http://www.dha.com.tr/

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
haber ajanslarına üye olmadan sitelerin sunduğu son dakika haberlerini kullanarak bi site yapmak da bi opsiyon olarak aklında bulunsun ;)
maliyetsiz olur ama tabi getirisi de ona göre az olur

aslında zaten şu anda dediğini yapıyorum, rss lerden haber çekme de yapıyorum ama nereye kadar?

bir gün gelir biri benim rss kaynağımı çok sömürüyorsun diyebilir.

Nitekim şu halinde bile site 2-5 bin tekil arası ortalama hit alıyor, bazı günlerde hitler patlıyor.

Bu nedenle haber aboneliklerini incelemek istedim.

Zaten site de sadece o güne ait olan haberleri kategorik olarak sunuyor, başlık ve biraz özet verip esas kaynağına yönlendirme yaptığım için sorun da olmayabilir belki haber portalları açısından.

Bir nevi aracılık yapıyorum aslında, google dan trafik alıp onlara paslıyorum. Bu arada bende az da olsa nasipleniyorum ama domain güzel ben napayım:)

BU nedenle aslında haber portallarının bizzat bana gelip rss vermelerini de sağlamak da iyi bir düşünce olabilir.

AA'na mail attım bakalım dikkate alıcaklarmı...

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla genel özet geçeyim min 150 ile 500 arasında değişiyor fiyatlar daha ayrıntılı bilgi veremem adamlara saygısızlık olur. Açıktan açıklamadıkları için bunu diyorum.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
valla genel özet geçeyim min 150 ile 500 arasında değişiyor fiyatlar daha ayrıntılı bilgi veremem adamlara saygısızlık olur. Açıktan açıklamadıkları için bunu diyorum.

Şunu söylemede sakınca görmüyorsan cevaplarsan memnun olurum...

Fiyatlar alınacak haberin kategori sayısına, resim var-yok ve günlük haber sayısına göre mi değişiyor ?

Bir de haber çekim işlemleri nasıl oluyor ?

Eğer söyleyemem dersende tabiki saygı duyarım...

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynen dediğin gibi fotoğraflı olup olmamasına günlük haber saysına göre değişmekte ve konu hatta il bazında haber tarzı ayrımlar var

benim düşündüğüm iş için biraz hepsi fazla tuzlu gelceği için eski yönteme devam ediyorum.

kılıçbey2005

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abonelik ücretleri

AkrepList bende senin dediğin gibi yapıyorum. Biraz farklı olarak :D

Aynı zamanda mail ile gelen bilgileri de benle paylaşırsan memnun olurum...

Cihan haber ajansının aylık ücreti 500.- TL + KDV
Yıllık üabonelik fiyatı : 3600.-TL + KDV kredi kartına 4 taksit yapıyorlar.

haber + resim günlük 75 ile 150 haber 2 yıllık abone olunursa video haberleride yanında ücretsiz veriyorlar. 4 taksit yapıyorlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5