İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hakkınızı Helal Edin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

komsunet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nonamez' Alıntı:
hocam bende ızmırlıyım bır derdın olursa beklerım

Allah razxı olsun söylemen yeterli.. salı günü yola cıkıcağım yenifoça'da gezilcek biyerler varmı :)

Tunahan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1982/1 tertip gitmistim. Acemi birligim Izmir / Yenifoca. 2. Tabur 5. Bölük. O zamanlar boluk komutanimiz Sait AYER adinda genc bir usttegmen'di.
Ilk gunlerde cok koyar. Ozellikle ilk gece. Gidersin Nizamiye onunda beklersin. Iceri girersin. Once sigortacilar gelir. Iste sigorta yapiyoruz su kadar para karsiliginda felan diye. Sonra fazla paraniz varsa bankaya yatirin derler. Banka acik olur sabaha kadar. Akbank vardi benim zamanimda. Simdi nasildir bilmiyorum.
Sonra sana genel malzeme satarlar. Ic camasiridir, harbi'dir, esofman takimi felan filan. Bunu almak zorundasin. Param yok desen bile, diger askerlerden topluyorlar(dı.) Ayrica 2 kolundan igne yaparlar. Saglik problemin varmi diye sorarlar. Onune bir ton kagit surerler. 40 tane imza attirirlar.
Orada acayip devrecilik vardi kadrolar arasinda. Usta birliginde ot yolma olayi olmaz. (yerine gore degisebilir). Ama Yenifoca da cok olur. Biz kendimize dagci komdando degil, otcu komando derdik. Ama mevsim geregi ot yolmazsin. "Anfi" diye bir yer vardir. Egitim alanlarinda. Kisin orada geciyor(mus) cogunlukla. Uyanik olmaya bak. Birazda pskopat takil bence. (sadece kadro askerlere karsi. Rutbelilere sokmez.)
Yemin torenine mutlaka aileni cagir. 2 gunlugune de olsa disari cikmak cok iyi oluyor. Hirsizlik olaylarina cok dikkat et. 3 tane arkadas yeter de artar bile. Kimse ile fazla samimi olmamaya bak. Parani felan kimseye gostermemeye ozen goster. Yazili egitimlerde basarili olursan hicbir sorun yasamazsin. Intikal'ler olacaktir mutlaka. Cikmayabiliyorsan cikma. (Hastayim dersen kimse cikartamaz. Ama sabaha kadar kantin'in oldugu koridorda veya gazino'da fiziki egitime katilmak zorunda kalabilirsin. Intikaller cok zor gelir. (Ben tufegimi kaptirmistim mesela)
Yemin toreninden hemen once tim'ler kurulur. (eger refize olmazsan - saglik sorunun yoksa olmazsin) Eger o zamana kadar atis, spor ve yazili egitimde basarili olduysan, yapili birisi isen ve mezuniyetin var ise butun tim komutanlari seni timine almak isteyecektir. Tim komutanindan ziyade, tim icinde gorecegin elemanlara dikkat et. (Bunun icin ilk gittigin gunden sonra boluktekileri analiz etmeye calis. Tim seciminde cok yararina olacaktir.) Unutma ki timde olursan, 15 ay ayni 15 kisi ile askerlik yapacaksin.
Biraz da spor'un iyi ise babalar gibi askerlik yaparsin. Acemi birliginde bilgisayar bildigini soylemezsen iyi olur. Usta birliginde soylemek iyi olur. 3/6 ay belki ezilirsin ama, geri kalan zamanlarda kral olursun.
Foca'da carsiya ciktiginda bol bol menemen yersin. Kartalkaya dagina benden de selamlar soyle ;) Orada cok duyarsin, gorursun Kartalkaya dagini.
Foca hakkinda sormak istedigin birsey olursa, PM atabilirsin

Bol bol bagirirsin. Simdiden ezberle ;

Daglara atariz pusu.
Haram oldu gece uykusu.
Komando ya bir yudum su,
Vermezmisin Izmir kizi..

;)

Simdiden hayirli teskereler.

komsunet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
walla duygulandım cok güzel anlattın allah razı olsun bilgin için.. eminim güzel geçiceğine sonuçtu herkezz askerlilk yapıcak zoru veya kolayı farketmez herşeye hazırım.. Şimdi bazıları diyecekki görüceğiz askere gidiceğinden tabiki herkezin bi anda pişman olduğu şeyler olabilir ama ben macera yaşamayı severim.. başka ne diyim allah razı olsun tunahan

Bana geziceğim bi yer söylermisin salı günü 23:45 de cıkıcaz yola arkadaşlarla sabah ordayız herhalde terminalde inmeyi düşünmüyoruz 5 10 km geride iniceğiz + bizim oraya gittiğimizde geziceğimiz bi yer biliyormusun güzle felan filan :)

Tunahan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tepecik :)
Asker olarak Izmir'e gidenler ilk once Tepecik denilen yer'e giderler.
Acikcasi orada genelev var :)
Ben gitmedim ama ; Bornova yi herkes cok guzel diyor. Oraya gidebilirsiniz.
Aliaga guzeldir. Yesilyurt guzeldir. Ama Yesilyurt uzaktir Foca ya.
Inzibatlar felan terminalde cevirirse, sakin tirsma. Aksama kadar vaktim var de. Ama kibar bir dil ile konus. Ben yemin toreninde 2 gun yat iznine ciktim. Normalde Foca disina cikmak yasak dediler bize. Babamla beraber Yesilyurt a gittik. Oraya giderken Izmir terminalde inzibatlar sordu hayirdir diye felan. Bana kalsa sizene diyecektim. Babam kibarca anlatti durumu. Sorun cikmadi. Onemli : Eger yemin toreninde ailenden birisi gelecekse, sana sivil elbise getirsin. Tektip ile cikartirlar normalde. Disari cikinca degisirsin ustunu.

komsunet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
efet bornovada arkadaşım var saten ziyaretçimde var allaha şükür. Genelev ihtiyacım yok :) bilgilerin için saolasın dostum.

iyi çalışmalar
Saygılarımla

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5