İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Haksız ve gereksiz verilen İtradeler Hakkında

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Merhaba Değerli İyinet Üyeleri,

Son zamanlarda gelen öneriler ve şikayetler içinde, bir çok haksız itrader şikayeti yer almakta. Bunun önüne geçmek için bu başlık altında, aldığınız haksız itradeleri ve haksız verildiğini kanıtlarınız beraber konu altına yazınız. Bu durumda gereken işlem yapılacaktır.

İyi çalışmalar.

konuralpd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
q72 adlı üyenin haksız traderini buldum.

7246q72.jpg

Resim link: http://img380.yukle.tc/images/7246q72.jpg

Tek alışveriş 2 trader haksızca gözüküyor.

beto07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
http://forum.iyinet.com/istek-sikay...eginin-yapilmasini-istiyorum.html#post1091145

Arkadaş haklıdır. 10 dakika silmek diye bişey olmaz, silseniz bile yeniden ekleyip iTraderinizin silinmesini rica edebilirsiniz. Kaldı ki tekrarında daha ağır cezalar alırsınız.
Şikayet bölümünde trade şikayet konusuna mesaj atabilirsiniz.

Uyarı ve önerinize uygun olarak linki ekledim ve konuda da nedenini açıklamıştım.

itradeimin düzeltilmesini istiyorum.

beto07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Merhaba Değerli İyinet Üyeleri

Son zamanlarda gelen öneriler ve şikayetler içinde bir çok haksız itrader şikayeti yer almakta ve bunun önüne geçmek için bu başlık altında aldığınız haksız itradeleri ve haksız verildiğini kanıtlarınız beraber konu altına yazarsanız, hemen işleme başlayıp itradeleri silebilir ve temiz bir forum oluşturabiliriz.

İyi çalışmalar.

Ayrıca bir şikayet konusu açmak istemiyorum. eğer verdiğim bilgiler yetersizse daha fazla delil sunabilirim. mr.kurtbey'e -itrade vermek istiyorum karşılık olarak değil yaptığı haksızlıktan dolayı. itradimi düzeltebilir misiniz?

roymand

0
İyinet Üyesi
Reaction score
21
burda haklı olan kişi mk kurtbey'dir daha fazla bence itirazda bulunmayınız +rep verdim hocam

beto07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
neyin şikayet konusunu açıyorsun be adam, linkimi kaldırdığın içinmi? haksızlık yapan benmiyim senmisin? hem linkimi kaldır hemde tereyağı gibi üste çık ne yüzsüz adamsın sen ya linki kaldırılan kişi, linkini kaldıran kişiye -itraider verme hakkına sahiptir. link değişimi kurallarını okumadın heralde. -itraider veriyorsam link değişimi kuralları çerçevesinde veriyorum. sen neye dayanarak bana -itraider veriyorsun? yüzsüz insan gördümde senin kadar yüzsüz'ünü görmedim.

Yöneticilerden birisi geldiği zaman hepsini açıklayacam. Panik yapma bu kadar.

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Link yeniden eklenmiş ve iTrade "bi daha kaldırmazsanız iyi olur" şeklinde verilmiş. iTradei kaldırdım. Tekrarı halinde -iTrade verirsiniz.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Hatasizcool adlı üyeye 3 adet gereksiz itrader verilmiştir, ortada herhangi bir ticaret bulunmamaktadır. Ücretsiz olarak banner yapmış bu sebeple itrader verilmiştir.

Hatasizcool itrade sayfası : http://forum.iyinet.com/itrader.php?u=35011
buark9 itrade sayfası : http://forum.iyinet.com/itrader.php?u=35022
Chaos itrade sayfası : http://forum.iyinet.com/itrader.php?u=27640
yigitturan80 itrade sayfası : http://forum.iyinet.com/itrader.php?u=32348
Hatasizcool itrade sayfasından ekran görüntüsü :
mk7ynb.png

Buark9 itrade bölümünden ekran görüntüsü :
2h3zp51.png

10 kişiye ücretsiz banner yaparım konusu : http://forum.iyinet.com/ucretli-tasarim-isleri/169125-ilk-10-kisiye-ucretsiz-banner-yapilcaktir.html
yigitturan80 mesajı : http://forum.iyinet.com/1096624-post3.html
buark9 mesajı : http://forum.iyinet.com/1096626-post5.html

chaos a ait mesajı bile bulamadım.
Kolay gelsin

aradinmi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
NaberPampa adlı dolandırıcı benim kendisinin 330 dolar çaldığımı yazıp trade vermiş. Ona verdiğim Pozitif tradenin geri alınması ve bana verdiği negatif tradenin düzeltilmesini rica ediyorum. Şikayet bölümüne şkayetimizi yaptık zaten. Daha önce bir çok kişiyi dolandırmış.

GameStaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
NaberPampa adlı dolandırıcı benim kendisinin 330 dolar çaldığımı yazıp trade vermiş. Ona verdiğim Pozitif tradenin geri alınması ve bana verdiği negatif tradenin düzeltilmesini rica ediyorum. Şikayet bölümüne şkayetimizi yaptık zaten. Daha önce bir çok kişiyi dolandırmış.

NaberPanpa isimli üye ücretini peşin ödediğim halde paneli teslim etmemiş ve kendisine - trade verdiğim için bana ödeme yapmadı diye - trade vermiştir.. Halbuki ücreti peşin aldığını bu ilgili konuda kendisi belirtmiştir.. - trademin düzeltilmesini rica ederim..

A

a.ışık

Misafir
önemle arz ediyorum

DurumBegeni kullanıcı adlı kişi şu konuda yardım istemişti.
Kendisi forum içerisinde pm ile msn adresini göndermiş, msn'de konuşmlarımızda çok yalvarıp benden 2.50 dollar borç paypal istemişti.
Ben de paypal bakiyemde olmadığını fakat kredi kartımdan çektirip ona gönderebileceğimi söyledim. Normalde böyle çoluk-çocuk bebelere yardım etmem fakat o kadar yarvardı ve o kadar insancıl duruyordu ki, merhamet ettim dayanamadım..
Normalde hiç huyum değildir, sizler tanıyorsunuz ne kimseden borç istedim nede kimseye borç veririm şu güne kadar! Zaten o kadar yıl bu forumdayım, tek 1 eksi eTicaret paunı almış değilim!
Neyse konumuza dönelim, arkadaş dün için saat akşam sekizde borç olarak aldığı paypal'ı 4.50 dollar olarak geri göndereceğini söyledi. Zaten konuyu incelerseniz de öyle açmış: Beyler Çok Acil Paypal US$2,50 lazım çok acil karşılığı US$4,50 Olur..
Hay merhametimi ne yapayım ben! Keşke insanlık yapmasaydım.. Bırakın 4.50 dollar geri göndermeyi, arkadaşın hiç izini dahi göremedim dünden beri..
Ben de eksi eTicaret kullandım, doğal hakkım ve haklı olarak. Fakat arkadaş, bana eksi eTicaret kullanmış. Ben haklı o haksız olduğu halde!
Dediğim gibi, keşke insanlık yapmasaydım! Pişmanım.. Şimdi bu durumu yönetime önemle arz ediyorum ve gereğinin yapılmasını acilen talep ediyorum. Lütfen.

floppy

1
İyinet Üyesi
Reaction score
7
http://forum.iyinet.com/link-degisim/71764-pr2-den-pr2-ustu-link-degisimi.html

bu linkde, link değişimnde sıkıntı yaşamıştım arkadaş 2007 de ticaret yapmamaıza ragmen - vermiş

Ticaretinizi yaptığınız tarih, -1 ticaret puanı vermesine engel değildir. Eğer ticarette sıkıntı çıktıysa 10 sene sonra da verebilir. Mağdur olanın refahına kalmış bir şeydir.

DurumBegeni kullanıcı adlı kişi şu konuda yardım istemişti.
Kendisi forum içerisinde pm ile msn adresini göndermiş, msn'de konuşmlarımızda çok yalvarıp benden 2.50 dollar borç paypal istemişti.
Ben de paypal bakiyemde olmadığını fakat kredi kartımdan çektirip ona gönderebileceğimi söyledim. Normalde böyle çoluk-çocuk bebelere yardım etmem fakat o kadar yarvardı ve o kadar insancıl duruyordu ki, merhamet ettim dayanamadım..
Normalde hiç huyum değildir, sizler tanıyorsunuz ne kimseden borç istedim nede kimseye borç veririm şu güne kadar! Zaten o kadar yıl bu forumdayım, tek 1 eksi eTicaret paunı almış değilim!
Neyse konumuza dönelim, arkadaş dün için saat akşam sekizde borç olarak aldığı paypal'ı 4.50 dollar olarak geri göndereceğini söyledi. Zaten konuyu incelerseniz de öyle açmış: Beyler Çok Acil Paypal US$2,50 lazım çok acil karşılığı US$4,50 Olur..
Hay merhametimi ne yapayım ben! Keşke insanlık yapmasaydım.. Bırakın 4.50 dollar geri göndermeyi, arkadaşın hiç izini dahi göremedim dünden beri..
Ben de eksi eTicaret kullandım, doğal hakkım ve haklı olarak. Fakat arkadaş, bana eksi eTicaret kullanmış. Ben haklı o haksız olduğu halde!
Dediğim gibi, keşke insanlık yapmasaydım! Pişmanım.. Şimdi bu durumu yönetime önemle arz ediyorum ve gereğinin yapılmasını acilen talep ediyorum. Lütfen.

Farklı bir başlık altında değerlendiriliyor.

bilteksis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
20
ŞEREFSİZ, NAMUSSUZ, İTİN TEKİ gibi kelimelerin şahış tarafından bir başka şahısa internet oramında dahi olsa kullanılması yasalara göre suç teşkil etmektedir. iyinet forumlarında bir çok kelime forumlarda yazılmaması için yasaklı iken niçin trade sisteminde bu kelimeler yasaklı değil.

Kaldı ki almış olduğum bir adet olumsuz trade de haksız yere verilen tradedir.

Nedeni ise tradeyi veren kişi tarafımızdan hosting ve domaini ortağı ile almıştır. Banka hesabımıza ortağı kendi adı soyadı ile ödeme yapmıştır. Ancak anlaşma tradeyi veren kişi ile iyinet forumları aracılığı ile olmuştur. Sonrasında ortaklar arasında oluşan problem yada ayrılık her ne ise bu durum bizi alakadar etmez.

Ödemeyi yapan kişi host ve domaini istemiştir. Bizde dogal olarak odemeyi yapan kişiye domain ve hosting i aktardık. Ancak olumsuz tradeyi veren kişi bu durumu sinirlenmiş olmalı ki host ve domaini baskasına devir ettigimizi idda ediyor. Bu durumun çözüleceğinden eminim.

Haksız yere verilen bu tradenin kaldırılması durumunda herhangibir durum olmaz ancak ole bir sey olmaması durumun da da iyinet teki bu kişiyi dava edecegim. Bilgileri iyinet vermedigi icin bu durumu dilekcemde dile getirecegim.

Ancak bu haksız yere verilen ve karalama kampanyası yapılarak verilen tradenin silinmesi taraftarıyım. Ki iyinet bunun için gereken işlemi yapacaktır.

Sektorde 2005 yılından beri ayaktayız ve 3 kurus host ve domaini niçin baskasına devir edelim o ayrı bir mevzudur.

Acil ilgilenilsin.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
ŞEREFSİZ, NAMUSSUZ, İTİN TEKİ gibi kelimelerin şahış tarafından bir başka şahısa internet oramında dahi olsa kullanılması yasalara göre suç teşkil etmektedir. iyinet forumlarında bir çok kelime forumlarda yazılmaması için yasaklı iken niçin trade sisteminde bu kelimeler yasaklı değil.

Kaldı ki almış olduğum bir adet olumsuz trade de haksız yere verilen tradedir.

Nedeni ise tradeyi veren kişi tarafımızdan hosting ve domaini ortağı ile almıştır. Banka hesabımıza ortağı kendi adı soyadı ile ödeme yapmıştır. Ancak anlaşma tradeyi veren kişi ile iyinet forumları aracılığı ile olmuştur. Sonrasında ortaklar arasında oluşan problem yada ayrılık her ne ise bu durum bizi alakadar etmez.

Ödemeyi yapan kişi host ve domaini istemiştir. Bizde dogal olarak odemeyi yapan kişiye domain ve hosting i aktardık. Ancak olumsuz tradeyi veren kişi bu durumu sinirlenmiş olmalı ki host ve domaini baskasına devir ettigimizi idda ediyor. Bu durumun çözüleceğinden eminim.

Haksız yere verilen bu tradenin kaldırılması durumunda herhangibir durum olmaz ancak ole bir sey olmaması durumun da da iyinet teki bu kişiyi dava edecegim. Bilgileri iyinet vermedigi icin bu durumu dilekcemde dile getirecegim.

Ancak bu haksız yere verilen ve karalama kampanyası yapılarak verilen tradenin silinmesi taraftarıyım. Ki iyinet bunun için gereken işlemi yapacaktır.

Sektorde 2005 yılından beri ayaktayız ve 3 kurus host ve domaini niçin baskasına devir edelim o ayrı bir mevzudur.

Acil ilgilenilsin.

İtrade mesajında kullanılan kelimeler yüzünden silinmiştir. Kişiye bu konu ile ilgili uyarı ve aynı zaman da bilgi verilecektir. Geldiğinde, kurallar dahilin de - ticaret puanı verme hakkı bulunuyor. Bu konu tekrar yaşanırsa, iki taraftan da kanıtlar istenecektir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5