İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Halen Firefox 2 Kullanan Var Mı?

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
ben 2 yi geri yükledim şimdi , 3 fazla kullandıkça artan geçmiş kayıtları yüzünden gereksiz yere çok kasıyor.

Virtuozzo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Firefox 2'nin 3'ten daha iyi çalıştığını söyleyenlerin yanıldıklarını söylemek isterim.
Stabilite olarak da 3, 2'den çok daha stabil.
Fakat 2-3 geçişlerinde gözden kaçan ve 3'ü de 2 gibi hantal ve non-stabil yapan bir nokta var; bu da 2'den 3'e yükseltme yapmaktır.
Eğer 3 versiyonunu kullanacaksanız 2 versiyonunu bilgisayarınızdan kaldırın, bütün dosyalarını temizleyin, ardından Firefox 3'ü sıfırdan kurun.
Farkı göreceksiniz.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
firefox 2 Kullanıyorum ve gayet memmunum herhangi bir geçiş yapmayı düşünmüyorum. İlk çıktığı zamanlar test etmek için kullanmıştım, arama çubuğu hoşuma gitmemişti. Daha sonraları oldbar dı sanırım böyle bir eklenti ile eski arama çubuğu geri geliyordu fakat ben bir türlü sevmedim ve yeniden firefox 2 ye geçiş yaptım.

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben kullanıyorum, eklentilerde bazen 3 te sorun yaşadıgım icin 2 daha ideal benim için.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
FF3 yerine FF2 kullananlara benden de bir tavsiye, FF3 kesinlikle FF2 den kat kat iyi bir tarayici. FF3, FF2 de olmayan bir suru ozelligi tasirken binlerce hatanin da duzeltildigi bir surum.
FF3.1 i bugun denedim, fena degil. Ama nedense FF3.0.4 sanki daha stabil gibi geldi. FF3.1 kullanicilarindan hizin cok daha arttigini duymustum, ama bu farki ben henuz goremedim.

FF3 yerine FF2 kullananlarinin bilgisayar ozelliklerini yazmalarini isteyecegim. Merak ettim acaba donanim ve isletim sisteminden mi kaynakli bu tercihler...

Benim conf: XP SP3 + 2Gb RAM + 80Gb 5K HDD (makinada ek olarak IE7, Safari ve Opera da mevcut) + KIS 2009

PrOgRaMmeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar FF3 FF2 den kat kat iyi bir tarayıcıdır memory leak hataları FF2 de çok daha fazla vardı. FF2 nin desteklediği teknolojiler FF3 e göre az.

FF3 her zaman FF2 ye göre daha modern bir browserdir.

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ff2 kullanıyorum
pc özelliklerim:
xp pro sp3, intel celeron cpu, 2.66 ghz, 768 mb ram, 40 gb hdd

TuRKuaZz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
FF3 kullanıyorum. Kullanmamım en büyük nedeni adres çubuğundan önceki girdiğim sitelerden anahtar kelime girerek ayırt yapmam.

Arada bir kasıyor ama idare eder yani.
p4 2.8 ghz, 512 mb ram, sp2, kav 7, bi de fanı bozuk 128 mb ekran kartı :D

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
FF3 kullanıyorum. Kullanmamım en büyük nedeni adres çubuğundan önceki girdiğim sitelerden anahtar kelime girerek ayırt yapmam.

Tabi yaaa.. Ben de birşey değişmiş ne değişmiş diyordum, bu yoktu dimi önceden evet evet biliyodum hayır şimdi farketmedim hep biliyordum hayır hayır

desperado64

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

Arada bir kasıyor ama idare eder yani.
p4 2.8 ghz, 512 mb ram, sp2, kav 7, bi de fanı bozuk 128 mb ekran kartı :D

aynen hocam o gezinti çubuğu benimde hoşuma gidiyor.....birde yer imlerini yedekleyebiliyorsun ya o daha çok hoşuma gidiyor :D birde şifre yedekleme olsaydı, her neyse onu da password exporter hallediyorum.....:D

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
FF3 kullanamayanlarin genel sorunu sanirim belleklerinin az olmasi.
Firefox IE den 2 kat fazla bellek kullaniyor.
Fazla bellek kullanmayi kotu bisey olarak algilamayin.
Makinanizda yeterince bellek varsa birakin programlar bellek kullansin. Bellek Harddiskten 30 kat hizlidir.
1Gb altinda belleginiz varsa 1 yada 2 ye yukseltin, performans farki verdiginiz paraya degecektir.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
512 MB RAM var laptopumda FF3 kullanıyorum. Adres çubuğuna adresi yazmaya baslar baslamaz 2 saniyelik bir donma oluyor bilgisayarda her seferinde :D

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
512 MB RAM var laptopumda FF3 kullanıyorum. Adres çubuğuna adresi yazmaya baslar baslamaz 2 saniyelik bir donma oluyor bilgisayarda her seferinde :D

Sanirim bu yavas internet hatlarindan kaynaklaniyor.
Asagidaki islemi yaparak bu sorundan kurtulabilir ve FF3 adres cubugnu FF2 gibi kullanabilirsiniz:

1. adres cubuguna about:config yazip entera basin

Cikan ekranda "Tamam dikkatli olucam" deyip devam edin.

image6.png

2. filter: kismina urlbar yazip devam edin

image-thumb1.png

3.
browser.urlbar.matchOnlyTyped i true yapin ve browser.urlbar.maxRichResults i 1 yapin.

image-thumb2.png

Kaynak: http://www.pcmech.com/article/firefox-3-disable-the-smart-location-bar-sort-of/

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5