İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Halen Firefox 2 Kullanan Var Mı?

mcloft

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
FF3 kullanıyorum 2'ye göre çok daha hızlı.Yüksek bellek ile bu daha iyi anlaşılıyor.

Core2duo 2.6 ghz , 8 gb ram , 4 tb harddisk.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet bence yavas internet hatlarıyla alakası yok. ben adres çubuğuna iyinet yazdığımda daha önce içinde iyinet geçen adresleri arıyor otomatik olarak. bellek de az geldiği için kitleniyor :) özelliği kapatırsam düzelecek ama çok sık kullanıyorum o özelliği o yüzden 2 saniye önemli değil :eek:

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
iyinet bence yavas internet hatlarıyla alakası yok. ben adres çubuğuna iyinet yazdığımda daha önce içinde iyinet geçen adresleri arıyor otomatik olarak. bellek de az geldiği için kitleniyor :) özelliği kapatırsam düzelecek ama çok sık kullanıyorum o özelliği o yüzden 2 saniye önemli değil :eek:

Adres cubuguna her harf girdiginde ayni google suggest te oldugu gibi internet uzerinden bir veritabanina ajax turu bir sorgu gonderiliyor. Internet baglantiniz yavas ise bu islem FF3 u yavaslatabilir.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Internet üzerindeki veritabanına mı? Benim bildiğim daha önce ziyaret ettiğim sayfalar içerisinde arama yapıyor.

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
FF 3.0.4, 6 pencere açık ve kullanılan ram: 124mb gerçekten çok fazla, eski sürümlerde bu tür problemler yoktu. Ancak yavaşlık konusunda şikayetim yok, KIS 2009, standart vista servisleri v.s hepsi toplam 800mb tuttuğu halde makine uçuyor.

makine özellikleri:
core2duo 1.6ghz, 2gb ram.. OS: vista home premium

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
FF 3.0.4, 6 pencere açık ve kullanılan ram: 124mb gerçekten çok fazla, eski sürümlerde bu tür problemler yoktu.

makine özellikleri:
core2duo 1.6ghz, 2gb ram.. OS: vista home premium

FF3 u hizli yapan da bu, bence bu bellek olayina kotu biseymis gibi bakmayin.
Ornegin bir Oracle/Sybase veritabanini 256Mb lik bir makinaya kurarsaniz, calisir.
Ama ayni makinaya 8Gb bellek eklerseniz, Oracle/Sybase i de o bellegi kullanacak sekilde ayarlarsaniz, islemler cok daha hizli olmaya baslar.

Bellek ve cache donanim icin cok onemlidir arkadaslar. Bellegin bu kadar ucuz oldugu bir donemde adamlar size kat kat hizli calisan bir tarayici sunabiliyorlar.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim teknolojiyle hiç alakam yok, yeni bir sey almaktan da nefret ederim. Bu laptop düğmeye basınca açılmayana kadar kullanırım :) en az 2 sene daha götürür beni. Zaten tek kullandığım Firefox, Filezilla ve notepad :)

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
o halde FF'de artık zengin donanıma hitap ediyor diyelim..

tek umudumuz Chrome :p

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Aynı yavaşlama sorununu bende dile getirmiştim bu suggest sorununu, 2 yi geri yükledim.Ben makineyi kendim için aldım ff için değil :p

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
FF3'ü Şiddetle Tafsiye Ediyorum. Hiç anlamayan bir insan bile upgrade edilen ve yapılan yamaları görür.

Ayrıca FF2 Güncelleştirmeleri Durduruldu.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
benim makina sağlam yazmıyım şimdi özellikleri olan var olmayan var :D
Bir tek şey haricinde hiç sıkıntı yaşamıyorum. Oda saçma sapan zamanlarda kitlenmesi. Buna hiç anlam veremiyorum. Bazen bir bakıyorum cpu tavan yapmış bazen ona bile bakamıyorum reset gerekiyor. Örneğin burası...Herşey aynı değişen bişi yok. Şu kia reklamı bile değişmemiş. Ama bazen kitlenip kalıyor

Virtuozzo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Özellikle flash animasyon reklamlardan dolayı Firefox'un fazla CPU harcamasına engel olmak için AdBlock Plus, her Firefox'da kullanılması gereken bir eklenti.
Bu eklenti ile sitelerin yüklenme sürelerinin de gözle görülür derecede azaldığını göreceksiniz.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İyi veya kötü yanları bir yana fena halde alıştım Firefox'a ufak tefek hataları da olursa olsun artık. :)

Daha olumsuz bir durumla karşılaşmadım ama bazı arkadaşlarım makineyi yavaşlattığını söylüyorlar.

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İşine gelen Firefox 2.x.x serisini, isteyen Firefox 3.x.x kullansın :) Ama sanırsam Firefox 3.x.x serisinin tutarlı sürümü yani işte bu 3'tür denilecek sürümüne daha gelinmedi.

Tutarlı sürüm yerine başka birşey deniliyordu fakat unuttum :) Firefox 3.x.x serisini tam olarak "işte budur" denilene kadar kullanmayacağım :)

kemal_78

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fasterfox firefox 3 ile uyumlu olmadığı için 2 xx kullanıyorum.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 3 gün önce ff3 e geçtim fakat en kısa zamanda ff 2 ye dönüş yapıcam tek sorun ff2 nin en son yayınlanan sürümünde css hatası olması.. kaydırıyor bazen.. ama ff3 gerçekten core 2 duo 2 ghz (ghz oluyodu heralde:S ) 1.5 gb ramli laptopu tek başına öldürebiliyor..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5