İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hamsi tüketen daha zeki

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
170754hamsi_tava%5B1%5D.jpg

İyot açısından son derece zengin olan hamsi zeka gelişimine de çok faydalı.

Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Beslenme Uzmanı Doç.Dr. Ekrem Algün, 'Hamsi bir protein deposu. Yağı da Omega 3 asitleri açısından çok faydalı. Kalp ve damar hastalıklarından koruyor. Bir takım yağlar damar kireçlenmesi ve kalp hastalıklarına yol açarken, balıklarda tam tersine bu yağların tüketilmesi kişiyi kalp hastalıklarından koruyor'dedi.

Hamsinin, insanlarda normal büyüme ve gelişme ile beyin ve vücut işlevleri için son derece gerekli bir element olan iyot açısından da zengin bir besin olduğunu anlatan Ekrem Algün 'İyotu az tüketenlerin zeka oranı da düşük oluyor. Zeka gelişimine büyük faydası vardır'dedi.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
hamsi iyot zengini olmasaydı kimbilir neler olurdu :p

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Hamsi sadece lezzetli bir yiyecek değildir, bir yaşam tarzı, sosyal bir etkinliktir, fenomendir,... :p

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
170754hamsi_tava%5B1%5D.jpg

İyot açısından son derece zengin olan hamsi zeka gelişimine de çok faydalı.

Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Beslenme Uzmanı Doç.Dr. Ekrem Algün, 'Hamsi bir protein deposu. Yağı da Omega 3 asitleri açısından çok faydalı. Kalp ve damar hastalıklarından koruyor. Bir takım yağlar damar kireçlenmesi ve kalp hastalıklarına yol açarken, balıklarda tam tersine bu yağların tüketilmesi kişiyi kalp hastalıklarından koruyor'dedi.

Hamsinin, insanlarda normal büyüme ve gelişme ile beyin ve vücut işlevleri için son derece gerekli bir element olan iyot açısından da zengin bir besin olduğunu anlatan Ekrem Algün 'İyotu az tüketenlerin zeka oranı da düşük oluyor. Zeka gelişimine büyük faydası vardır'dedi.

şimdi gidicem pazara 2 kilo hamsi alcam bi tava hamsiyi tek başıma yiycem :D yanlız sabaha google adsense 100 $ yapmazsa senden alırım parayı haberin olsun :D

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla canım hamsi çekti heee...Memlekete gider gitmez hamsi turşusuna aman pardon bugulamasına gömülecem ;)

ceycey45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hamsı guzelde zeka gelıstırdıgını zannetmem gelıstırıyorsa da gece 00:00 a kadar :D

aytuggg

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yorumlara bakılırsa hamsici arkadaşlar çokmuş :)

hamsifan.com diye bi site mi açsam :p

Tuyra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Karadenizli arkadaşlar hakkında neden olumsuz dedikodular var o zaman :p

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Haçan noli la burda...Kim ne derse desun ula, aslimu inkar edemem ;)

From Samsun,Ordu :)

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
kılçıklarını ayıklayan olunca güzel oluyoda normalde büyük balıkları daha çok seviyorum ben bide tatlı su balıkları da çok güzel oluyor

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ufak hamsileri tavada kızartıp kılçıklarıyla beraber çerez gibi lüpletince tadından yenmiyor. Daha geçen yemekte çıktı, yanında bide cacık içtim hemde zehirlenmedim, daha ne olsun ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5