İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hangi accounttan mail gönderiliyor tespiti nasıl yapabilirim :s

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
serverimdaki hesaplardan birinde heryere mail gonderebilien bir script var ve spam atiliyor heryere

hangi hesap uzerinden maillerin gittigini nasil tespit edebilirim?

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
email server (normalde) hangi hesaptan nereye email gönderdiğinin logonu tutar.

email server müdahalenizde ise loglarını inceleyin.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
yardım için teşekkürler..

exim kullanıyoruz bu dediğiniz işlemi nasıl yapabiliriz detaylı bilgi verebilirmisiniz?

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SargeT' Alıntı:
yardım için teşekkürler..

exim kullanıyoruz bu dediğiniz işlemi nasıl yapabiliriz detaylı bilgi verebilirmisiniz?

exim nasıl loglama yapıyor bilmiyorum bilen arkadaşlar cevap verir umarım.
benim kendi kullandığım email serverda loglara (email server admin) panelinden ulaşabiliyorsunuz.
Ayrıca email serverın kurulu olduğu dizinde log dosyaları .txt formatında oluyor. Admin panelini kullanmadan da ilgili klasörden içeriğini görebiliyorum.

fakat şöyle birşey var loglama ayarını ben kendim açtım. İlk kurulumda o ayar kapalı geliyordu.

Saygılarımla

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
serverde cpanel varsa WHM de root giriş yapıp e-mail bölümünde istatistiklere ulaşabilirsin

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nasıl olduğunu bilmiyorum ama bir müşterimin cgi-bin klasörüne mail.pl diye bir dosya yüklenmiş ve sürekli e-posta gönderiyordu. onu bulmam biraz zaman aldı ama sonra sorun çözüldü.

büyük ihtimalle bu tür bişeydir.

cpanel varsa, whm nin e-posta bölümünde istatistiklerden bulabilirsin. ayrıca mail queue sayfasında bekleyen tüm mailleri gösterir. detaylarında gönderen ve giden adres görünür. belki yardımcı olur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5