İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hangi cep telefonu ?

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SONY ERICSSON K790i

Fiyat ve özellik olarak diğer telefonlardan bir adım önde.

SAMSUNG D900

Tasarımı güzel, özellikleri fazla, fiyatı yüksek.

NOKIA N71

Bilindik özellikleriyle Nokia. Sağlamlığı sebebiyle listeye ekledim.

SAMSUNG P850

Değişik bir tasarım, fakat fiyat yüksek gibi.

SONY ERICSSON W810i

Güzel özellikleri var, fiyatı da uygun.

Hepsiburada'dan 5 tane telefon çıkarttım. MOTOROLA V3x 'e baktım biraz hassas gibi geldi, o yüzden listeye eklemedim.

Telefonda aradığım özellikler; kamera, mp3 çalar, uzun pil süresi ve sağlamlık. Sağlamlık diyorum çünkü ilk çıktığı zamanlar Nokia 6600 almıştım ve hâlâ onu kullanıyorum. Kaç defa yere düştü sayısını ben unuttum :) Aslında kapaklı bir telefon almak istiyordum. Fakat istediğim özelliklerde sağlam bir şey bulamadım. Öyle pek telefon değiştiren birisi de değilim. Aldım mı tam almak istiyorum, beni şöyle 3-4 sene idare etsin :)

Evet, şimdi de sizlerden yorum alayım. :) Hangi telefon ve neden ?
900-950ytl'ye kadar limitim var. Yukarıda yazdığım özelliklerde bir telefon öneriniz varsa yazarsanız çok sevinirim.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
sony ericson a bi türlü ısınamadım.. Mesai arkadaşımda var. şansa bakarmısın ilk ve ikinci telefonuda listede ilk telefonu k790i idi güzel hoş teelfon resim video ses kalitesi oldukça iyi ama işte menü sü bana çok zor geldi... şuanki kullandığı w810i onada ısınamadım menü felan aynı sadece biraz daha ek özellikleri felan var bide tuş takımı hoşuma gitmiyor tuş takımı olarak nokia üzerine tanımam... nokia nın modelini ilk defa görüyorum ama hoş birşeye benziyor sende ısındıysan nokia tavsiye ederim her zaman için.. yada bi farkım olsun diyosan i-mate pocket pc alabilirsin :p

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nokia'ya ısındım fakat bıktım. Herkesin elinde oyuncak gibi nokia'nın belli başlı modelleri var. 2-3 ay geçmeden son çıkan modeller de çocukların eline düşüyor. Farklı bir şeyler istiyorum açıkçası :) w810i daha sportif duruyor, K790i ise daha ciddi. D900 pahalı, n71 çok klasik. P850 ise değişik. Bakalım son seçimim ne olacak :p

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
valla dostum o kadar para verme bence hiç...al orta halli bişi gitsin...gaza gelip bende verdim bi ton para zamanında hiç bi işime yaramıyo şimdi

F

fatihhk

Misafir
farklı bir şey istiyorsan benq-siemens ef81 e bir bak
v3 ün şıklığı+ çelik kasa+3g desteği+artırılabilir hafıza vs. vs. ve kimsenin eline düşen bi telefon değil.
sıfırı biraz pahalı gelebilir ama ikinci elini bulabilirsen kaçırma derim;) almazsanda bana söyle:D

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
motorola L7 ve L6 ya baksana fiyatları çok düşük bunlara göre.. pek telefondan anlamam sadece güzel görünüyo ve saydıgın özelliklerde var diye hatırlıyorum...

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
farklı bir şey istiyorsan benq-siemens ef81 e bir bak
v3 ün şıklığı+ çelik kasa+3g desteği+artırılabilir hafıza vs. vs. ve kimsenin eline düşen bi telefon değil.
sıfırı biraz pahalı gelebilir ama ikinci elini bulabilirsen kaçırma derim; ) almazsanda bana söyle: D

ef81 de güzelmiş. Onu da kafamdaki listeye ekliyorum :)
v3 de iyiymiş. Çelik kasa olduğunu bilmiyordum. Tamam kasası çelik de, malzeme kalitesi nasıl acaba ? 1-2 defa düşünce plastik bölgeler çelikten ayrılmasın sonra, kullanan var mı :rolleyes:

motorola L7 ve L6 ya baksana fiyatları çok düşük bunlara göre.. pek telefondan anlamam sadece güzel görünüyo ve saydıgın özelliklerde var diye hatırlıyorum...

Kamerası VGA, 640x480 piksel. Bekleme ve konuşma süreleri çok düşük (140 saat - 4 saat) Cevabın için teşekkürler fakat olmadı :(

HostPaket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu an N72 kullaniyorum ve her yonden cok memnunum..Alirken w810 ile n72 arasinda kalmistim ama su bir gercekki NOKIA bu isi iyi yapiyor her yonuyle..Bu modeli tavsiye edebilirim.Yok Nokia'dan bıktım diyorsan tercihin w810i olsun ;)

F

fatihhk

Misafir
Şu an N72 kullaniyorum ve her yonden cok memnunum..Alirken w810 ile n72 arasinda kalmistim ama su bir gercekki NOKIA bu isi iyi yapiyor her yonuyle..Bu modeli tavsiye edebilirim.Yok Nokia'dan bıktım diyorsan tercihin w810i olsun ;)

n72 n70'in 3g olmayan modeli sanırım yani ön tarafta kamera olmayan.
bence şu saatten sonra 3g desteği olmayan telefon almak hem ülkeye hemde cebinize zarardır.:) tabi 10 günde bir telefon değiştirenlerden değilseniz:)

HostPaket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merak etmeyin yakinda baska birsey alirim :) zaten bircok insanin gozu kaldi telefonuma bisey olacak kesin :p

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
n72 n70'in 3g olmayan modeli sanırım yani ön tarafta kamera olmayan.
bence şu saatten sonra 3g desteği olmayan telefon almak hem ülkeye hemde cebinize zarardır.: ) tabi 10 günde bir telefon değiştirenlerden değilseniz: )

3g'yi iyi ki hatırlatmışsın. Fakat Avrupa'da yakın zamanda test aşamasından çıkan ve kullanılmaya başlanan bir teknolojinin, Türkiye'de yeterli altyapı ve yüksek lisans maliyetleri engellerini aşıp ne zaman tam anlamıyla kullanılmaya başlanacağı soruları henüz cevapsız kalıyor sanırım :) Bu yüzden telefon özelliklerinden ödün verip, 3g'li bir telefona yaklaşmam sanırım :)

Şuan K790i araştırıyorum. Telefonun kamerası çok kaliteli (3.2 mgpixel) K790i ile çekilmiş birkaç foto linki veriyorum :

http://img49.imageshack.us/img49/6639/k800105nc.jpg
http://img376.imageshack.us/img376/7391/prim0409fo.jpg
http://img415.imageshack.us/img415/5459/macro0205mk.jpg
http://img124.imageshack.us/img124/3412/k800058qn.jpg

Elinizde çeşitli telefonlardan çekilmiş fotolar varsa eklerseniz çok sevinirim :eek:

F

fatihhk

Misafir
3g'yi iyi ki hatırlatmışsın. Fakat Avrupa'da yakın zamanda test aşamasından çıkan ve kullanılmaya başlanan bir teknolojinin, Türkiye'de yeterli altyapı ve yüksek lisans maliyetleri engellerini aşıp ne zaman tam anlamıyla kullanılmaya başlanacağı soruları henüz cevapsız kalıyor sanırım Bu yüzden telefon özelliklerinden ödün verip, 3g'li bir telefona yaklaşmam sanırım

Şuan K790i araştırıyorum. Telefonun kamerası çok kaliteli (3.2 mgpixel) K790i ile çekilmiş birkaç foto linki veriyorum :

http://img49.imageshack.us/img49/6639/k800105nc.jpg
http://img376.imageshack.us/img376/7391/prim0409fo.jpg
http://img415.imageshack.us/img415/5459/macro0205mk.jpg
http://img124.imageshack.us/img124/3412/k800058qn.jpg

Elinizde çeşitli telefonlardan çekilmiş fotolar varsa eklerseniz çok sevinirim :eek:

Yakın zamanda demişsin ama bir örnek vermek gerekirse İngilterede ilk 3g görüşmesi 2001 yılında yapıldı ve 2002 yılından beri son kullanıcılar tarafından kullanılmakta.
Şuanda Türkiye'de 3g altyapısı hazır durumda ve lisans alınsa bugün başlayacak durumda.
Turkcell'inde hisselerini satmak istemesindeki amaç buydu hesapta hisseleri satacaklar hisselerden gelen parayla Türkiye'nin en iyi 3g altyapısını kuracaklar ve lisansı alınca bombayı patlatıp Turkcell'de olduğu gibi yine kaymağı yiyeceklerdi.
3g şuanda hiçte uzakta değil. Hatta bunu Turkcell bile söylüyor bu saatten sonra 3g siz telefonlara verilen para ülke servetini çarçur etmektir diye.
Uzun süre değiştirmeyeceksen 3g li al derim yoksa normal telefon alabilirsin tabi değiştirmeyceksende alabilirsin her halukarda karar senin;)

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yakın zamanda demişsin ama bir örnek vermek gerekirse İngilterede ilk 3g görüşmesi 2001 yılında yapıldı ve 2002 yılından beri son kullanıcılar tarafından kullanılmakta.
Şuanda Türkiye'de 3g altyapısı hazır durumda ve lisans alınsa bugün başlayacak durumda.
Turkcell'inde hisselerini satmak istemesindeki amaç buydu hesapta hisseleri satacaklar hisselerden gelen parayla Türkiye'nin en iyi 3g altyapısını kuracaklar ve lisansı alınca bombayı patlatıp Turkcell'de olduğu gibi yine kaymağı yiyeceklerdi.
3g şuanda hiçte uzakta değil. Hatta bunu Turkcell bile söylüyor bu saatten sonra 3g siz telefonlara verilen para ülke servetini çarçur etmektir diye.
Uzun süre değiştirmeyeceksen 3g li al derim yoksa normal telefon alabilirsin tabi değiştirmeyceksende alabilirsin her halukarda karar senin; )

Genelde avrupadaki gelişmeler Türkiye'ye pek geçmeden geliyordu, fakat 3g yüksek maliyetler yüzünden geç geldi sanırım. Benim de pek bir bilgim yoktu bu konuda, yazdığın iyi oldu :)
K790i üzerinde yoğunlaştım, hatta onu alacağım sanırım haftaya. Fakat 3g yok :( Son bir araştırma daha yapayım en iyisi :eek:

S

Sitebul

Misafir
Turkiyede operatorler 3g ye hazırlar fakat Telekominikasyon Kurumu lisansları vermedigi için operatorler bu hizmeti malesef veremiyor.Yoksa alt yapı eksikliğinden falan değil , tamamen yasal duzenlemeler yuzunden.

Lisansları dagıtsalar bizde goruntulu konusmaya ve yuksek hızda veri alısverişine baslardık.

Suanda japonyada 3g aktif olarak kullanıyor.

k790i de 3g desteği yok , k800 modelinde var , fakat o model malesef ulkemizdezde 3g olmadıgı için turkiye pazarına satışa sunulmaktan vazgeçildi.

Benım şahsi görüşüm PDA lardan yanadır , fiyatları pahalı olsada butun özellikleri bir arada barındırması ve mobil yaşam için en idealı PDA lar.

F

fatihhk

Misafir
Turkiyede operatorler 3g ye hazırlar fakat Telekominikasyon Kurumu lisansları vermedigi için operatorler bu hizmeti malesef veremiyor.Yoksa alt yapı eksikliğinden falan değil , tamamen yasal duzenlemeler yuzunden.

Lisansları dagıtsalar bizde goruntulu konusmaya ve yuksek hızda veri alısverişine baslardık.

Suanda japonyada 3g aktif olarak kullanıyor.

k790i de 3g desteği yok , k800 modelinde var , fakat o model malesef ulkemizdezde 3g olmadıgı için turkiye pazarına satışa sunulmaktan vazgeçildi.

Benım şahsi görüşüm PDA lardan yanadır , fiyatları pahalı olsada butun özellikleri bir arada barındırması ve mobil yaşam için en idealı PDA lar.

Japonya 3g yi bitirdi 4g ye geçti:D
+ tabiki sunulmaz çünkü niye adam şimdi 3g siz tel satacak 2-3 ay sonra 3g geldiğinde 3g moda olacak herkes 3g li telefonum olsun diyecek ve yine kazıga oturan Türk halkı olacak.:(
3g li pda olarak sadece I-mate'in Jasjar modeli varki ona verilecek paraya gayet güzel bir laptop alınabilir. Ama 3g siz pda düşünebilirsin PDA'lar cep telefonları gibi aniden değer kaybına uğramaz. Bugün 700'e aldıysan 3 ay sonra min 550-600'e satarsın. Ama onlarda sıfır alırken pahalıdır işte. Onun için ikinci el temiz bir pda bulmak en makbulüdür:) Pda düşünürsen tavsiyem I-mate PDA2K...

ottoman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer bir cep telefonuna 600-700 YTL ve üzeri para verecekseniz ve boyut çok öenmli değilse kesinlikle fatihhk'ya katılıyorum.

Ben 6 ay önce gittigidiyor'dan ikinci el imate-pda2k aldım. Telefon+PDA olarak sorunsuz çalışıyor. Pil sorunu yok! Blutooth ve en önemlisi wireless var! Skype kurdum, evden dışarıyı skype ile bedava( ya da out ise çok ucuza) arıyorum.

1.3 mp kamera var. Office var. En önemlisi windows var :)
2 GB 'da SD kart taktın mı resmen bilgisayar cebine girmiş oluyor işte..

Diğer PDA telefonlardan daha iyi performansı var bu cihazın. Kitlenme neredeyse hiç olmuyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben hiç telefonlara özenmem. klasik nokia 1100 çok severim kullanırım rahat ve kullanışlıdır ancak
sony erricson W300i ilk görşte aşık oldum tipine telefonun. ondan alcam

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Boyut benim için biraz önemli. Yani PDA'yı cebimde taşımak pek olmaz herhalde, yazık olur alete :)
Sony Ericsson K790i almayı düşünüyorum. GoldPC'de nakit 693 YTL'ye kadar düşmüş. Salı ya da çarşamba dön dolaş GoldPC arayacağım artık, hadi hayırlısı :eek:

D

darkaLive

Misafir
Eğer para miktarın kısıtlı ise ; kesinlikle w810i ( şu an bu telefona sahibim. )
Ama N73 süper ötesi bir telefon hiç bir N Series telefon gibi büyük değil , kamerası gerçekten çok sağlam , hemde kırmızısının tasarımı süper , eline alınca bir acayip oluyor insan.

Not: w810i ile ilgili bilmek istediğin varsa cevaplıyabilirim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5