İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hangi CPU ?

EBilisim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir Web Sunucusu İçin Hangi İşlemciyi Tercih Edersiniz ??

Amd Athlon 3700+ 64bit
Intel Pentium 4 2.8GHz (Dual Core)

SLaYeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kesinlkle xenon ne kadar paran warsa ona göre xenon lardan biri

S

sinangunay

Misafir
Merhaba,
mySQL ve php uygulamalarında Opteron 242 ve üstünde işlemciden başkasını tanımam

Opteron 242 büyüktür XEON 3,2 ;)
VBulletin ve WHT 'da overburn ve testing sonuçlarını araştırırsanız bulabilirsiniz.

Saygılar

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yeni çıkan dual core xeonlar opteronlardan daha hızlı ayrıca önbellekleride daha fazla

nokie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
sinangunay' Alıntı:
Merhaba,
mySQL ve php uygulamalarında Opteron 242 ve üstünde işlemciden başkasını tanımam

Opteron 242 büyüktür XEON 3,2 ;)
VBulletin ve WHT 'da overburn ve testing sonuçlarını araştırırsanız bulabilirsiniz.

Saygılar

aynen katılıyorum, veri tabanı uygulaması kullanan büyük siteler için opteronlar vazgeçilmez bir seçenek (php+mysql). Özellikle mysql'e yapılan bağlantılar yüzünden işlemcinin aşırı yüklenmesine sebep olan siteler için ilaç gibi.

xeonlar ikinci planda kalıyor, WHT'da dediğin gibi benchmarklar mevcut.

S

sinangunay

Misafir
nokie' Alıntı:
aynen katılıyorum, veri tabanı uygulaması kullanan büyük siteler için opteronlar vazgeçilmez bir seçenek (php+mysql). Özellikle mysql'e yapılan bağlantılar yüzünden işlemcinin aşırı yüklenmesine sebep olan siteler için ilaç gibi.

xeonlar ikinci planda kalıyor, WHT'da dediğin gibi benchmarklar mevcut.

Merhaba,
Kullanan biliyor neyin ne olduğunu değil mi? :)

@ EBilisim;
Bugüne dek
XEON / 2,8 - 3,2 - 3,0
Pentium 4 / 3,2 HT
AMD Opteron 242 - 246 - 248

işlemcilerin hepsini sunucularımda kullandım.
2 işlemci 2 çekirdek XEON 3,2 vardı, (cPanel 4 işlemci görür) ondan alamadığım performansın yaklaşık 5 katını, 2 işlemci 1 çekirdek Opteron 248'dan aldım (cPanel 2 işlemci görüyor)

Yinede karar senin ama Opteron 242 ve yukarısını seçersen, "hosting" işi yapacaksan, "memnun kalırsın"

Çünkü bugün insanlar senden 100 mb alan alıp vbulletin çakıyor. Artık tasarım yapıp site açan yok. Vbulletin'da mySQL ve php uygulaması olduğu için "Opteron", vazgeçilmezimiz oluyor..

Saygılar Dilerim.

N. Sinan GÜNAY
Portal Servisleri
Reseller Merkezi
10GBHosting
Dedicated Merkezi (yakında)

RSM İnternet, Bilişim ve Telekomünikasyon hizm. LTD. ŞTİ.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5