İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hangi Ekran Kartı ?

M

moy

Misafir
Ya benim ekran kartımın modeli NVIDIA RIVA TNT2 Model 64 imiş.. İmiş diyorum hiç anlamıyorum bu olaydan çünkü... Şimdi bu 64 mg değil herhalde...
Zannerdersem 16 mg ama emin değilim nasıl emin olabilirim ?

Ve Ben bunu değiştirmek istiyorum her yerde geforce diyorlar dedim bi bakayım şunun fiyatlarına... Bu geforce sanırım marka değil de modelmiş.. Bir sürü markanın geforce diye modeli var.... Şimdi bu geforce model ekran kartı almayı düşünüyorum... Düşüneyim mi ? Yani tavsiye edermisiniz ? Ya da ne tavsiye edersiniz... ? Hangi marka hangi model tam olarak yazarsanız sevinirim... ( Tabi uygun fiyat olanları )

Bu ekran kartını değiştirmemin tek sebebi gıcık makina fifa 2003 ü açmıyor!!!! o kadar... Ayda yılda bir oyun oynuyorum... Acaba değiştirmesem mi ? Değiştirmeden bu oyunu açma şansım var mı.. ?

Çok soru sordum kusura bakmayın....

Saygılar

M

moy

Misafir
Şu aşağıdaki modeller nasıl iyi mi ? Yardımcı olursanız sevinirim... Yorumlarınız bekliyorum... ( Özellikle fifa 2003 için :))) )

* SPARKLE GeFORCE2 MX400 64MB DDR EKRAN KARTI
* SPARKLE GeFORCE2 MX400 64MB SDRAM TV-OUT EKRAN KARTI

* MSI 64MB GEFORCE 4 MX440 TV OUT EKRAN KARTI

* ASUS V7100PRO/T 64 MB EKRAN KARTI
* ASUS V7100PRO 64MB DDR EKRAN KARTI

* DATRON GEFORCE4-M64DT 64 MB EKRAN KARTI
* DATRON GEFORCE2-T264DT 64MB EKRAN KARTI

* LEADTEK WINFAST GeFORCE4 MX440SE A170 64MB DDR EKRAN KARTI
* LEADTEK WINFAST GeFORCE4 A170 MYVIVO 64MB DDR EKRAN KARTI
* LEADTEK WINFAST GEFORCE2 MX-400 64MB EKRAN KARTI TV-OUT

Arkadaşlar biliyorum çok oldu ama bütçeme göre olanları seçtim bi siteden :)) bunlar nasıl iyimi ? En iyisi hangisi ve neden ? birde bu DDR' nin anlamı nedir? Bunların haricinde varsa bir tavsiyeniz beklerim...

Saygılarımla...

M

MagicNewton

Misafir
merhaba..benim tavsiyem ekran kartının oncelikler LEADTEK WINFAST GeFORCE4 olamlı..yani winfast olmalı..neden dşyeceksen, fiyat olarak uygun ve iyi performanslı ve memnun kalacagın marka bu senin yazdıklarından.neden bu diyeceksen diğerlerine göre daha iyi tanınmış ve ne olduğu belli bir marka..sürücüsü falan..sürücü ne diyeceksin?ekran kartının performansını sağlayan ıvır zıvırlar:)))programlar falan....tamam asus da çok iyidir hatta daha iyi denir ama biraz pahalı ve ödeyeceğin ekstra paraya hiç değmez hiç bi fark anlamazsın ve ödediğin 10 dolara yanarsın..
ben LEADTEK WINFAST GeFORCE4 MX440SE A170 64MB DDR EKRAN KARTI
* LEADTEK WINFAST GeFORCE4 A170 MYVIVO 64MB DDR EKRAN KARTI bu iki kart üzerinde dur derim..hatta trgamerin sitesinde okumuştum LEADTEK WINFAST GeFORCE4 A170 PRO TH 128bit diye bir ekran kartı..oldukça iyi bir kart fiyatı ucuz olanlardan..ancak fiyatını bilmiyorum.ama bence bu kartı bi incele piyasada derim...neden bu markaları söyledim ...hem garantili yani performansından diğerlerinbe göre daha memnun kalırsın, hem sürücü olarak bi problem,sorun yaşamassın..şöyle bir örnek söyliyim..hiç markasını bilmediğin asus ve winfast, hariç geforce 4 olmasına rağmen winfast giforce3 ti500 o kartlardan daha iyi bir performans sağlar..zaten bu fiyattanda belli olur:)o yüzden winfast tercih et diyorum...
DDR nedir demişsin??DDR ram çeşididir..SDram daha hızlı veri yoluna sahiptir..dolayısıyla yeni çıkan bütün ekran kartları hep DDRam kullanır..nasıl hızlıdır diyeceksin??şöyle söyliyim..SDramlarin mhz hızları(ki buda oyunlarda oyunun daha az takılmasını sağlar ne kadar çok olursa, yani ekran karının o kadar daha hızlı olduğunu beliler,kısaca veri aktarım hızıdır) 100 ila 133 arasındadır..ancak bu DDRamlarda 400 ila 500 civarıdır..hatta yeni çıkacak kartlarda 800 lük falan diye okumuştum bir yerde...yani kısacası DDRam ekran kartının ram çeşididir ve iyi bir ram dir:))
umarım yardımcı olmuşumdur..

saygılarımla.....

M

moy

Misafir
Selam,

Öncelikle ilgine teşekkür ederim. Senin önerdiğin firmanın bir iki yerde daha methini duymuştum. Fakat bilemiyorum kararsızım... Senden ve diğer arkadaşlardan bir ricam var ben en son 4 tane ekran kartını ayırdım bunlardan birisini alacağım artık. Yalnız yinede sizlerin fikrini almak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim....

DATRON GEFORCE4-M64DT 64 MB EKRAN KARTI - 169.877.512 TL

http://www.hepsiburada.com/product.asp?dept_id=560&pf_id=bd22681
---------------------------------------------------

TORNADO GeFORCE4 MX440 64MB DDR EKRAN KARTI - 131.518.074 TL

http://www.hepsiburada.com/product.asp?dept_id=614&pf_id=bd20160#
----------------------------------------------------

TORNADO GeFORCE4 MX440 128MB DDR EKRAN KARTI - 168.050.873 TL

http://www.hepsiburada.com/product.asp?dept_id=614&pf_id=bd20162
-----------------------------------------------------

LEADTEK WINFAST GeFORCE4 A170 MYVIVO 64MB DDR EKRAN KARTI - 179.010.712 TL

http://www.hepsiburada.com/product.asp?dept_id=677&pf_id=bd20166
------------------------------------------------------

Kusura bakmayın çok şey istiyorum belki ama hem fiyatlarını hemde özelliklerine bakmanız için ( ben anlamıyorum ) alacağım yerdeki adresini yazdım.... Fiyat-Kalite bakımında son fikrinizi söylerseniz sevinirim....
Not: Datron 3 yıl diğerleri 1 yıl garantili imiş.

Saygılar

addall

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hocam tornadoları es geç diğerleri daha iyi bir de msi ın gf4 mx 460 ve 440 modelleri var bunlar da fena değil hem fiyat açısından hem de o/c için birebir ama performans için daha kaliteli birşeyler arıyorsan ati 8500 fiyatı 110$ veya ati 9500 fiyatı 220 $ olabilir ama gf4 ti 4200 lerin hepsinden daha iyi ve gf4 ti 4600 ler ile karşılaştırıldığında performans hemen hemen aynı gfti 4600 ler 300$ dolar ve üstü bilgilerine sunulur. :)

M

MagicNewton

Misafir
slm..dedigim gibi eger kafana o 4 karttan birini almaya koyduysan..ben kesinlikle winfasti tercih et derim..digerlerini hic dusunme bile..nedenini uzun uzun daha once anlatmıştım:)hatta bu kart hakkında geniş bir bilgi http://www.trgamer.com/yazi.asp?id=1352 bu adresten bulabilirsin.bence mutlaka bu adrese bi ugra ve kart hakkında daha genis bilgiye sahip olursun ve icin rahat eder..ve bir nevi fikrin olmus olur...
saygılarımla....

KKM_THEMASTER

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
* LEADTEK WINFAST GeFORCE4 MX440SE A170 64MB DDR EKRAN KARTI
baska soylıycek bısey yok zaten :p

A

Anonymous

Misafir
Yapmayin arkadaslar

MX440 eskidi.
GeForce4 TI 4800 128 MB DDR-RAM
iste size Grafik Karti.
Ama biraz zamanin varsa bekle.
nVidia yeni Chip cikardi.

http://www.nvidia.com

F

Fransız

Misafir
Radeon 9550

Senin kart 32 MBdir. (Mg ile aynı şey galiba)

Radeon 9550 al sen. Onu overclock et. Overclockla ilgili detaylı bilgi Chip'in Nisan sayısında var.

YADA

Aç kesenin ağzını, ver 600 $ al GeForce 6800 Ultra. Canavar gibi valla... Gerçek dünyayla bilgisayarı ayırdedmiyosun :)

alca

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
256 mb ddr Msi Nvidia Geforce Fx 5700 Ultra
ekran kartına sahibim ve doom 3 ve half life 2 dahil tüm oyunları son detaylarda sorunsuz oynayabiliyorum. :)

F

futbol-tr

Misafir
arkadaş 2002 de yazmış :D hala ekran kartı aramıyodur heralde :p

SeVDiGiMSiN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya millet daha 64 lerde dolaşıyo, bende 3 tane makine var en küçüğünün ekran kartı 32mb.
2. makinemin 64
3. süper bilgisayarımın ise 256.
:)

SeVDiGiMSiN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ehuhuh bende aynen hataya düştüm.
ya bu 2002 nin mesajını kim güncelliyo buralara getiriyo.

alca

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
SeVDiGiMSiN' Alıntı:
ehuhuh bende aynen hataya düştüm.
ya bu 2002 nin mesajını kim güncelliyo buralara getiriyo.

bu başlığı gören herkes aynı hataya düşüyor bende dahil :D

SeVDiGiMSiN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet dostum. mesajın başını okur okumaz cevap yazıyoz. biraz dikkatli olmak lasım.
önce okumak sonra yorumlamak yani.
.)

W

www_hitmp3tr_com

Misafir
aram yapınca çıkıyo bu başlıklar biride cevap yazınca en üste oturuyo işte:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5