İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hangi içerik reklam getirir, masrafı çıkartır :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar belki de çoğu kişi bu tür sorulara cevap arıyor.Ve ben de bu kişilerden birisiyim.
Geçen sene bu aylarda forum sitesi kurmuştum.İçeriğe ve reklama %30-40 önem verdim.Gugıl amca ile de çalıştım.( Gerçi ban yedim:) ) Header,footer vs reklam alsaydım sunucu masrafımı karşılardım.Herneyse..

Forum sitem tutmuştu.Fakat tatil vs araya girince hit'i tabanlarda gezinmeye başladı.

Şimdi ise ne tür bir site yapayım diye arayış içerisindeyim.

*Listesinde 100-200 site olan bir toplist'in reklam getirisi olur mu? (Adsense vs türü reklam değil.Benim,senin,onun verdiği aylık reklam)
*Tekrar bir forum sitesi masraf karşılar mı? (Bilgi paylaşımı türünden bir site.Program,inceleme,müzik vs)
*Uzun uğraşlar sonucu reklam getirisi tatmin edici olan, fakat hergün uğraşılması gereken (benim yapamayacağım bir şey) bir mp3 sitesi..
.......

Benim aklıma 3 seçenek geldi şimdilik.Siz de öneri,tavsiye,eleştiri yaparsanız sevinirim.

Not : Site açmaktaki masrafım biraz da olsun reklam gelirleri ile masraf karşılamak.

Şimdiden cevaplar için teşekkürler..

M.CoRLeOnE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Forumdan Uzak Durda Baq Sana Bi Tavsiye Vereyim Kardes
marez Sitesi Ac Ingilizce Icerikli Sana Verecegim 2 3 topliste her gun eklersin birseyler..Siten Hit Manyagi Olur legalpara Ediyorum Ilk Gun 5.000 Asagi Olmas Hitin.
Spainz Nuke Kur marez Download vs ile ugras bana kalirsa..

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
-- Umarım kuralları ihlal etmiyoruz :) --

marez içerikli bir forum kurdum.Ama sürekli reklam gerekiyor bu siteleri geliştirmek için.İngilizce içerikli dediğin gibi hit fazla olabilir.Örnekleri de var.Fakat her forumun yükselişi olduğu gibi, çöküşü de oluyor.Biraz kararsızım yani :)

M.CoRLeOnE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Walla arkadasim forumdan uzak durda artik ben artik biktim usandim forumdan :)
Hem Cok Emek Gerek Hemde Forum Artik Para Getirmes Bana Kalirsa
Portal Tarzinda Bir Site Ac En Iyisi Orada Download Crack Cart Curt Devam Et Bana Kalirsa Ben Oyle Ypiyorum Simdi Kazancimda Allaha Sukur Cok Iyi :)
Haa marez vs Olmaz Diyorsan SarkiSozleri Ac Yabanci Kaynakli...

K

KingTR

Misafir
Tekrar bir forum sitesi masraf karşılar mı? (Bilgi paylaşımı türünden bir site.Program,inceleme,müzik vs)
açıkça söylemek gerekirse forum modası bitti çünkü piyasada o kadar forum varki ben bile artık benim forumu satmayı düşünüyorum reseller pakete verdiğim paraya yazıq :D

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KingTR' Alıntı:
açıkça söylemek gerekirse forum modası bitti çünkü piyasada o kadar forum varki ben bile artık benim forumu satmayı düşünüyorum reseller pakete verdiğim paraya yazıq :D

Dedicated'a verdiğim paraya yazık diyorsun yani :)

@M.CoRLeOnE, evet konuşmuştuk seninle portal marez işini.
Tekrar konuşalım.Reklam geliri ne kadar vs falan :)
Çünkü ingilizce siteye pek Türk reklam alınmaz da :)

G

Geveze.at

Misafir
Eger top domainin olursa ne olursa olsun süper olur
Mesela www.g-string.at bana ait. G-String ayda yaklasik 30.000 defa araniyor.
Böylelikle kafadan 30.000 ziyaretci oluyor. Iyide isim yaptin mi vede biraz zaman harcadin mi o site ile harikalar yaratirsin.
Ben mesela acali 2 hafta kadar oluyor. Buna ragmen iyi ziyaretci geliyor

M.CoRLeOnE

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SLiM_BoY' Alıntı:
Dedicated'a verdiğim paraya yazık diyorsun yani :)

@M.CoRLeOnE, evet konuşmuştuk seninle portal marez işini.
Tekrar konuşalım.Reklam geliri ne kadar vs falan :)
Çünkü ingilizce siteye pek Türk reklam alınmaz da :)
hojam turkce reklamı ne yapacaksın sen
yabancılar sana reklam verecek :) google adsense clıck bank vs ıyı getırı yapar yanı ben msndeyım konusalım ıstersen gene...

T

THUQ_BY

Misafir
valla arkadaşım 2 tane forum sitem var. 1 i tuttu 2. ci yi yeni açtım fakat türkiyede artık genel forum sitelerine rağbet bitti.
açacaksan ya tamamen program üzerine ya mp3 üzerine ya futbol üzerine ya absürt v.b gibi şeler e aç. yani genel yapma . bir alan seç ıraya git. başka türlü tutturamazsın
+
forumların host larda fazla bi alan almana gerek yok 1gb alan alsan aylık 15 ytl falan yani reklam a ona buna gerek yok pek fazla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5