İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hangi kontrol paneli ?

Hangi sistem üzerinde hangi kontrol paneli ?

• Windows - Plesk

Kullanılan: 41 16.7%
  • Windows - Entrenix

Kullanılan: 3 1.2%
  • Windows - HELM

Kullanılan: 4 1.6%
  • Linux - cPanel

Kullanılan: 152 61.8%
  • Linux - Plesk

Kullanılan: 17 6.9%
  • Linux - DirectAdmin

Kullanılan: 29 11.8%

• Kullanılan toplam oy
    246

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Walla ben Cpanel de kullandım ama sonradan Plesk'e geçmiştim. Kesinlikle kullanım rahatlığı olarak, hem de alıştığımız windows ekranı gibi bir ara yüzü ile bence rakipsiz Plesk derim, hele şimdi 8.0 çıktı ki çok kolay bir kullanım, ayrıca kısayollar da yaratabiliyosun olanlara ilave olarak. Plesk kullanmaya başladıktan sonra Cpanel çok itici geldi.

Yalnız ankette Plesk seçeğini görünce hemen atladım, meğer Linux - Plesk ve windows Plesk ayrı olarak verilmiş. Ben hep Linux kullandığım için diğerini bilemiycem. Ama bence ayrı yazılmaması gerekir diye düşünüyorum, farkı yoktur sanırım aralarında windowsu kullanmadım ama. Bence ankette birleştirilebilir.

cemadak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cpanel derim en pratik en gelismis ve en kolay olanı ama pleskte kolaydır..

webabi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yıllar boyu Plesk panel kullandık, 3 yıldır Cpanel kullanıyoruz (Rvskin) ile birlikte, ve Plesk panel kullandığımız yıllara acıyoruz şu anda.... Plesk bize göre boş bir kutu gibi şu anda...
Kontrol panel konusunda Cpaneli tek geçeriz... İyi configure edilmiş bir Cpanel beklentilerinize fazlası ile cevap verir...

Fakat yaptığımız incelemeler doğrultusunda DirectAdmin diğer panellere göre daha hızlı çalışmakta ve oldukça da basittir..

Hosting işletmesi yapacaksanız ve bu konuda bilgi sahibi iseniz Cpanel'den vazgeçmeyiniz.....

Saygılarımızla

comma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Linux için DirectAdmin oldukça başarılı. Windows için hangisinin en iyi olduğunu ben de merak ediyorum.

IndexServers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
linux da bence hiç bir panel CPaneli geçemez.
windowsta ise helm güzel ama tek sorunu bandı sıfırlamaması.reseller panelinde oluyor sanırsam.ensim yeni kullanıcılar için hiç ideal değil.

DirectAdmin bir kaç kere kullandım sunucuyu pek fazla kasmıyor çok rahat bir panel

culpable

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben sadece kendi sitelerimi Host ettigim icin birde surekli kullanicaksam makinayi tabiki Direct admin
adwords kupon :282951561207
mesaji ilk okuyan kullanir herhalde
Ilk okuyan ben kullandim diye yazsinki diger bosa ugrasmasin

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir yıl öncesine kadar cpanel kullanıyorduk ,
ancak Cpanel in apache 2 desteği olmadığı için (güvenlik açısından sıkıntı oluşturabileceği için) plesk e geçiş yaptık bence en güvenilir kontrol panel plesk tir kullanımı biraz zor ancak önemli olan günlük kullanımda rahatlama sağlaması değil bence güvenliğinin sağlam olmasıdır,
şuan plesk 8.0 kullanıyoruz ve çok memnunuz arkadaşlara tavsiye ederiz,
Plesk = Güvenlik
http://www.kayzerhosting.com
Msn: [email protected]

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kendim Panel kullanmıyorum ama bazı müşterilerim için DirectAdmin kullanıyor. Sade, kullanışlı ve basit, Linux tarafından configure edilebilir olması iyi tarafları.

Configure edilebilir konusu açmakta fayda var. Beğenmediğiniz Linux servisini sistemden kaldırın yenisini yükleyin DirectAdmin ile uyumlu çalışcaktır.

Mesela Directadmin MySQL 4.1 ile kuruluyor ama siz o servisi uninstall yapın ve MySQL 4.0 install edin DirectAdmin bu konuda ısrar etmeyecektir.

Linux'u biraz iyi bilen DirectAdmin'in nimetlerinden faydalanabilir.

G

gibigibiyim

Misafir
Belki aliskanliktan olabilir Linux-plesk 7.5 i kendi adima tek geciyorum.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben daha linux üzerinde plesk'ten başka panel kullanmadım. aldığım bütün hostinglerde plesk vardı şansıma. ama aramız iyi seviyoruz birbirimizi.

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
plesk for windows kadar sinir ve gıcık olduğum bi panel daha hatırlamıyorum, niobeweb.net de bunu kullanıyordu artık adamlar müşteri şikayetlerinden bıkmıştı, şimdi başka bi panele geçmişler.

windows platformları için HELM gibisi yok, gerçekten süper ötesi ve plesk for windowsla karşılaştırmak bile büyük hakaret olur bence.

Mask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Uzun zamandır panelleri inceleyen birisi olarak;
Linux için müşterilerin tercih ettigi panelin Cpanel olduğunu görmüş bulunmaktayım.adminligini yaptığım bir kaç müşterimin cpanel performansında sorun olduğunu belirttiklerinide söylemeliyim.
örnek :mail Spam sorunları oldukça fazla ;
spam filitrelerinin doğru kullanılamaması. yada Httpd sorunları.
plesk kullanan müşterilerimin şu ana kadar mail sorunları olmadı fakat onlarında başka sorunları var özellikle DNS kurulumları ve ayarları.
ve birde backup-restore sorunları olduğunu ilettiler.
windows hosting kendine göre gerçekten sorunludur.
öncelikle doğru mail server seçimi, doğru ftp seçimi, en önemlisi de BW sorunu. herhangi bir panel şu ana kadar sağlıklı BW sonucu verebilmiş degil.
windows otomasyon olarak Hosting Controller''i tavsiye edebilirm. fakat eliniz sürekli üstünde olmalı. BW aşımında siz manuel pause etmelisiniz yada HC kendisi otomatik olarak mail gnderiyor BW aşımı olacak lütfen gerekli BW paketini alın diye.
Saygılarımla

Gökhan~

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Linux konusunda tabii ki Cpanel en ön plandadır bana göre.gerek kullanım kolaylığı gerekse müşteri tercihi , işlevsellik konusunda Linux'ta cPanel diyorum.Windows'ta ise tabii ki HELM.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
ben HELM dedim...bi ara plesk ile başım baya bi ağrımıştı...çok ağır kalıyodu vs...ama helm beklediğimden çok iyi çıktı

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2.5 senedir cpanel kullanıyorum şu ana kadar çok büyük bir sorunla karşılaşmadım sistemi her yönüyle çok iyi oturtmuşlar özellikle redhat serisi için yazdıldığını söyleyebilirim cpanelin win versiyonuda 2-3 ay içinde en geç çıkıcak şu anda beta durumunda zaten

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
windowsta plesk kullanıyorum (her neden kullanıyorsam sanki) ve gerçekten tek kelimeyle problem bir panel... Entrenix'i daha ilk yapıldığında denemiştim (Türk'ler tarafından yapılmıştır, bir hosting/datacenter firması destekliyordu sanırım). Plesk'in yanında çok basit kalıyordu. Ama şu an ne aşamada bilemiyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5