İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hangi Laptop?

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
O dediğin oyunları bu bilgisayarlarda doğru düzgün oynama imkanın sıfır.
En düşük özelliklerine bile getirsen 10 dakikada alev topu gibi ısınırlar zaten.

Ayrıca bunlar en dandik aletler.

crossia

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
CaLViN'in yorumundan sonra laptopları pek incelemdim ama marka ve notebook parçaları açısından Asus'u tavsiye ederim. Ekran kartı ve anakartları gerçekten çok sağlam

burak933

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
sagol marka acisindan da tavsiyeye ihtiyacim vardi intel hd graphics ekran karti kotu sanirim yoksa bu oyunlar icin 4gb ram yeter diye dusunuyorum

AMD Radeon HD 6310 graphics

bu ekran karti nasil bir fikri olan varmidir acaba

crossia

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Genelde intel ekran kartları tümleşik yani onboard olmakta o yüzden 4 gb ram kullanılarak ekran kartına paylaşım yapılıyor. Açıkcası bunun hiçbir faydası olmamakta. Amd ürünlerine gelince ekran kartları hakkında pek bir bilgim yok ama işlemcileri gerçekten güzel.

Önbellek hızına ve direct desteğine bakarak seçim yapabilirsiniz.

Ayrıca şu siteden ürünle alakalı bilgi edinebilirsiniz.

notebookcheck.net/ AMD-Radeon-HD-6310.40952.0.html

burak933

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
bu tur oyunlari oynayabilmem icin ekran kartim en kotu ne olmalidir 4gb ram ve islemci intel core olan hizida 2.2 fln olsa

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
laptopda oyun oynicaksanız orta sınıf bir laptop yerine Asus G54SW gibi modellere bakmanızı öneriyorum :)

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
msi oyun canavarı

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
bu tur oyunlari oynayabilmem icin ekran kartim en kotu ne olmalidir 4gb ram ve islemci intel core olan hizida 2.2 fln olsa
Öncelikle bu tür oyunları oynamak için laptop almaktan vazgeçmek gerekiyor.
Sonrasında ise işlemci çok önemli.İşlemcinin dönüş hızından çok önbelleği önemli.3.0 işlemci de 2mb önbellek olursa bir anlamı olmaz.
Ram miktarı da şu anki oyunlarda pek önemli değil.3gb ram dahi yeterli.
Ekran kartı ise başrol oynuyor.Ortalama olarak 200 dolara mal olan bir ekran kartı ile en son oyunları oynamak mümkün.

C

Compni

Misafir
Rahatça oyun oynamak istiyorsan;

Pentium 2 @ 500 Mhz işlemci
128 mb ram
32 mb ekran kartı
60 gb hdd

^ bu özellikler gayet yeterli.

C

Compni

Misafir
gercekten bu ozellikler yeterli olurmu?

Hocam, ciddi olayım. Sen pek anlamıyorsun sanırım... Bu özellikler hiç hiç hiç yeterli değil aynı dedem gibi çalışır. Oyun oynamak için en önemlisi ekran kartıdır. Ram 2, 3 gb fark etmez. Tabi son çıkan oyunların geneli 3 - 4 gb o ayrı konu... Ekran kartı ve işlemci konusunda biraz araştırma yap sana önerim bu konuda TNCTR.com adlı siteye sorman. Sana orada daha net yanıtlar vereceklerdir.

Scap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Oyun işine girince notebook notebookluktan çıkıyor ağırlaşıyor. İyi oyun oynamak için pc daha iyi bir seçim. Oyunlar kucakta cayır cayır ısınmış bir notebookla pek eğlenceli olmaz.

burak933

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
masaustu almaya karar verdim :) fiyat olarakta uygun oluyor burda

su ozelliklerde bir bilgisayar buldum nasildir sizce

•Asus Factory-Refurbished Essentio Desktop / AMD Athlon™ II X2 Processor / 4GB Memory / 750GB Hard Drive
•Power cord
•USB keyboard, USB mouse
•Owner's manual
Product Features
•From our expanded online assortment; not available in all Best Buy stores
•VISION Technology by AMD
Makes your digital photos and Web sites look amazing and gives a boost to digital music playback.
•AMD Athlon™ II X2 dual-core processor 220*
For true multicore performance, optimized to deliver the benefits of Windows 7. AMD PowerNow!™ 3.0 and Cool'n'Quiet™ technologies for a cool, quiet and energy-efficient PC.
•4GB DDR3 memory
For multitasking power, expandable to 16GB.
•Multiformat DVD±RW/CD-RW drive with double-layer support
Records up to 8.5GB of data or 4 hours of video using compatible DVD+R DL or DVD-R DL media; also supports DVD-RAM.
•1MB cache memory
For efficient system processing.
•750GB Serial ATA hard drive (7200 rpm)
Offers plenty of storage capacity.
•ATI Radeon 3000 graphics
Feature up to 1024MB shared video memory. HDMI port for easy connectivity.
•16-in-1 media card reader
Supports CompactFlash, Microdrive, Memory Stick, Memory Stick Duo, Memory Stick PRO, Memory Stick PRO Duo, Secure Digital and Secure Digital High Capacity formats.
•Also supports MultiMediaCard, MultiMediaCard 4.0, Reduced-Size MultiMediaCard and Reduced-Size MultiMediaCard 4.0 formats. Adapter required for Memory Stick Micro-M2, miniSD, microSD and mini MultiMediaCard formats (not included).
•10 high-speed USB 2.0 ports
Provide flexible connectivity options.
•Built-in 10/100/1000 Ethernet LAN
With RJ-45 connector for a wired Internet connection.
•Microsoft Windows 7 Home Premium Edition 64-bit operating system preinstalled
Provides a stable computing platform.
•Software package included
With Microsoft Office Starter 2010 (product key card required for activation; sold separately).
•AMD, AMD Arrow logo, AMD Athlon, Cool'n'Quiet, HyperTransport and combinations thereof are trademarks of Advanced Micro Devices, Inc.

su ozellikler nasildir acaba bir ben bir tek islemci icin olmyabilir belki diyorum..

tumc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yeni konu açmadım, gereksiz kalabalık etmeyeyim diye! Benimde benzer bir sorum var!
Şu laptop u almayı düşünüyorum: LG P530-K.AN61G
Özellikleri iyi gözüküyor, görüntü de iyi ve 2,2 kg. eğer ısınma ve ses problemide yoksa süper. Ancak en son LG KM900 telefonundan dilim yandı, bu sefer sormadan LG almayayım dedim! LG laptop tecrübesi olan var mı?
Slot harici oyun oynamam ancak multimedia yazılımlarını sık ve aynı anda kullanmam. Aynı anda 30 iş yapsamda kasılmayacak bir laptop arıyorum.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5