İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hangi Site Ne Kadar Kazanıyor ?

M

malatyasporlu

Misafir
ne kadar kazanıyolar bilmem ama
mynetin ilk reklamını bugün en amatör sitelerin bile kullanmadığı satış komisyonlu ortaklık olduğunu biliyomuydunuız?

C

canm

Misafir
malatyasporlu arkadasim cok yanlis bir laf etmissin !!
satış komisyonlu ortaklık sistemleri dunyanin her tarafinda en buyuk siteler (yahoo) tarafindan bile kullanilan cok kazancli bir sistemdir...
hala da kullanilir ve zaten gelir elde edilmesi gerekiyorsa kullanilmasi da gerekir.
dikkat edersen mynetteki reklamlara onlarda hala kendi sitelerinden bir urunu satarak gelir getirmeye calismaktadirlar.
eger dikkat edersen turkiye ve dunyadaki butun buyuk sitelerin genellikle verdikleri ya da aldiklari reklamlar satis onceliklidir.
su aralar butun turk web masterlarin almak icin ugrastiklari chatin reklami da satis basina komisyon veriyor.
tiklamaya yada uye yapmasina bakmiyor!!
eger adam senin sitenden chatine uye olup daha sonra netbula para kazandirirsa sende kazanirsin....

neyse uzun lafin kisasi dusunmeden konusmayalim..

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinet.com sizce ne kadar kazanır?
en merak ettiğim bu benim

Admin bir cevap verirseniz memnun oluruz.

ya da teorik hesaplama yapan arkadaş bir el atsın şu işe :)

Saygılar...

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
su sıra yerli arkadaşlık sitelerinin sonu gelmiyor mesele her gun bir tane daha aciliyor peki bu işin onde giden şirketi sanırım siberalem.com onun kazanci nasildir
yoksa arkadaş.com mu ?

hotweb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence itiraf.com filan o kadar para kazanmiyordur. O siteyide ilk defa duydum. Bence bir sitenin nekadar para kazandigi hedef aldigi kitle ile baglantili. Itiraf.com un ziyaretci kitlesi belli. Neden o kadar popular anlayamadim dogrusuda. Turkiye den mynet bence encok kazanandir. Alexa.com a gore google.com.tr den sonraki en cok ziyaretci alan Turkce site.

T

tikkyboy

Misafir
hotweb itiraf.comu duymamana açıkcası bayağı şaşırdım o siteyi bilmeyen yok sanıyordum ama demek ki yanılmışım :)) itiraf.com belki yılda 1 milyon dolar kazanmıyordur ama kazançları oldukça üst seviyelerde...

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vallahi arkadaşlar bu başlık çok güldürdü beni ama bir yandan da fikrin ne kadar para ettiği konusunu aklıma getiriyor. İnanın mynet.com siberalem.com yada diğerlerini bilmiyorum ama gerçekten biraz işe yarar bir fikirle iyi para kazanıldığını biliyorum.

Hatırlarsanız geçenlerde forumda "bizimle çalışmak istermisiniz?" gibisinden bir başlık açtım. Üzüldüğüm nokta forumda bildiğim tanıdığım insanların bu başlığa rabet etmemeleri ve hatta ve hatta neredeyse hiç ilgilenmemeleri... Ama öte yandan hiç tanımadığım, sadece başlığı burda ve diğer 1-2 yerde görüp gelen insanlara bu ay toplam 4.290.000.000-TL ödeme yaptığım. :(

Netarsivi.Com projesi iyi tuttu, gerçi gideri de aşırı fazla ve son 1.5 haftadır sosyal yaşantım bitmiş durumda ama olsun...

Fikir çok basit, internet üzerinden program oyun film vs. satışı yapmak. Üye olanlar aylık 80 GB' lık limitler halinde download ediyor tüm bunları ve 1 aylık kullanım için 30 milyon ödüyorlar.

Şimdi çok basit bi hesaplama yapalım; (Programa girmek istemeyen o yakın dostlarım için üzülerek vericem rakamları :( )

Türkiye' de toplam 13.239 internet cafe var (geçen yılki tiev raporuna göre).
Oyun ve program ihtiyaçları bakımından istanbul, ankara vs. merkezi illerden uzakta olanlar sıkıntı çekiyor. Onlara ulaşıp programdan bahsettiğiniz zaman hemen satın almak istiyorlar. 10.09.2004 tarihinde yaptığımız ortak tanıtım kampanyasından sonra 12.09.2004 tarihinde toplam 711 download linki mailledim. Bunun hemen arkasından 14.09.2004 tarihinde ise 802. üyemize download linklerini mailledim. 15.09.2004 tarihinde ise affilitier olarak programımıza katılan arkadaşlarımıza sabah 08.00' de başlayıp öğlen 13.20 itibari ile 4.290.000.000-TL dağıttık.

İlk ay, program başlayalı henüz 5 gün oldu ve net kârımız 15.770.000.000-TL. (Aylık 4.000.000.000-TL' lık giderimiz çıktığında)

Ne diyim, Allah çalışıpta hak eden herkeze misli misli fazlasını versin...

Bu arada önümüzdeki ay yeniden afflitier programı açıyoruz, haberiniz olsun...

İyi çalışmalar...

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilginc valla ya bu is shadow kardes, su olaydan bir tane de bana ayir tum sitelerime koyarim deneriz kaybedecek birsey yok

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla akreplist karpuz değilki sana da ayırayım :)

Başvurunu yaparsın kabul edilirsen paşa paşa kazanızır beraberce...

Başvurunda yardımım dokunabilir, [email protected] adresini ekle sen MSN' ne ordan konuşuruz ayrıntılarını...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5