İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hangisi Hızlı ve Daha İyi? Php-Asp,{SQL}

hakanyal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Asp ve Php arasında kıyaslama yapmak doğu olurmu bilmiyorum ama site kodlarken hangisini tercih ederdiniz? ve bunlardan hangisi daha hızlı çalışıyor?

1) Asp + Access
2) Asp + Mssql
3) Asp + Mysql
4) Php + Mysql

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Duruma gore degisir.
Secim, isletim sistemi, amac ve uygulamaya baglidir.

hakanyal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kategori sistemi ile çalışsan bir program download sitesi. işletim sistemi asp için windows, php için linüx, basit sql sorguları var her sayfada 9-10 tane. server özellikleri aynı diyelim. hangi 2liyi kullanma mı önerirsiniz?

bir fark yoksa php daha az masraflı olmasından dolayı tercih edilebilinir mi?

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
asp-mdb
php-mysql

bunlar birbirine uygun yapılmış şeyler. tabi asp mysql çalıştırabilir php de mdb. bunlar mümkün bence de en uygunu bu...

-edit-
php-mysql kullanıyorum. güzel bu bence. bunu tavsiye ederim kendi adıma.

ShadowSong

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Local kombinasyonda her zaman ASP PHP' ye oranla hızlı çalışmıştır. Bi ara söylemekten tüy bitirdiğim kütükleme olayı yüzünden PHP' ye hiç geçmedim. ASP+MDB sağlam, güvenli ve hızlı ama aynı zamanda sunucu oranları yüzünden pahalı. Birde ASP PHP' ye oranla daha zor. Seçim senin, karmaşık işlemler içermeyen scriptler için PHP ideal ancak profesyonel çalışmak istersen ASP şart, yani şahane, yani kessin, yani gerçekten :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5