İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hard disk veri kurtarma programı önerisi: Virtuallab

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Bugün size çok önemli verilerimi kurtarabilen tek program olan virtuallab programından bahsedicem.

Bilgisayarımın harddiskinde binlerce badsector oluştu. Bende yeni hard disk siparişi verdim yarın alıcam. Harddiskin performansı çok düşmüştü ama son 1 aydır yerlerde sürünüyordu. Format atıyodum masaüstü geldiğinde bilmemne.dll bulunamıyor diyebiliyodu. Günde 3 defa format atıyodum o şekildeydi yani. Format atıcam hard disk yok veya hasarlı falan diyodu. Günde 5 kere chkdsk yapıyodu ve interneti, xp temasını falan siliyodu. Dedim yedek alıyımda yeni harddisk alıyım. Öyle bi ızdırapla yedek aldım ki görseniz harddiski balkondan aşağı atasınız gelirdi. 100 kblik resmi 1,5 dakikada falan kopyalayabildim anca. Neyse, yedeğimi aldım. Yedek alırkende çok önemli bikaç doc belgesini dalgınlıkla sildim. Sonra harddiski arkadaş windows 98 cdsi ile biçimlendir hem bölümler birleşir belki performans artar dedi. Denedim ve tabikide biçimlendiremedi. Ayrıca arkadaşın harddiskinde biçimlendirme her 10 saniyede bir %1 artarken benim harddiskte her 15 dakikada bir %1 artabiliyodu. %20lere geldiğindede hata verdi zaten.

Bunun üzerinede arada yanlışlıkla sildiğim doc belgelerini en az 50 farklı programla (abartmıyorum cidden piyasadaki kurtarma programlarının %99unu denemişimdir) harddiski tarattırdım. Tabikide hiçbir sonuca ulaşamadım ve istediğim dosyaları hiçbiri bulamadı. Sonra biraz araştırdım ve bir forumda virtuallab isimili programın tanıtıldığını gördüm. Tanıtımda veri kurtarma merkezlerinin bu programı kullandığı ve diğer programlardan farklı olduğu yazıyordu. Son çare programın trialini indirdim ve harddiski tarattırdım. Sonuç karşısında ağzım açık kaldı (cidden). Üzerinde binlerce bad sector oluşmuş, onlarca biçimlendirmenin yarıda kesildiği, ömrü tükenmiş harddiskten istediğim belgeleri şıp diye buldu. Hepside sorunsuz çalışıyor. Bilmem kaç format önceki dosyaları bile buldu. Programın iyi yanı 120 gblik ölü harddiskimi sadece 5 dakikada taradı ve diğer hiçbir programın bulamadığı üzerine veri yazıldıysa kurtarılamaz denilen verilerimi kurtardı. Programın kötü yanı ise ücretli ve ilacı hiçbiryerde yok. Size 1mb dosya kurtarabilmeniz için trial key veriyor. Ben 2-3 doc belgesi kurtardığım için bu bana hayli hayli yetti. Size diyebileceğim tek şey dünya üzerinde para verilerek orjinal lisansı alınabilecek belkide sayılı programlardandır. Veri kurtarma merkezleri gibi her veriyi buluyor. Diğer programlar gibi sıradan değil. Veri kurtarma merkezlerine 100 ile 2000 dolar arası para vermek yerine 40-50 dolara bu programın lisansını almak bence en mantıklısı. Ayrıca programı kapatıp tekrar açıp internet bağlantınızıda kapatıp tekrar açıp farklı bir mail adresi girerek tekrar 1mblik trial key alabiliyorsunuz (denemedim, sanırım)

Mutlaka denemenizi öneririm. En azından atın bi kenara dursun. Kral bi programdır: http://www.binarybiz.com

Programın detaylı açıklamasını googleda bulabilirsiniz. Biri yazmış diğerleri çalmış. Bende kopyalamak istemedim.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
GetDataback'i denedinmi?
Dosya sistemin fat/fat32 ise benimde kendi yazdığım bir veri kurtarma programı var. Çok önemliyse gönderebilirim.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Evet onu denedim. Ama oda bişey bulamadı. Dediğim programla kurtarabildim dosyalarımı. Zaten veri kurtarma merkezleri kullanıyor bu programı.

Unyesil

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gökhan çok sağol. Ben Recuva diye bir program kullanıyordum ama pek işe yaradığını söyleyemem. Bir deneyeyim Virtuallab'tı.

Siteye girmeden direk indirmek isteyenler bu bağlantıdan indirebilirler.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Recuvayı bende denedim ama çok kalitesiz ve güçsüz bir program. En dandik programın bile bulduğu dosyaları bulamıyor.

a2v

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu tarz programlarla göçmüş bir harddiski kurtarabilen var mı?

800 GB'lik diskimiz BIOS tarafından bile görülmüyor. Kurtarma şansımız var mı sizce??

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bu tarz programlarla göçmüş bir harddiski kurtarabilen var mı?

800 GB'lik diskimiz BIOS tarafından bile görülmüyor. Kurtarma şansımız var mı sizce??

Bios tarafından gözükmeyen diski programla nasıl görmeyi düşünüyorsunuz? Önce sistemin o diski görüyor olmasını sağlayın, ayrıca her gözükmeyen diskin verikurtarma programları tarafından kurtarılmaya ihtiyacı olduğunu düşünmeyin.

Sistemin diski görmemesi, disk üzerindeki kartın bozulması nedeniyle olabilir. Yani asıl verinin saklandığı yer diskin içindeki plakalar. Aynı model başka bir diskin kartı, bozulmuş diske takıldığında disk çalışabilir, hemde hiç bir veriniz zarar görmemiş bile olabilir.

zekoriya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

İçindeki bilgiler önemli ise bence hiç kendinizi riske etmeyib. Veri kurtarma işi yapan firmalardan birine verin harddiskindeki bilgileri sorunsuz bir şekilde kurtarsınlar. Mesala www.mydisk.com bu işte gayet iyidir.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Merhaba,

İçindeki bilgiler önemli ise bence hiç kendinizi riske etmeyib. Veri kurtarma işi yapan firmalardan birine verin harddiskindeki bilgileri sorunsuz bir şekilde kurtarsınlar. Mesala www.mydisk.com bu işte gayet iyidir.

Onu bilmeyenmi var bunun için konuyu hortlatmışsın. Millet programın keyine para bulamıyor veri kurtarma merkezlerine nasıl milyarlar versinler.

zekoriya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Onu bilmeyenmi var bunun için konuyu hortlatmışsın. Millet programın keyine para bulamıyor veri kurtarma merkezlerine nasıl milyarlar versinler.

Eğer kurtarmak isteğiniz dosyalar önemli ise neden verilmesin. O dosya olmasa olur dersen bişey diyemem. Bide şu key olayı bende senin gibi düşünüyodum. Ama insanın başına gelmeyince ne yazıkki anlıyamıyosun. Benden öneri hiç kendiniz uğraşmayın bu işi yapan firmalarla irtibata geçin en azından bi arayıp konu hakkında bilgi alın sizin için daha iyi olur.

İyi Güner...

ulashulash

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
320gb'lık harddiskim içi gerekli kartı nasıl bulucam ve nasıl değilştiricem yardımcı olabilicek birisi var mı? benim harddisk BIOS tarafından görülmüyor. bilgisayarı düşürdükten sonra böyle oldu. dediğiniz gibi iki ihtimal var ya plakalar zarar gördü ya da kart bozuldu. sadece o kartı tek başına bulamayacağımı söyledi bikaç bu işten anlayan arkadaşım. tavsiyeniz olur mu bu konuda?

cyberrx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kardeşim bunun full olanını nasıl bulabiliriz acaba ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5