İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Hasta kayıtları Google'da

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Arama motoru Google, uzun zamandır beklenen sağlık hizmetini binlerce kişinin sağlık kayıtlarını saklamaya başlayarak test edecek.

Cleveland Clinic hastalarının bilgileri transfer edilecek

Pilot projeyle ABD Cleveland Clinic’in bin 500 ila 10 bin gönüllü hastasına ait tüm tıbbi kayıtlar, Google’ın yeni servisine transfer edilecek.

Kullanıcıların sağlık profilinde, reçete bilgileri, allerjileri, geçirdiği hastalıklar ve tıbbi geçmişindeki diğer tüm bilgiler yer alacak. Kullanıcı Google’ın e-mail ve diğer kişisel hizmetlerinde olduğu gibi, sağlık bilgilerine de bir şifre ile istediği an erişebilecek. Bu sağlık hizmetinin bir amacı da hastaların tedavi gördüğü doktoru ve hastaneyi değiştirdikten sonra da geçmişteki tıbbi bilgilerini saklayabilmeleri.

Google, sağlık sorunlarıyla ilgili yapılan milyonlarca aramanın kullanıcıların internet üzerinden sağlıklarıyla ilgili daha fazla bilgi almak istediklerini ortaya koyduğu görüşünde.

Google sağlık servisinde ilk değil. Daha önce rakip Microsoft şirketi ile AOL de benzer servisleri uygulamaya koymuştu.

Kişisel bilgi güvenliği konusunda eleştirilere yol açtı

Ancak Google’ın bu servisi de, rakiplerinin ki gibi kişisel bilgi güvenliği konusundaki tartışmaları tekrar gündeme getirdi. Google, hali hazırda sakladığı arama motoru ve kişisel e-mail yazışma bilgileri nedeniyle kişilerin ilgi alanları ve alışkanlıkları hakkında pek çok bilgiye sahip.

Bu tip hizmetler, hükümet ya da diğer resmi kuruluşların kişisel kayıtlara daha kolay ulaşımını sağlıyor.

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Özel sektördeki hastahanelerdeki hasta kayıtları Google'da tutulacaksa, o özel firma yöneticilerinin ve Google arasındaki bir olay, fakat devlet sektöründeki herhangi bir ülkedeki hasta vatandaşların (ki Allah bozmasın sağlıklıyımdır fakat en azından yılda 1 hastaheneye giderim sonuc olarak benim kaydım bile bir devlet hastahanesinde vardır) kaydının Google'da tutulması ne kadar güvenlidir bilemem..

Fakat şöyle bir durum var, zaten şahsi bilgilerim Adsense gerekçesi ile Google'da var..
Ben zaten batmışım :) Yani bilgilerim ele geçmiş, eğer ben zarar göreceksem bile başka insanların görmesini istemem.

Saygılarımla, Neb

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ne kadar sağlıklı olur bilemem ama doğru kullanırlarsa iyi bir uygulama gibi gözüküyor.
Google yakında tuvalet kağıdımında istatistiklerini tutacak sanırım.

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Google'ın en sevdiği şey zaten herşeyin istatistiğini tutmak

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BİP MAİLİNİZ VAR

Hesaplarımıza göre şuan itirariyle tuvalet kağıdınız bitmiş olup tarafımızdan en yakın servisimize gerekli talimat verilmiştir en geç 5 dakika sonra size ulaşacaktır...

BİP

kapıyı açınız...

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Babana bile güvenme demişler ama Google'a gönülden güveniyoruz :)

http://www.bilisimdunyasi.net.tr/yazi.asp?sayi=3&yazi=224

Adamlar çok katı üstadım, konu ne kadar hassas olursa olsun..
Yazıyı bakarsanız, mutlu olurum, bilindik ama hoş bir yazı..

...diye başlıyor

bir olayda fbi a açıklama yapmak zorunda kaldılar ki devamıda gelicektir çünkü suça ortak olmuş oluyorlar paylaşmadıkları sürece forumda bi yerlerde olucaktı araştırabilirsiniz...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5